Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
8. aug 2014

@sikag nááádhernáááá 😵 😵 😵

mimcak
8. aug 2014

@sikag waaaaaaw perfektná tortička a môj malý si ju nevie vinadívať. Z dovolením ukladám,lebo už mi kričí,že aj on takú chce. 😀 Tie písmenká super.
oooo a ďakujem k tortičke. Inak ja som nerobila z originál formy na slzy,ale normálne z okruhlého korpusu,podľa misiek rozkrojila.

mimcak
8. aug 2014

@jakelina no tak to bude asi tým. ked v návode je tak a ja som sa bála,že dolámem tie drôty na tej balonovej.

jakelina
8. aug 2014

@sikag je dokonalý 😉

pristela
8. aug 2014

@sikag ta je uuuuzasnaaaa

ikula2
8. aug 2014

@sikag dala by som aj viac krat paci sa, kraasna

pristela
8. aug 2014

holky pridavam na dnes, uz len jednu na nedelu taka jednoducha s oplatkou, teda aspon myslim ze jednoducha 😀 a možem baliiiiť , muhahááá 😅

muffinka8
8. aug 2014

@mimcak @jakelina ja mám Kenwood ... bielka s cukrom šľahám balónovou metlou na najvyšších otáčkach. Zvyšok, ako žĺtka s cukrom ... šľahám K metlou tak na stredných otáčkach a ako píše @pristela nie dlho, ale šup šup, len toľko, že sa suroviny spoja. Kým sa zmiešajú žĺtka s cukrom nalievam si olej do odmerky. Kým mi to mieša s olejom, nalievam si vodu. Potom ho vypnem, nasypem celú múku naraz, zapnem na pomalé otáčky a postupne pridávam a múka je za pár sekúnd vmiešaná, tak potom už vypnem a hotovo.

jakelina
8. aug 2014

@muffinka8 já dělám korpus z celých vajec, tak šlehám vše najednou 😉 a tou balonovou 😉

jakelina
8. aug 2014

@pristela ty jo, kolik máš těch minidortíků?? Krásné to máš 😉

sikag
8. aug 2014

@halienka @pristela @jakelina @mimcak @ikula2 jaaaaaj ako ste ma potesili 🙂 🙂 taka poklona od majsteriek 😵 😵 😵 😵 dakujeeeem
tak ja vypinam a bezime na stanovacku. papa. o 3 dni sa hlasim 🙂

moicka
8. aug 2014

@pristela To je uzasneeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 neskutocne

moicka
8. aug 2014

@pristela @sticker @mojkamoj babenky velmi pekne vam dakujem za pomoc. Dnes som krem dala dolu a nanovo potrela maslom s cukrom. Boze, uz nikdy viac takuto tortu. Pri tom teple a tvare, uz nie ☹ 🙄 😀

hrablica
8. aug 2014

Žienky, ja pridávam tak poskromnejšie, keďže som úplný začiatočník, ale dúfam, že raz budem aspoň spolovice taká šikovná ako vy 😉 Táto je narodeninová pre svokra. Pôvodne mal byť celý kruh, ale prepadol sa mi spodok, tak vznikol polkruh...cesto je kakaové, čokoládový krém a miešané ovocie(maliny, jahody, čierne ríbezle). Nie je dokonalá, ale ja som na ňu aj tak hrdá :-P

ikula2
8. aug 2014

@mojkamoj waw ta lod nadherna

mojkamoj
8. aug 2014

@moicka rado sa stalo,dobre to dopadlo 😉

mojkamoj
8. aug 2014

@ikula2 ďakujem 🙂 ,naživo bola krajšia z každej strany bolo na čo pozerať,len som si to akosi zabudla odfotiť 😅 a áno trvala mi pekelne dlho,ale stálo to zato 🙂

pristela
8. aug 2014

@jakelina dakujem , no hlavne, že uz to je a aj ze to uz je fuč 😀 bolo ich 44 ks malych

nika266
8. aug 2014

Tak už hotovo,nenavidim čokoladu 😢

marianabila
8. aug 2014

@nika266 😨 kraaaaasne

tilda
8. aug 2014

@hrablica ahoj prosim ta,v com si to piekla? Diik

99deni
8. aug 2014

@sikag peknucka torticka🙂 mas sablonu na pismenka?

kacicka248
8. aug 2014

baby tortickarky prosim radte....mozem si urobit ozdoby na tortu popredu? ...napr tyzden? Ak ano..ako ich uskadnit? asi v nejakej uzatvaracej micke co? Dakujem

hrablica
8. aug 2014

@tilda v nerezovej miske 😉

maya30
9. aug 2014

ahojte kocky, dam par svojich z tohto tyzdna a konecne mozem is balit na dovcu, bude to jediny prazdninovy tyzden bez torticky 😝 tak taky som ja charakter ze poviem ze nepeciem a aj tak tento tyzden 5 😝 😅 Krasny vikend dievcata 😵

halienka
9. aug 2014

@maya30 krásne ako vždy, hneď som si 3 aj uložila do inšpirácií 😵 😵
@pristela kráásne 😵 koľko si nakoniec pýtala za tie minitortičky?

mirinecka
9. aug 2014

@maya30 krásne, hlavne modro-fialové srdce nemá chybu 😉 wau

mirinecka
9. aug 2014

po dlhšom čase pridávam aj ja, už neviem ktoré som naposledy dávala tak sa možno opakujem 😀 baby v tomto teple robiť toľko toriet máte moje uznanie, aj keď si vyrovnám tortu bez hrbolov, tak keď ozdobujem tak hneď mi torta sadá a vznikajú faldy : ☹ hlavne plnená s parížskou šlahačkou 😖

katarina51
9. aug 2014

@pristela máš ich krááásne, však ako vždy. Len som s chcela opýtaťaké máš rozmery a koľko min. pýtať za jednu mini tortičku. Viem, že je to ošemetná vec, ale vôbec nemám predstavu a chcú odomna na jednu svadbu. Neviem si predtaviť, aké je to náročné časovo. Koľko si to ty robila? ja min x2 😀 😀 😀 😀 😀 Ďík

pipka
9. aug 2014

@maya30 uuuzas 😵 😵 😵 tie nohy hore su ale ze uuuplne bomboveeeee 😀 😀 😀 😀 😀
krasnu dovcu a konecne si oddyyychni!!! 😎