Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucinka
18. sep 2012

baby nemodelovala z vás niektorá eiffelovku?? nemáte uložený nejaký postup, resp. šablónu ako na to? niečo som našla na dortomanii, ale moc sa mi to nepáči... dík...

lucinka
18. sep 2012
pralinka25
18. sep 2012

@huxy ahoj. ja som teda tiez neni proficka ale myslim ze by bolo lepsie urobit ten krem vo stvrtok. predsa len ak budu na oslave aj deti samozrejme budu chciet tortu a tolko dnovy krem a ak by vam ostalo z torty aj na druhy den no neviem . pre dospelych este ako tak ok ale pre deti uz je to dlho podla mna.
ja myslim ze krem stihas aj vo stvrtok. ked mala bude napriklad spat. bud poobede alebo vecer. alebo posli ju s tatom von a spravis. krem natriet je pomerne rychla vec myslim.

pralinka25
18. sep 2012

@mishulle ja som raz robila z piskot lebo som nemala cesto. da sa to spravit aj z nich len je to potom take trochu ine.

huxy
18. sep 2012

@pralinka25 ok dakujem,tak asi necham tak.aj ked na oslave bude len mala /ona torty nemusi/ a neter /ale ani ona torty nejedava/.ale asi to necham na ten stvrtok.

aduskatt
18. sep 2012

@pristela ja skladujem hotove ozdoby v plastovej miske zatvorene vekom🙂

micmo
18. sep 2012

@pristela @jakelina No tak to bych taky rada na to mnela cas, uz se tesim az budou oba dva kluci ve skolce,ze budu mit taky vice casu🙂 Ale prijde mi, ze delat 7dortu, sedm dni je trosku privela 😉 Stejne i kdyz vemu na vedomi, ze vam to taky trva dele, tak mate ty dorty takove krasne a vymazlene,tak doufam, ze se toho taky nekdy dockam..

aduskatt
18. sep 2012

@lizatko1009 podla mojho nazoru, ak chces piect tortu a nemas skusenosti, tak omnoho lepsie bude pre Teba si pekne sadnut k strykovi googlovi a hladat si videopostupy a fotopostupy, aby si videla na vlastny kukuc aKO SA S TYM ROBI🙂

vlada111
18. sep 2012

@mizulienka ty si číslo teda. No je jednoduchá, ale odkedy máme malú, stále mám na nej nejaké fľašky a Nutrilon a dudle. Tak ma to rozčuluje, pred tým bola taká pekná sterilná 😀 No idem pohľadať foto tej bezdetnej a hodím sem 😉

micmo
18. sep 2012

Tak se vam chci pochlubit i ja svoji kuchyni, fotka je stazena z netu, je to v den kdy nam byt dodelali. V roce 2010 nam predelavali kuchyn z Jak se stavi sen a jsme z toho porad uneseni 🙂

vlada111
18. sep 2012

@ajka82 no ja budem len rada keď si ju uložíš, ďakujem 😉

vlada111
18. sep 2012

@janula.h ďakujem, používam klasika wiltonky, nič iné 😉 A mixujem ich o dušu 😀

janula.h
18. sep 2012

ja kuchyňu nefotím mám tu bordel 😝 pracovný 😀

mia1111
18. sep 2012

@zuul - ja sa odfotím na osobnej digitálnej váhe najskôr spolu s tortou na rukách, potom tortu odložím a odvážim iba seba a potom vypočítam, koľko torta váži 😉

aduskatt
18. sep 2012

@mia1111 len potom mas v tom zaratanu aj hmotnost podlozky, nie?🙂

mia1111
18. sep 2012

@vlada111 - ja žasnem 😵 😵 😵 😵 , už som písala na FB, ale nedá mi nenapísať aj sem... Tvoja tortička je úžasná, farebná, jednoducho nááááádhernáááá 😵 😵 😵

aduskatt
18. sep 2012

taaak som si prave vyrobila svoju prvu perletovu prachovku🙂) teda prva doma vyrobena prachovka, nie ze by som nemala doma prachove farby doteraz🙂

mia1111
18. sep 2012

@aduskatt - no podložku odrátam, to je jasné 😉 zabudla som to napísať, ja používam kartónkové, tie vážia bez pár gramov 150g 😉

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt a jak??? 😲

anibas
18. sep 2012

@huxy to je skoro - ak sa bude jesť c sobotu - tak najskôr vo štvrtok naplň 😉

aduskatt
18. sep 2012

@jakelina co jak?🙂

anibas
18. sep 2012

@micmo vááááážne vám prerábali kuchyňu ?? to som asi mohla aj vidieť 😀 😀 😀 náááádhernááááá

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt jak jsi ji udělala, tu prachovku perleťovou?? 😀 😀

aduskatt
18. sep 2012

@jakelina z gelovky🙂) do misticky zarobila kasicku zo solamylu, trosicky vody a gelovky, to som vykydla na servitky, asi tri na sebe som mala..........nechala som to do druheho dna tak, nech to dobre vyschne...zo servitky som prelozila takmer preschnute kusky farebnej hmoty do dlasej suchej servitky, dobre popritlacala, nech to este vysaje vnutornu vlhkost, potom dala do misticky, gulatou kosticou rozdrvila na prasok a primiesala bielu perlet🙂.a mam krasnu ruzovu perletovu prachovku🙂 a keby som nebola blbaa a napadlo by ma to skor a nie az teraz, tak polovicu farby som mohla nechat neoperletovanu a mala by som aj neperletovu prachovku, takze z gelovky este dlasie dva druhy. a asi to zacnem takto praktizovat, ked budem vediet, ze mi treba nejaku farbu, vyrobim z gelovky a mozno aj usetrim trochu prachov za farby🙂

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt já jsem právě takhle dělala už hodně prachovek, ale ne perleťových. To mě ani nenapadlo, nemám totiž perleť. Musím koupit. 😝 😀 😀

aduskatt
18. sep 2012

ozaj zeny, ak by bol zaujem, tak mozem doniest na stretko silikonovu formicku McQueena, si mozte porobit do zasoby, ak scete.

aduskatt
18. sep 2012

@jakelina ja mam taku ze snehova sa vola, tak tu som tam dala a je to fajn, krasne sa leskne, uvidime, ako to bude vyzerat na kvietkoch na torte🙂

pristela
18. sep 2012

@aduskatt
@mia1111 a zeny preco odratavate podlozky z vahy torty??? to ich akoze davate uplne zadarmo ? sice tie kartonove skoro ani nic nevazia , ale ja neodratavam z vahy ani drevene , nik mi ju zvlast nezaplati, povedia radsej ze donesu a uz ich nevidim a ked ju dam do vahy aj tak mi ju to nezaplati ale aspon nieco ano 😅

jakelina
18. sep 2012

@aduskatt já chci, děkuji. Jenom si musím vzít červenou hmotu. 😀 😀

aduskatt
18. sep 2012

@pristela tak drevenu zaratam zvlast, nebudem ju ratat do vahy torty, pretoze ma stala asi 1 EUR a je tazka jak hovado🙂 ale sak mozno si necham tebou poradit🙂) len asi by sa nepacilo, ked by kvoli podlozke niekto zaplatil 5 eur navyse za tortu🙂..ale sak necham si to prejst hlavou