Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

apple7
21. júl 2011

@eliska22 nádherna torta🙂

eliska22
21. júl 2011

@apple7 ďakujem 🙂

tinka349
21. júl 2011

babule poradte prosiiiim....robim tortu dcerke na 1.rocik, som amaterka, a mam priemer cesta 26, 23, a 13 cm a vyskou su do 5 cm bez plnky.... to mi postoji taka torta bez vystuhy? ci spadne? ci dat len dve poschodia radsej? a potahovat chcem mmf hmotou 😕 prosim poradte

mizulienka
21. júl 2011

@gajana1 super, tak vyskusam, a ake ovocie si davala? a tie masla su 3 x 250g masla?

petusko
21. júl 2011

@tinka349 pichni aspon tri slamky do spodnej torty a na to karton obaleny v potrav. folii 😉 poloz druhe poschodie a tretie poschodie si mylim, ze sa udrzi, pripadne daj karton aj tam. Neviem dokedy to ma vydrzat, ale pokial sa s tym daleko nepojde tak to nespadne. Ani teplo nie je, dalsie plus.

mizulienka
21. júl 2011

@eliska22 tak to ma tesi, ze tie pismenka vyzeraju dobre, lebo boli robene na poslednu chvilku...ja som robila tak ako mi radila dm1, vyvalkala na tenko, rozkrajala na kocky, zo spodu foliu, hmota, znova folia a potom uz iba vytlacala listou..a tak troska ako keby pochodila po stole.

eliska22
21. júl 2011

@mizulienka ja som robila tak isto, ale hmotu som mala asi na hrubo vyvaľkanú a nechodila som s tým po stole 😀 😕 to mi prosím vysvetli 😀

petusko
21. júl 2011

@tinka349

https://www.youtube.com/watch?v=3qu9ZtV51RM


na ukazku. Nemusi to tak profi, namiesto paliciek ti stacia obycajne slamky a tu dlhu stredovu nemusis dat, to sa robi skor pri velkych svadobnych, ktore este cestuju 😉

mizulienka
21. júl 2011

@eliska22 ze zatlacim na tu listu a tak ako keby pohybujem s tou listou po stole hore dole 😀 vies, co myslim?

lencza
21. júl 2011

tak jsem udělala ten kokosový dort, jako ženy jestli to bude dohromady tak dobrý, jak si myslím, tak se v sobotu užereme
nakonec jsem ho nepotahovala celý, udělala jsem jen vrchní kolečko a boky jsem obsypala barveným kokosem.......dokončování bylo nadlouho, našemu prckovi leze první zub a je poslední 2 dny ubékanej, takže se chce pořád chovat, jen jsem natřela korpus marmeládou, už jsem musela malýho zas zvednout, chvíli vydržel, tak jsem dodělala první patro a zas chovat, no normálně bych to měla během 5 - 10 minut hotový, ale takhle jsem to dělala skoro půl hodiny 😀 😀 😀 a musím říct, že to zarovnávání dortu krémem s rozdrobeným korpusem se mi moc líbí, krásně to zahladí všechny nedostatky 🙂 🙂

tinka349
21. júl 2011

@petusko no a potom ti slamky pred krajanim sa vyberaju, ci ako to funguje ? 😀 ta torta necestuje, to robim dcerke na 1.rocik pre nas doma a chcem poschodovu

ikula2
21. júl 2011

@mizulienka mozem ta poprosit o radu, viem ze si davala odkazy ako si robila orchideu, ja som nasla viac postupov mam uz aj urobene 4ks, ale stale sa mi nepacia farby, neviem to tienovanie, mozes mi poradit. S akymi farbami si tienovala, asi s praskovymi to ide lepsie, lebo ja mam gelove.

daducha
21. júl 2011

@eliska22 ja ked pracujem s touto abecedou,tak skôr ako davam pismenka na tortu, necham ich cez noc vytvrdnut.Krasne drzia tvar.Ked ich cez foliu pretlacim, tak ich necham trosku zaschnut a skalpelom orezem to , co sa mi nevykrojilo priamo z listy.No a to chodenie po stole znamena, ze ked to zatlacis tak celu tu listu drzis zatlacenu a suchas nou po stole.Pismenko sa krasne vyreze 😉 .

lusil2005
21. júl 2011

baby ten jedly olej v spreji - carlex - to robi zeelandia??? 😕

lusil2005
21. júl 2011

@lencza torticka je kraaasna!!! tiez mam dnes brutalny casovy sklz, a este nadlho to vidim v kuchyni... a ten korpusovy krem je aj podla mna tiez bombovy. iny uz ani nerobim 😅

daducha
21. júl 2011

@tinka349 ano, pred krajanim si cih normalne vyberies.Ja davam pod kazde poschodie pre istotu 5 slamiek,jednu do stredu a styri zhruba ako svetove strany 🙂 .Ten kartonik ktory budes davat medzi torty urob zhruba s 2 cm mensim priemerom ako ma poschodie torty,lebo mne to potom nadvihuje to vrchne poschodie 😀

lencza
21. júl 2011

@lusil2005 děkuju moc.......jo a koukala jsem, že máš termín 1.srpna, kdyby se mimčo narodilo o den dřív, tak budeme slavit narozeniny společně 😉 😉 😉 😉 já pro dnešek už skončila, dokonce mám doma i uklizeno 🙂 😀 😀

tinka349
21. júl 2011

@daducha a mozem sa opytat - potom ta torta ked sa ide krajat sa klasicky rozobera naspat na tri torticky? ze ked dam do kazdej iny krem tak to bude o nicom, nie? to potom neochutna kazdy z akzdej plnky 😀 ci ako to funguje? dakujem za radu

daducha
21. júl 2011

@tinka349 rozoberies to uplne v pohode,bud zacnete krajat od vrchneho poschodia alebo,to nozikom podoberies a rozlozis na 3 torty.Kludne si kazdu z tôrt napln inou plnkou, potom mas 3 rôzne torticky,bezne sa to tak robi.Vtedy je najlepsie dat maslovu plnku naspodok a tie lahsie,napr.slahackove a pod.dat ne vyssie poschodia.

tinka349
21. júl 2011

@daducha dakujem velmi pekne, aj som v zivote robila len tri torty, neboli nic moc, ale krsniatko a moj ex manzel si ich chvalili 😀 tu su foto 🙂

mizulienka
22. júl 2011

@ikula2 jasne, ze mozes 🙂
ja som farbila praskovymi, lupene som iba vytienovala, mam taku ruzovu trblietkavu, tak tou lupene a na tie bodky som dala troska gelovky a aj troska praskovej, aby som mala taky odtien aky potrebujem. Schlo to super, ale vravia, ze lepsie je farbit praskovymi farbami rozriedenymi v alkohole,lebo praskove rychlejsie schnu....gelovky niekedy vobec nevyschnu.

burina111
22. júl 2011

babyyy poraďte mi. keď dávam na hmotu mmf jedlú oblátku, mám to natrieť glukozovým sirupom zo spodu aj z vrchu? a čo kvietky z jedlej oblátky? ako ich na mmf hmotu prilepím? celá veda 😀 😀 😀

mizulienka
22. júl 2011

dievcata robim polly pocket tortu, akoze hroza, babika sa na babiku nebude nikdy podobat, ale urobila som aspn taku, prosim uprimne mi povedzte, co by ste prerobili...kritiku prijimam 😉
asi je prilis tucna ne? 😠

burina111
22. júl 2011

@mizulienka tak ja by som nič nemenila.....krásne modré očká, vlasy super

mizulienka
22. júl 2011

@burina111dakujem, no ja nie som spokojna, stale mi tam nieco vadi... akoze tato torta ma stala uz vsetky moje nervy...a to som na dovolenke, len nie kazdy pochopi, ze aj ja chcem mat dovolenku a ja zasa neviem povedat nie 😠

lusil2005
22. júl 2011

@mizulienka ja vobec netusim ako ma vyzerat polly pocket, 😅 ale ta tvoja postavicka je nadherna!!!!

mizulienka
22. júl 2011

@lusil2005 si zlata Luci, polly pocket to je nieco na styl barbie, vychudnute cicinky 🙂)) ta moja je taka dobre zivena, tatko vravi, ze to je hamburgerova polly pocket 😀
ale uz ju nejdem prerabat,nemam na to nervy 😝

broucek2
22. júl 2011

@mizulienka musíš říci, že je to pro dobro oslavenkyně, protože anorektické panenky působí špatně na psychiku dětí a ty se pak stávají taky anorektičkami :o)))

mizulienka
22. júl 2011

@broucek2 hihi konecne jeden dobry dovod, preco ju neurobit stihlejsou 🙂 s tym suhlasim 🙂)))

dajna11
22. júl 2011

@mizulienka no síce to nieje ako cez kopirák 😀 😀 😀 😀 ale je zlatá,nemenila by som nič,nech si sama dotyčná vymodeluje ked sa jej nepáči🙂