Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
19. dec 2014

Práve dokončená

pipka
19. dec 2014

@dm1 moooja, nech to mas cim skor ok ☹ 😉 moooc na teba myslim 😉

oliiik
20. dec 2014

@evicaka strasne moc dakujem za recept aj zienkam, od ktorych pochadza 🙂

pristela
20. dec 2014

Holky po vasich pridavam aj moje, teda tri hrozy som mala, nemam rada take torty jak nejaky technicky konstrukter 🙄 total sa mi do nich nechcelo 😖 ale tak stihnute a uz to pomali odnasaju fuc 😀
To auto malo 7kg, som sa bala ci trafim vahu bo moje auta mavaju 3,5kg 😅 a vculek chceli velke, no prdelku som mala stiahnutu 😒 jeho fotosa tuhô pracovna ale tak nestihalo sa odfotit za normalnych podmienok 😀

halienka
20. dec 2014

Ahojte babulky, nemáte niekde po ruke link na ten ganache recept od Mysiatkoo ? Mala som to uložené ale keď mi v lete rachol počítač všetky linky som stratila a včul by som to musela pracne vyhľadávať, ďakujem vopreeed 🙂

halienka
20. dec 2014

@jakelina ďakujem moc, si poklad 😵

mirinecka
20. dec 2014

@maca77 ďakujem, peknučká len ja nemám vo svojej zbierke pomôcok žiadny vzorový valček ani podložku ☹

moicka
20. dec 2014

Ahojte cukráročky. pridávam moju prácu tohto týždňa. Mafinky boli pre syna do školy na vianočnú burzu, jedna narodeninová pre chlapa a jedna narodeninová pre slečnu. Som rada, že je sobota 😀 😀 😀 😝 😝 😝

dm1
20. dec 2014

@pipka dakujem 🙂

mimcak
20. dec 2014

Ahijte tak pridávam víkendové a môžem pokračovať zajtra zas ešte 4torty do 23 😝 😝 😅 😅 ja viem som ťapa,ale čo už ,ešte že štedrý večer budeme u svokry takže nemusím variť a 25 u mojich rodičov takže do kuchyne ani nepáchnem ,nechám sa obsluhovať a budem lenošiť. Takže FROZEN premiéra, potom pre bubeníka country kapely,

mirinecka
20. dec 2014

moja posledná tohtoročná 🙂 , nakoniec som objavila v mojich uložených fotkách košeľu, tak som sa na poslednú chvíľu rozhodla zmeniť pásiky na košeľu 😀 , a tiramisu na zajtrajšiu oslavu s ovocím pre deti bez kávy :D

maya30
21. dec 2014

Ahojte zienky, prispejem aj ja mojou tohtotyzdnovou pracou, kolaciky boli pre mojich chlapcov do skoly a skolky, santa v posteli bol starsiemu na jedlickovu, do Vianoc budu este 2 kusky 😅 utekam makat dalej, vecer si sadnem a popozeram 🙂

hrablica
21. dec 2014

Posledná moja tohtoročná objednávka. Ospravedlňujem sa za zlú kvalitu fotiek, ale boli robené na rýchlo v noci 😊

dada2007
21. dec 2014

@maya30 maji prosím ťa, tú frozen pre Lilianku.........máš to na hmote vytlačené? vystrihla si a dala na tortičku? či?

maya30
21. dec 2014

@dada2007 dadka to je na klasickom jedlom papieri, nie na fondane, nalepila som to na vyvalkanu hmotu, na chvilu zatazila a obrezala, prilepila...

jakelina
21. dec 2014

@maya30 nádhera jako vždy. 😉

evala777
21. dec 2014

aké nádhery ste znova popridávali....tak ja len tak skoromne....tá prvá bola nadiktovaná, že s elektrickým stĺpom....

adrika202
21. dec 2014

tak pridávam aj ja svoje tohtotýždnovky a makám dalej 🙂 takmer všetky nadiktované do detailu :O 🙂

mojmacik
21. dec 2014

@maya30 ukazujem mojim babam,ze tato teta ma take naaaadherne torty ....a ony hned tak jej povies aby upiekla aj nam s Elsou a Annou...nuz uz si ich favoritka ty...doteraz som bola jaaaaa 🙂

sasettka
21. dec 2014

Ahojte, kraasne kusky o5, radost sem chodit 😵
@adrika202
@maya30 vy aj teda mate pozehnane tych kuskov... a co vianocne upratovanie a pecenie? niiic? ci ste chobotnice a vsetko stihate? 🙂) mne az tik v oku zacal, co mam nerv z toho, ze tu este nemam poriadok, ale namiesto toho som tortovala... tak som presvedcena, ze ak o rok este budem tortovat, tento vikend pred vianocami si uz necham urcite volny 😝 😅
tod su moje 4 kusy, cokoladove ma nebavili, koho by aj bavil spiderman a jedla oplatka 😀
vianocna je pre moju vyherkynu, co som na "pocest" mojej stej torty spravila, dala mi volnu ruku, tak som sa tesila, ked tie jej deturence vyskakovali od radosti z tej torty, mile to bolo 🙂 no a ponikova kvetinkova... tam som sa vysantila 😀

levma
21. dec 2014

ahoj tortarky, zostali mi nejake farby, ktore nestihnem vyuzit...ak by ste mali zaujem, piste IP: Predam potravinarske gelove farby zn. Wilton: Black-negro-cierna - najlepsie spotrebovat do 14.3.2015, Brown-Marron-hneda-najlepsie spotrebovat do 01/2015, Kelly green/verde kelly-tmavo zelena-najlepsie spotrebovat do 18.1.2015. Z kazdej je odobrate len trosicka - flasticky su plne minimalne na 90%. Povodny netto obsah flasticky: 28.35g. Cena za 1ks farby je 0.77eur.

adrika202
21. dec 2014

@sasettka niečo už upečené je ,a niečo ešte stiham do Vianoc a upratovanie ? šak Ježisko sa nardil v chlieve tak nech sa tu cíti ako doma 😀 😀 😀 no ja teda vobec neholdujem týmto vianočnym a iným sviatočným upratovaniam, ved upratujem cely rok tak si nebudem sviatky kazit pulirovanim a čistenim a potom okrikovať deti žeby nerobili bordel 😀 ja cely predvianočny zhon končim 23 tieho večer s tym že uz mam aj navarene a 24 ho len zdobime stromček spolu a pozerame rozpravky no uzivame si vianoce 🙂 ale teda priznám sa že na 25 teho mam dve torty 😀 😀 aaaaano viem nie som normalna 😀 😀 😝

sasettka
21. dec 2014

@adrika202 no ved ani my tu nebudeme mat ako po prechode upratovacej caty, ale aspon nieco napecene a zakladny poriadok som tu mohla mat nebyt tort, okna mi mama prisla umyt... tak este mam tieto dva dni co robit... ale tak, nejako bolo, nejako bude 🙂)) hlavne ze sme zdravi a mame sa radi 🙂))

pipka
21. dec 2014

@maya30 nechaaapem ako vzdy moja...si uuuzasnaaaa 😎 😎 😎
kolaciky su TOP 😵 ukladam 😀 😉

nicoletta77
21. dec 2014

Ahojte dievčence. Pridávam moje dve posledné tohtoročné.

lubina
21. dec 2014

skoro stale vas tu obdivujem a hlavne vase torticky 😉 . Kedze ja mam dcerku narodenu tesne pred Vianocami, tak mam problem s tortickami - nikto nechce piect tortu pred Vianocami, vsetci mi hovoria, ze pecu kolaciky a kolace na Vianoce...tak som bola nutena zacat sama, hlavne teda kvoli dcerke. Nie som taka profesionalka ako vy tu, ale snazim sa, no a toto je tohtorocny vysledok 🙂 Torta na zelanie nasej malej "Frozen"

govinda
21. dec 2014

Ahojte 🙂 Tak pridávam aj ja foto tortičky, ktorá bola pre moju 2 ročnú dcérku - miluje Mášu, tak nad motívom netrebalo dlho premýšľať 🙂

vlada111
22. dec 2014

@grasie úžasná postavička a aj tortička.

artepf
22. dec 2014

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla a vůbec už nevím, které dorty jsem sem dávala naposledy, tak to tady teď trochu otapetuju 🤐 😀, poslední dort jsem odevzdávala v sobotu, byl to ten se sněhulákem Olafem a všimla jsem si, že jsme měly skoro všechny stejné téma 😀 , já jsem jako předlohu měla dort od @jakelina, díky Majko 😵 . Teď mám až do 10. 1. volno a obdivuju holky ty z vás, které mají dorty až do Vánoc a i mezi svátky, měla jsem to tak loni a už bych to neudělala, mám toho i tak dost a od příštího roku v únoru nastupuju na plný úvazek do práce, tak mám v plánu potom max. 1 dort na víkend a nebo s tím přestanu úplně, ještě uvidím.. Ale za ty tři roky, co peču, tak už jsem nějaká "vyhořelá" a už mi to nedělá takovou radost jako na začátku 😖 .
Přeju vám všem co nejkrásnější a nejpohodovější Vánoce, pokud to půjde, odpočněte si od dortů a pečení a užívejte si s rodinou, já už se na to moc těším 😉 😵