Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. mar 2012

@pristela nic si z nich nedělej, příště jim řekni, že jsi celý ten dort koupila 😀 😀 😀 Já jsem dělala obyčejné sněženky a to mi pak ta paní co to pro ni bylo napsala, že si chlapi říkali, co tam ta ženská strčila do dortu plastové kvítka. 😀 😀 Nechtěli věřit, že je to z marcipánu

mamina1978
26. mar 2012

A tie fotky Tomasa by tiez bolo dobre dat ,ze 🙂 ?!?

reruna
26. mar 2012

@zeleny_cajik ahoj 🙂 ta křtinová se ti fakt moc povedla🙂

adka_praha
26. mar 2012

ahojte... ja nechapem, ako mozete tolko vypekat, mat doma deti, niektore este pracu (asi vacsina, ci? 🙂 ) a este aj tolko vypisovat... ja som doma na rd s jednym dietatom a teda nestiham skoro nic- ale hadzem to na pekne pocasie, ze sme skoro stale vonku... 😅 akurat som dobojovala s mojimi prvymi muffinami... nakoniec mi vcera ta pani volala, ze ich nechce teda 18+5 ale 15+5, ze euro za kus sa jej zda moc... 😨 no tak ako ja neviem... vcera som nad tymi xichtami sedela skoro do pol druhej do noci a suroviny, energie, tiez to daco stoji a su to tie vacsie kosicky, nech z toho aj deti nieco maju a aj tak problem... 🙄

maya30
26. mar 2012

ahojte, dlhsie som tu nebola, nikto v rodine nic neoslavoval 😝 ale zacala som piect aj na zakazku a pomalicky sa to rozbieha tak sa vytesujem 😵 len sa chcem spytat ci zvyknete piect aj dobosove torty a ci pytate taku istu cenu ako za klasiku...minule som jednu robila ale je to makacka ako hovado, lebo cesto na kazdy plat som slahala osobitne, takze nechcem vediet kolko som minula na energie 🙄 ja pytam 7eur za kilo, ale za tu cenu prerobim aj gate....tak rozmyslam ze dobosku budem pytat viac, hmm ?

dadka212
26. mar 2012

@maya30 teda ja by som za 7eur nerobila nič 😝 pozri ako všetko zdraželo....určite dvihni cenu....a dobošku nerobím, lebo je velmi pracna 😀

dadka212
26. mar 2012

@mamina1978 každý robí tomáša inak 😉 ja by som ho nechala tak ako ho máš pekný je, deti moc nepozerajú na detaily teda tie menšie nie, možno nos by som dala menší on má takú slzičku 😉

maya30
26. mar 2012

@dadka212 no novym zaujemcom uz hovorim ceny individualne podla narocnosti, nie podla vahy, lebo pomaly uz kazdy chcel 2kilovu tortu super premakanu a to nie som ochotna...akoze vyskakovat velmi nemozem, lebo som z hladovej doliny a chapem ze sa to zda vela za nejaky kolac, ale potom nech si radsej kazdy upecie sam, poleje polevou a obsype orechami ... na sobotu mam dalsiu dobosku, vypytala som si viac, ale baby okolo Bratislavy by ma aj tak asi vysmiali 😝

dadka212
26. mar 2012

@maya30 no tak to aj tu chcú ludia 2 kilové torty ale velké, vela krému a super premakané 😀 to je tak všade...

pristela
26. mar 2012

@maya30 😨 😨 😨 to mas aku dobosovu , ze kazdy plat slahas osobitne ???? 😕 😕 😕 😕 ja vyslaham vsetko v jednej miske, a naberackou uz pak len nalievam , peciem , lietam k rure kazde 3min. no i tak des, ja vacsinou od dobosovej odhovaram 😀 bo je s tym des makacka, vela vajec minutych ☹ z jednej davky je ta torta i tak malicka , maximalne 2kg naplnena bez potahu ☹
7€ mas strasne malo aj za potahovane torty, ved to robis zadarmo , si spocitaj suroviny, energie/elektrika, voda/, robotu...

miciatko
26. mar 2012

Baby potrebujem velmi rychlu radu , potrebujem tortcku namalovat na cierno kedy a ako ju namalovat,asi ciernu gelovku rozriedit v alkohole a potierat ale kedy?? , ked potah obschne ci ked potiahnem??

ikula2
26. mar 2012

@zlatat krasny no ta cena ma zabila 🙂 , dlho pokukujem po motyloch, dakujem

ikula2
26. mar 2012

@miciatko ja malujem normalne hned ako potahujem a ak potrebujes velmi sytu farbu skus aj bez alkoholu alebo minimum

miciatko
26. mar 2012

@ikula2 a kolko ti to potom schne ?? a smuhy nemas??

miciatko
26. mar 2012

@ikula2 tak uz som nafarbila som zvedava

irriss
26. mar 2012

Preji krasny den vsem..uz jste mi tu kdysi super poradily...ale nepovedlo se, protoze jsem nesehnala ten spravny material... ☹

Za "par tydnu" maji narozeniny moje dvojcatka, chtela bych je prekvapit necim originalnim. Tady v Italii nejsou k sehnani dorty, ktere tu mate vystavene...a devcata se sem na Vas chodi denne divat.. 🙂
Vim, ze je to jejich velke prani, ale potrebovala bych vedet, zda je nejaky e-shop, ktery zasila i do zahranici.
Dekuju moc

anibas
26. mar 2012

@pristela aj mne sa to stáva : že kde som kúpila bocianika a bábätko a kvety a anjelské krídla a pod. a ešte sopľak 20 r. susedko, neverí že robím kvety na drotiku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
26. mar 2012

@adka_praha
Skoda, ze nejdou poslat...ja bych se ceny nebala 😉 ☹

Nadhera

maya30
26. mar 2012

@pristela ja som nasla nejaky ze original recept a tam sa kazdy jeden plat slaha osobitne z 1 vajca, 20g cukru a 30g muky...a tebe to cesto nesplasne ked robis vacsiu davku a potom ti stoji kym dopecies vsetky platy ? toho sa ja bojim ze kym sa dopracujem k poslednemu platu tak cesto davno zvodovatie...

kralicica
26. mar 2012

je tu nejaka tortarka z BA? kto je ochotna na tutu nedelu urobit tortu...? ja som zabudlaaa, mame krst 😕

zlatat
26. mar 2012

@ikula2 akože aj ja som čakala, že za tú cenu to bude niečo iné - ale keď mi prišli tie plastové šablóny a motýle obrovitánske ... tento čo je na torte je najmenší - tak mi bolo až do plaču, že na akú sprostosť som sa to dala - a to ani nehovorím, aká piplačka s tým je 😠

adka_praha
26. mar 2012

@irriss dakujem 😵

anibas
26. mar 2012

@irriss ved v Taliansku firma IRCA vyrába : Linea prodotti alla mandorla Pasta dama Top - to je na poťahovanie hmota 😅 😅 😅 😅

dadka212
26. mar 2012

@kralicica priamo z BA je tu tuším iba lusil2005

irriss
26. mar 2012

@anibas
koupila jsem si mandlove testo, kdyz jsem delala dorta me starsi dceri v rijnu...a kralicek spadl..testo mandlove se roztalo...

Mrknu na tuto znacku, cos mi ted dala..ale to normalne na obchodnich pultech nefunguje.. 😠
no a jeste jsem si k tomu koupila potahovaci hmotu, byla nechutna..ale dobre se na dort natahla.. 😉
ja bych potrebovala spis ten kit figurky... 😉 a aby vydrzely, u nas je dost vlhko...pred nama more a za zady hory.. ☹
(vecny boj s vlhkem a plisni)
dekuju moc!! Ihned jdu googlovat 🙂

anibas
26. mar 2012

@dadka212 a @mizulienka ?? kde býva ?

anibas
26. mar 2012

@irriss tak to musíte mať krásne prostredie - u nás len polia a traktor a kombajn 😀 😀 😀

irriss
26. mar 2012

@anibas
kdysi jsem nasla toto-pry nej web..ale zdaleka to neni to, co tu predvadite VY 😉 🙂 🙂 🙂
http://www.decorazioniperdolci.it/

anibas
26. mar 2012
dadka212
26. mar 2012

@anibas v Rovinke

anibas
26. mar 2012

@irriss a keby si vyskúšala plastickú bielu čokoládu ? je drahšia, ale nafarbíš ju pekne, aj potiahneš, aj asi postavičky urobíš - pre nás na Slovensku je to drahá záležitosť