Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

weirdo
25. aug 2011

Baby POMOC.
Viete mi poradit, ako potiahnut hornu cast takehoto hribika? 😕
Dakujem moc!

eliska22
25. aug 2011

@lawli vééééééééľmi krásna tortička 😵 😵 😵 ako si robila tie koraly a iné morské rastiliny? máš na to nejaké formičky 😕

macicka84
25. aug 2011

@adka_praha Krasna torticka, muzu se zeptat jak se dela ten prostredek, ve kterem Kitty sedi, vzdycky to zkoumam a nevim 😕 😔

lawli
25. aug 2011

@eliska22 ďakujem krásne za pochvalu 😉 no a tie korály som všetky robila ručne ,jedinu formičku čo mám ,je taká malá (asi 2 cm) na mušľu... 😅

adka_praha
25. aug 2011

@macicka84 na nachystany zaklad torty si polozim na tenko vyvalanu vrstvu- staci len zvrchu, to koli tomu, aby ked rozrezes ten hlavny potah a otvoris ho, aby nebol zo spodu od kremu zababrany 😉 ... dufam, ze nepisem jak tatar... 😅 a dakujem 😵

mizulienka
25. aug 2011

baby uz si presnenepamatam, ale niekto chcel tu tvarohovu plnku, myslim za mia 🙂 prepac som na to zabudla...
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

pipka
25. aug 2011

@meinkonka ja som akurat vcera piekla dve torty, ale mala som len jednu formu, tak som z pol davky upiekla jednu a zvysne cesto hodku v pohode postalo v chladnicke a potom som upiekla zo zvysku druhu tortu 😉 na kvalite prvej a druhej to nie je poznat, su uplne rovnake 😉

pipka
25. aug 2011

dala som sa na dvojite srdiecko, ale nadavam tu jak kocis 😅 😝 neviem ako to mam spojit, aby to dobre vyzeralo...a hlavne ci potahovat kazde zvlast a potom spojit alebo potiahnut spolu a nejako to cele ozdobit 😉 😒

ikula2
25. aug 2011

Prosim vas dievcata nemate nejaky pekny tip na tortu pre 5 rocnu slecnu? Nejaku rozpravkovu, ja vobec netusim 😕

macicka84
25. aug 2011

@adka_praha Nepises, rozumim tomu ouplne 😉 To mi prave prislo, ze to jsou dve vrstvy a si rikam, reku to mam ten dort potahnou dvakrat 😕 skoda potahovky, tak, ze dekuji 😉 !

mizulienka
25. aug 2011

baby myslite, ze 6kg torta bude dost pre 45 ludi? 😕 😕

mia1111
25. aug 2011

@mizulienka - moja zlatááááá, ďakujem, ja som robila úplne inak, toto vyzerá super, určite čoskoro vyskúšam 😵 . Si poklad, že si si na mňa spomenula 😵

mizulienka
25. aug 2011

@mia1111 prepac, ze tak neskoro, vypadlo mi to uplne 😒

mia1111
25. aug 2011

@mizulienka vôbec nevadí, ja nepečiem tak často, ako Ty 😀. Nesúrilo mi to, ale keď už mám recept, možno vyskúšam už tento víkend 😉

mizulienka
25. aug 2011

@ikula2 mozno nieco take
http://www.coolest-birthday-cakes.com/coolest-c...
myslim, ze aj hanu montanu davaju, aj kitty to je taky univerzal, mojej neterke 5 rocnej sa paci aj krtko, takze asi velmi zavisi od dievcatka 🙂

miminkad
25. aug 2011

@mia1111 ja robievam tvarohovu,jedno maslo,500g tvarohu,kupujem v bille v takej vanicke,velmi dobry a praskovy cukor,len sa to zmiesa dokopy.a vanilkovy 😉

peroli
25. aug 2011

@ikula2 jako inspirace:

mia1111
25. aug 2011

@miminkad - ja mám Billu hrozne od ruky, na opačnom konci mesta, ale Lidl mám kúsok od bytu, tak tam som varená-pečená stále 😀 . Ale ďakujem za inšpiráciu, toto vyzerá byť taký jednoduchší krémik 😉

miminkad
25. aug 2011

@mia1111 je jednoduchy a velmi chutny,uplne jemnunky.ja tiez do billy chodievam len obcas,ale vzdy ten tvaroh kupim,je fajn kremovy a este aj cena super 😉

mia1111
25. aug 2011

@peroli - nádhernéééé 😵

mia1111
25. aug 2011

@miminkad - ja kupujem krémový v Lidli v takom kýbliku - 500g, je úplne krémový a tiež fajný, možno to bude niečo podobné 😉

vejinka
25. aug 2011

@mizulienka no tu co robim ja cca 7 kil bude pre 14 ludi a obavam sa ci sa kazdemu ujde.

mia1111
25. aug 2011

@vejinka veď to je pol kila na osobu - toľko nemajú šancu zjesť 😉

vejinka
25. aug 2011

@mia1111 ked 😅 my sme strasni zrati

miminkad
25. aug 2011

@mia1111 musim pozriet,dakujem za radu 🙂

mia1111
25. aug 2011

@vejinka - jáááááááj 😀

lenocka23
25. aug 2011

@miminkad kolko priblizne praskoveho cukru davas do toho tvarohoveho kremu? ci len od oka? 😉 asi ho najblizsie vyskusam....nevies nahodou vyrobcu toho tvarohu? nech sa trafim na prvykrat... 😉 🙂 dakujeem..

vejinka
25. aug 2011

ja som naramne zvedava ako sa mi podari potiahnut to hebedo...a ci bude poziarnicke auto ruzove alebo cervene 😅

lenocka23
25. aug 2011

no a este sa aj dnes opytam... 😉 ako dlho vam asi vydrzi pol kilovy zeesan? resp na kolko slahacky to asi je? vdaka

mia1111
25. aug 2011

@miminkad - ten tvaroh je 6,5%ný a stojí 1,29€. A v kýbliku už mrazím bobuľovité ovocie 😀