Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
12. aug 2012

@mima1311 http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=49, http://www.umeniezkuchyne.com/?cat=14, toto mam odlozene, ale este som nerobila, skusim asi tento tyzden... 🙂 pre sestru k narodeninam...

mia1111
12. aug 2012

A tu je ešte jedna zo včera - Kitty 🙂 . Podobnú už som robila, chceli takú istú, tak som ale urobila nejaké drobné zmeny, aby nebola úplne taká istá 😉

evvina
12. aug 2012

Tak nakonec jsem dnes zvládla postavičky i celý dort. Myslím že se to povedlo.

evvina
12. aug 2012

A jeden dortík co jsem dělala jen pro nás k manželovo narozeninám.

aduskatt
12. aug 2012

@muffinka8 na 180 sa ti upecie korpus ako sopka🙂.osobna skusenost🙂 uplne staci na 150

muffinka8
12. aug 2012

@pristela no, tak som robila, že večer som roztopila a na druhý deň vyšľahala. Čiže môžem spraviť aj s Milkou napríklad? (ak napríklad niekto má rád sladšie) alebo inú mliečnu odporúčaš?
Chcem tento týždeň skúsiť ten mramorový korpus a či sa už podarí alebo nie, zjeme ho, tak aby bolo s čím 🙂
a čo sa potom hodí k takému krému, ktorý je sladší ako z klasickej čoko na varenie, aké ovocie, alebo čo?

csina
12. aug 2012

@pristela nedávno si robila nádherný klavír, nemáš prosím ťa podrobnejší fotopostup, alebo aspoň tipy ako na to.. stále sa považujem za začiatočníčku.. 😅

dievčatá, dérka bude mať 10 a chce klavír, alebo cheesburger.. 😕 😕 a ja netuším, ako taký burger urobiť...už som to dokonca videla aj naživo, ale netuším,ako na ňu..

vlada111
12. aug 2012

@mili01 ale zato sa ti podarila krásne

anibas
12. aug 2012

Peknú nedeľu dievčatá - my sme práve doobedovali, odchádzame do mesta sa trošku vyvenčiť (ináč by som len v špajzke dolovala dobroty) 😀 😀 😀
Táto krstinová tortička bola pre 2 kamošky: jednu mamičku a druhú krstnú mamičku - taká srdcovka 😵 😵

ajka82
12. aug 2012

dakujem baby za pacitka 😵

huxy
12. aug 2012

@anibas krásnučká torta

huxy
12. aug 2012

@mia1111 nádhera

mima1311
12. aug 2012

@luciahromadkova DAKUJEM , ja idem robit dcere k 13 -ke , tak som teda zvedava 😀

vendullka
12. aug 2012

Holky, se kterou potahovou hmotou se vám nejlíp pracuje?

aduskatt
12. aug 2012

@vendullka Smartflex, prip premiesany smartflex s MMF

vendullka
12. aug 2012

@aduskatt Děkuju!

aduskatt
12. aug 2012

@vendullka naozaj nemas za co🙂

mamina1978
12. aug 2012

A este som zabudla...... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 idem sa vam pochvalit, co robili moje 2 deti a jeden synovec. Ja som iba upiekla v miskach korpus , naplnila kremom a potrela vrch maslom s cukrom. A deti si tie torticky same potiahli, vymodelovali ozdoby a aj stetcom vsetko same namalovali. (Synovec Marko ma 8 rokov) 😉 🙂
Tak sa velmi tesili zo svojich vytvorov, aj som im slubila, ze to dam sem na konika.
Korpus biely, plnka pribinacik s malinami..... 😉 🙂 🙂

petraxy6
12. aug 2012

@mima1311 @ajka82 @lamps @lucula73 ďakujem baby, je to ono 😉 😉 😉 😉 😉 už sa na tom pracuje a slintám ako bernardín, neviem, či do zajtra vydržím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petraxy6
12. aug 2012

@mamina1978 tak toto je nádhernééééééé 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Ja všetkých, čo na tom pracovali chválim. 😉 😉 😉 😉

rapunzel1
12. aug 2012

@anibas prekrásna ... farebná, taká super na pohľad hravá

rapunzel1
12. aug 2012

@vecernicci ďakujem ešte raz za receptík, marcipán je hotový, schovaný v sáčku, čaká na vychladnutie zmesy na kávové zrná...použila som ručný mixér s metličkami na cesto a išlo to raz dva a keď som to skúsila naposledy ručne a bez tvojho receptu, tak som až plakala nad ním, čo mi to nešlo. Dúfam, že sa mi podarí ho v pohode opäť prepracovať a urobiť tie zrná a potom skúsim aj poťahovať... diiiiiiky

adka_praha
12. aug 2012

ahojte...
idem si ku vam po nejaky tip... sice este cas do terezkinych narodiek, ale kedze je to maly lentilkovy maniak, tak jej spravim na narodky tu lentilkovu tortu... len rozmyslam, ako dostat lentilky na drotiky... resp. tak ich prepichnut, aby nepopraskali... 😒 a nech dumam, ako dumam, napada ma to len nejako prevrtat... ale ako? 😝

mia1111
12. aug 2012

@lamps - tak tá Tvoja čokotortička je náááááádherná, elegantná, proste úžasná 😵 😵 😵

mia1111
12. aug 2012

@adka_praha - načo na drôtiky? To ti popraská podľa mňa tá jemná škrupinka... ja by som na drôtiky vyrobila akože lentilky z hmoty , ak ich chceš dať len zopár na drôtik, ostatné by som dala originál

lamps
12. aug 2012

@levandulka3 no to máš pravdu, ja som veľmi sebakritická a veľká puntičkárka, čo je dosť ťažká kombinácia. Ale zas si hovorím, že lepšie akoby som mala byť ku sebe nekritická.
@mia1111 Michaelka ďakujem, kamoška, ktorá ju včera brala bola spokojná, tak som sa trochu ukľudnila, že to snáď nebolo až také zlé, ako som to videla ja 😀

mia1111
12. aug 2012

@lamps - teda Ty si opica, že "snáď to nebolo také zlé", veď tá tortička je dokonalá 😵 😵 😵 😵 , krásne si zvolila farby, nádherná modrunká v kombinácii s hnedou, úžas, tieto farby spolu ja milujem 😵 😵 😵

lamps
12. aug 2012

@mia1111 no táto farebná kombinácia sa páči aj mne, len ja mám veľmi rada jemné farby a toto čokoládové bolo tmavé, tak asi preto som nevedela prísť na chuť a ešte to bola torta pre 34-ročného chlapa a ja torty pre chlapov nie veľmi rada robím, lebo nikdy neviem, čo na tortu. Ale voňala neskutočne krásne čokoládou, celá chladnička rozvoniavala 😅

ajka82
12. aug 2012

nieco pre moje baby este, lebo uz sa zas nevedeli dohodnut aku tortu by si pytali 😀 jedna by len Ferdov a smolkov, druka len cici-Kitty a lienky 😝 tak aspon nieco...

adrika202
12. aug 2012

pre hokejistu..orechová 🙂