Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejula
1. apr 2012

@adka_praha dakujeeem 🙂

ikula2
1. apr 2012

@anda1980 ja vlhcim aj javorovym sirupom

janula.h
1. apr 2012

taaaak žienky a už som správna gazdináááá (podľa mamky) upiekla som dnes svoj prvú pasku (veľkonočný koláč) podľa zdedeného receptu po babičke 🙂))

ikula2
1. apr 2012

@lenkacka je viac receptov a ja robim ten so slahanymi vajciami nad parou, mam ho velmi rada, ja ho aj bezne davam do tort

anda1980
1. apr 2012

@ikula2 ahoj, a nieje to potom moc sladke, este ho aj riedis vodou? lebo pre mna je javorovy straaasne sladky

dm1
1. apr 2012

@pristela mne sa v poslednej dobe vobec nechce tie podlozky robit som na to total leniva a dam radsej origos podlozku 😝 . Ja som si kupila papier v lidly ked bolo svetla zelena a z druhej strany je zlta a bola super dlhocizna rolka a ze 1,50 eur tusim stala. je to taky hrubsi papier super to je

ikula2
1. apr 2012

@anda1980 ano malilinko zriedim, ale nikedy nie. Ale nedavam zasa vela, trosku urobim take kruhy po piskote

ikula2
1. apr 2012

@dm1 ani mne sa nechce stale riesit podnosy z kartonu radsej dam origos a je pevnejsi.

lussy23
1. apr 2012

@abriela Ta jedna pani ma učila🙂 @katy1979 krásne tortičky @janula.h šikovná. 🙂 krásny koláčik🙂
@miciatko krása @heni79 krásnučká
@miruska76 nádherná je
@stankapk nádhera

janula.h
1. apr 2012

žienky nemáte niektorá uloženú tortičku fialovo bielu - ruže?

lussy23
1. apr 2012

@vecernicci krásnučké dielka @anibas krásne tortičky @mia114 krásna @reruna nádherná torta @gumkacka1 jemnučká nádherná @mariann2 - perfektné @macicka84 krásna kabelka

miciatko
1. apr 2012

@lussy23 dakujem

pristela
1. apr 2012

@dm1 saakris a ja ho nemaaam ☹ mam hlavu deravu a vzdy ked som v obchode zabudnem co chcem 😀 mne balit kartony nerobi problem , mne sa malokedy pacia tie zlaté origos podlozky s tymi vlnovkovými okrajmi 🤐 ale k niektorym tortickam ssa zas super hodia

a baby som zabudla napisat , kto robite auta postavene na kolesach 😀 minule som podvozkovy karton spevnovala dalsim pasom kartonu a nepacilo sa mi to 😝 ale ted som dosla na nápad 😀 do podvozkoveho kartonu som nastrkala špajdle 😀 a bolo to super pevne a nic nebolo vidiet- on ten karton ma dnu take vlnovky tak presne do nich som ich nastrkala 😉 kto robi "stojacie"auta isto ma chape co myslím , ono tie predne kolesa su dost daleko od zadnych a ked je auto tazke prehyba sa podlozka v strede, ale takto spevnene drži ako kovová 😀

alicc
1. apr 2012

@anibas
@mariann2
dakujem za odpoved, tak hor sa na nakup 🙂

jakelina
1. apr 2012

@pristela chápu, dobrý nápad 😉

jakelina
1. apr 2012

Holky já dělám perníky a už si nadávám, že jsem se na to nevykašlala. Malý dostal horečky, celý se mi osypal, tak zítra musím k doktorce a s tím třetím v pořadí na rovnátka. Ach jo, všechno se mi to v jeden den sešlo. 😝

mia1111
1. apr 2012

Ahojte babulky... tak dnes som chcela vyskúšať ten isomalt, ale nemám kukuričný sirup, takže modelovanie sa nekonalo... tak som si aspoň ozdoby skúsila 😉 . Dá sa super zafarbiť 😉 . Po veľkej noci skúsim aj to modelovanie 😉

janula.h
1. apr 2012

@mizulienka ĎAKUJEEEM 🙂 aj moja bude na 80 😀

mia1111
1. apr 2012

@jakelina - jeeeejda ☹ , drobcovi prajem skoré uzdravenie, hádam to rýchlučko prejde...

janula.h
1. apr 2012

@jakelina to bude tá 6 choroba že? rýchlo sa uzdravte

mizulienka
1. apr 2012

baby vsetky torty neskutocne, @anibas perfektne vsetucky, @pristela super auto, ako skutocne

jakelina
1. apr 2012

@mia1111
@janula.h no právě nevím co to je, tak jdeme raději k doktorce. Má i červené dlaně, takové vyrážky na ručičkách, tak s tím jsem se ještě nesetkala. 😢

dm1
1. apr 2012

@pristela ono pokial som este nechodila do prace tak som aj mala cas ale teraz sa mi ozaj ze nechce a este ze krabice nahanat vecne v obchode ziadne 😝

@jakelina ja tiez pernickujem. Ved ich odloz nabok ozdobis alebo upecies neskor oni neutecu 🙂. Nech sa malemu co najskor polepsi 🙂

mia1111
1. apr 2012

@jakelina - jasné, radšej zbehnite k lekárke, tá už bude vedieť. Hlavne, nech je mu čím skôr lepšie a klesne mu horúčka...

janula.h
1. apr 2012

@jakelina jasne že choďte ako dlho má teplotu? lebo pri 6 chorobe sú horúčky 3 dni a potom výsyp a koniec divné ale je to tak http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble... daj vedieť ako ste dopadli držím palce

jakelina
1. apr 2012

@janula.h teplotu má druhý den 😒

jakelina
1. apr 2012

@janula.h když on měl nejdřív tu vyrážku a až pak teplotu, tak to asi bude něco jiného, taky jsem seděla u pořítače a hledala co to může být. 😖

mizulienka
1. apr 2012

@mia114 krasna minnie
@reruna nadherne kvetiny

@katy1979 perfektne vsetky 😉

janula.h
1. apr 2012

@jakelina ☹ nech sa čoskoro polepší