Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm
2. máj 2013

@aduskatt ....pisete zlej..ja som dm a nerobim torty!!!

jaja555
2. máj 2013

@mamina1978 Waaaaaaaaaaaaaaau, nádherné Zdeni ... nemám slov ... tie postavičky sú fantastické ... tvoja neskutočná trpezlivosť nádheru priniesla 🙂 😉 🙂 ... no a Timmymu tak krásne očká šťastím žiarili 🙂 radosť pozerať

jakelina
2. máj 2013

@79zuzana moc hezká, taková jemná a na boku to máš co za krajku???

lussy23
2. máj 2013

@lamps nádherná
@79zuzana krásna
@daducha sú nádherné

lamps
2. máj 2013

@sticker neboj aj to bude 😅 😅 😅 😅 tie moje kvietky .... sú tu aj šikovnejšie žienky 😵

bambula1307
2. máj 2013

@79zuzana no stastna to nevesta, krasna jemna torticka 😉

aduskatt
2. máj 2013

tak zaciatok vikendu🙂) ruzova je puncova, krstinova je pribinak

bambula1307
2. máj 2013

@lamps no kazdy chce jemnu tortu aby sa nebila s vyzdobou...s kyticou a tak...to potom tazko kombinovat farbicky.
Ja si myslim, ze vobec nebude protestovat...sanka jej padne a este aj tringelt ti daaaa 😀 😉

hope80
2. máj 2013

@katarina51 ahoj druhy vikend v juni myslim ze je to nejak 8-9 juna.

vlada111
2. máj 2013

@pipka opica super, vláčik je krásne farebný

blondi2
2. máj 2013

baby potrebujem pomoc. chcem robit pribinacikovy krem, dala som vyslahat slahacky a neviem ci som ich nechala dlho slahat (zabudla som sa na nete), ale teraz su take "zgrcnute" - oddelena voda a take hrudky. je to este pouzitelne alebo ani nemam pokracovat a zajtra mam kupit nove slahacky? ci to nevadi a mozem normalne postupovat?

vlada111
2. máj 2013

@wera.g tá kvietková je neskutočná

muffinka8
2. máj 2013

@blondi2 radšej kúp zajtra nové ... do pribináčka nemusia byť do tuha vyšľahané, stačí trochu.

aduskatt
2. máj 2013

@blondi2 asi nove a nemusis slahacku slahat dopredu, daj to tak ako to je do misky, pridaj tvaroh, cukor, Ole a mixuj 🙂

lucula73
2. máj 2013

@jakelina @artepf
kočky prosím vás,tá montana po odležaní má byť taká tuha?ako to potom rozpracujem,pojde to?najprv sa mi zdala,že je moc makká,robila som ju okolo 15h.a teraz je jak kameň........uf........ale až zajtzra budem poťahovať.......
Inak chuťovo je oproti smartflexu fantastická.....cítiť aj tú mandlovú aaromu aj mlieko 🙂

jakelina
2. máj 2013

@lucula73 dej do mikrovlnky a rozpracuj. Já jsem s ní dělala už asi třikrát a šlo to super, krásně to šlo rozpracovat.

jakelina
2. máj 2013

@blondi2 to už máš asi máslo, došlehej ještě chvilku a máš domácí máslo 😀

lucula73
2. máj 2013

@jakelina fakt,super.......a na čom to budem vaľkať?na cukre sa dá? 🙂

aduskatt
2. máj 2013

@lucula73 aka telepatia.v tom momente, ako si mi pisala, som pisala aj ja tebe🙂

aduskatt
2. máj 2013

@lucula73 som zvedava, ako sa tI bude robit s tou montanou🙂 das vediet potom? 🙂 prosiiiiiiiim

blondi2
2. máj 2013

dakujem baby
@muffinka8 kupim teda zajtra nove slahacky.
@jakelina ano, to uz je riadne maslo 😀
@aduskatt takze vsetko naraz do misky a az potom mixovat? to som nevedela, vdaka.

zuul
2. máj 2013

dievcata potrebujem pomoc...

robim jednej pani na sobotu tortu, vsetko nadikovane, vyspekulovane, uz mesiac ma bombarduje vymyslanim co chce a co nie...
mam upeceny 24cm a 18cm. ma to by poschodka. teraz ma napadlo,ze ci im bude dost?
ma ich byt 17dospelych a 7deti? co myslite?
nech to este zajtra viem rychlo dopiect ak bude treba....

zuul
2. máj 2013

dakujem vam

aduskatt
2. máj 2013

@blondi2 je to jednoduchsie, autorka je @pristela Žanetka 🙂

lucula73
2. máj 2013

@aduskatt jasné ,dám vedieť....len som si ešte dorábala z pol kg,lebo moja obmazaná torta má cez 3kg a to jedno kg by mi určite nestačilo 😕 ...len dúfam,že mi to pojdem,bo ma porazííííí 😀 😝

lucula73
2. máj 2013

@lamps ahojky ,trotička je krásna.prosím ťa,akou farbou si tú bežovú namiešala,presne takú mám zajtra robiť,bežovú hnedú..........a tie tvoje kvietky by sa mi tam mooooooooooooc hodili,len kto mi ich urobí?? 😝 😀

aduskatt
2. máj 2013

@lucula73 sak cakam na info a ked povies, ze OK, zacnem sa po tom zhanat🙂

lamps
2. máj 2013

@lucula73 😀 😀 😀 je to Wiltonka Brown Marrón 🙂

a tu je posledná tohtotýždňová, ako zvyčajne úplne iná ako som chcela, ale .... asi by som sa mala s tým zmieriť, že moje predstavy sa nie vždy dá alebo podarí zreálniť 😀 😀 😀 😀

lokalistin
2. máj 2013

@lamps zlatko bud rada,ze aspom tak,ja som bola s jednou kolegynou dohodnuta,ze ked sa bude vydavat urobim jej tortu a minule prisla za mnou,ze sa bude vydavat,ze chce odo mna tortu ja vytesena a ona ze 3-poschodovu,no ja dobre,ze neskakala od radosti a potom mi zahlasi,ze ma obrazok a presne taku istu chce,no a ked mi to ukazala-nemam tu fotku,ale nieco taketo,len to ovocne srdce ma byt na spodu a stredne a vrch ma byt marcipanove, neviem ako som sa zatvarila,ale myslim,ze vycitila,ze sa mi nepaci,povedala som nech mi posle obrazok,ale dodnes mi ho neposlala,tak neviem ci si to este nerozmysli 😀 😉

lamps
2. máj 2013

@lokalistin takéto objednávky vedia potešiť 😀 😀 😀