Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
20. sep 2011

@bianca no ved aj ja sa toho bojím.....musím vyvalkať velký kusisko a to je problém pre mna....ufff som ja zvedava ako to dopadne

dajna11
20. sep 2011

@yamahafazer ma nestraš,ja som kupila prvý krát PDT že skusim........

bzucinka2
20. sep 2011

@dajna11 do vody 😀 a potom do toho listu 🙂
@yamahafazer ja som tiez toho nazoru, ja som ani nefarbila a islo ma picnut ake to bolo tvrde ☹

katulkaaaaaa
20. sep 2011

@yamahafazer @bzucinka2 baby ma nehnevajte 😠 ja som prvy raz objednala kupovanu hmotu...dnes prisla tak som zvedava ako to s nou pojde...niekto spominal ze treba nachvilku dat do mikrovlnky

misa1982
20. sep 2011

Ahoj vsem mate vsechny moc krasne dorty muzu vas poprosit o recept na stonozku a pripadne nejake fotky pro motivaci dekuji moc 🙂

dajna11
20. sep 2011

@bzucinka2 jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

paja.o
20. sep 2011

@peroli díky za gratulaci, my už doma jednoho kluka máme, i když v holčičím provedení 😀
@broucek2 krásnej medvídek,tako děkuju za fotku, takový se mi určitě nepovede .... no uvidíme. dostala jsem foto naprosto dokonalýho dortu a podle něj mám dortík udělat. Jsme zvědavá, jak to dopadne a jestli mě pak s mým výtvorem nevyhodí 😀

anibas
20. sep 2011

@dajna11 @bzucinka2 @katulkaaaaaa už cca 80 torty som urobila s PDT - tak sa ukľudnite 😉 😉 😉

katulkaaaaaa
20. sep 2011

@anibas tak to sa tesiiiim 😀 ozaj mna dnes zarazilo ze je to pdt z viacerych casti som myslela ze to bude vcelku....je to normalne?takto mi to pripada akoby mi dali nejake ,,zbytky" ale neviem objednala som uplne prvy krat

zuba
20. sep 2011

Ja som teda PDT skúsila tiež a vôbec sa mi to ťažko nevaľkalo - síce zatiaľ len raz na poťah a teraz som akurát dorobila motýlikov na tortičku na sobotu a pekne sa to vaľkalo a aj farbila sa mi úplne v pohode. A aj na čierno pekne chytala - som zvedavá či aj zajtra budem mať peknú čiernu a nie šedú 🙂 .

dm1
20. sep 2011

@zuba a nechces pozicat ten patchwork motylikov?

dm1
20. sep 2011

@bzucinka2 a nemala si nahodou specialku? ta je taka tvrda

dajna11
20. sep 2011

@anibas ja som chcela skusiť niečo nové,lebo len špekulujem....super skusenosti mám so smartflexom,ale tak chcela som niečo nové,vraj je PDT taká tvrdšia....ako sa rozvalkáva?

zuba
20. sep 2011

@dm1 Díky Dani, ale sa bojím že tých by som nevytvorila 😉 Hádam postačia aj taký obyčajní - veď to bude pre mňa 😉

vlada111
20. sep 2011

@dajna11 to je super, ja som nitranka 🙂 . Hodíš mi sem link, kedy a kde. ďakujem pekne

coko.joko
20. sep 2011

ahoj holky,prosim o radu...vsude na internetu hledam...jak udelat dort -kuzelku s kouli a nikde nic nemuzu najit,,,myslim tim jak ji vytvarovat,aby stala....

anibas
20. sep 2011

@dajna11
@katulkaaaaaa - vyberem z vedra, príborovým nožíkom vyrežem koľko potrebujem a nahrejem v mikrovlnke cca 30 s., potom hnetiem na pomastenej doske

anibas
20. sep 2011

@coko.joko asi musíš celé prepichnúť špilkou, ale či to bude stáť ??? neviem asi ťažko - a keby si ju akože zvalila ? a k nej guľu ?

ikula2
20. sep 2011

Dievcata PDT sa valka bez problemov, len ta letna PDT special je makacka 😉

Prosim vas neviete mi poradit s kabelkou Luis vuiton? Ma mat tak 5kg, len neviem do akeho tvaru upiect korpus a rezat. Na velky plech? Len netusim ake rozmery tej kabelky urobit 😕 . Dakujem za kazdu radu

anibas
20. sep 2011

@ikula2 pozri si na TOM postup na kabelku od 1Mimulililnky

bianca
20. sep 2011

@ikula2 a aka Vitonka to ma byt?Ja kabelku robim tak ze upeciem okruhly korpus a dam ho prekrojenym dole obe polky vedla seba a mam polkruh

katulkaaaaaa
20. sep 2011

@anibas nemas nahodou nejaky vypocet na aku tortu kolko hmoty?niekde som to videla a teraz ked potrebujem neviem najst

broucek2
20. sep 2011

@paja.o určitě se povede, neboj

ikula2
20. sep 2011

@bianca
@anibas idem pozriet, chcem tu obdlznikovu hnedu so zlatymi vzormi

gajana1
20. sep 2011

čaute baby potrebujem rchlo poradiť môžem dať pod poťah čoko plnku

broucek2
20. sep 2011

@zuba klasický piškot a dám do něj kakao

broucek2
20. sep 2011

@gajana1 pokud není s margarínem, tvarohem, šlehačkou tak ano. Měla by být máslová

gajana1
20. sep 2011

@broucek2 dala som heliu

pristela
20. sep 2011

ach holky preco tolko moc pisete ? 😀 som vas konecne docitala, uz neviem 😒 kto sa to tu pýtal na tie pismena na torty, mne tu niekto davno poradil-velka vdaka este raz , ako baby pisali, vyvalkat na tenko, nechat preschnut nemusis davat ziadnu foliu ani sacik, rovno vykrojis a potom tu formicku plesknes o stol 😀 a pismenko ti krasne vypadne aj same 😀 ciste s rovnymi krajmi 😉 som sa tiez vzdy s pismenami trapila ☹ aa este ked sa ponahlam tak tie tenunke casti na pismenkach si "vyklapam" " vytlacam" tenkym drotikom