Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
2. apr 2012

@vlada111 tak ta je ohromujuca. 😵 😵 😵 😵 Najprv som si myslela ze tie fotky su ako predloha domaceho milacika, podla ktorej si robila tvoju 3 D a hladala som torticku. Az ked som ziadnu inu totku torty nevidela,zistila som, ze to je vlastne uz tvoj vytvor 😅 Este sa aj tak superne leskne, svedci mu to fesakovi 😎 😀 😀

janulkamartinko
2. apr 2012

@vlada111 Robiš si srandu,že je živy a ty nas len natahuješ :D

isabella_fly
2. apr 2012

dakujem vam kocky, stetoskop uz ma, sice taky smiesny ale aspon nejaky a aj menovku sa mi podarilo, dokonca aj napisat meno toho dr, som si myslela, ze tam budem musiet dat len vlnku, lebo na take malicke som este nepisala, ale zadarilo sa 😎

jakelina
2. apr 2012

Holky děkuju všem za podporu. Vyseděla jsem si dvě hodiny v čekárně, vyrážku má prý z písku??!!! 😲 😲 😲 To jsem ještě neslyšela, tak máme promazávat a dávat na teplotu sirup. To bylo vše.

kvojtanikova
2. apr 2012

@lenkacka mozes obidvoje farbit tymi gelovymi farbami, alebo aj obycajnymi praskovymi z drogerie. Ja sice take nemam, ale ked sa mi minu wilton, pojdem ich kupit. Postavicku Minnie by si mozno mohla aj z K2, ale mna napriklad odpadavali ruky/nohy z takych postaviciek, musela som ich vystuzit sparatkom. Nedrzali tvar (napr. zohnute ruky), preto som presla na SFF.

kvojtanikova
2. apr 2012

@isabella_fly hod foto, nech sa potesime, urcite je krasny

jakelina
2. apr 2012

V noci jsem nemohla spát, tak jsem ozdobila ještě nějaké vajíčka. Děkuju moc za rady večernici. Jsou to takové nepodarky, ale mám z nich radost. První vajíčka, co jsem kdy dělala.

mates22
2. apr 2012

@jakelina no to mě podrž, z písku
vajíčka krásný, kéž by se mi povedly taky takový nepodarky 🙂

jakelina
2. apr 2012

@vecernicci on to právě neměl na nožkách, doktorka sama byla trochu mimo. Neseděla na ty příznaky co má, žádná nemoc. Vzala mu krev a výtěr z krku a mám si ve čtvrtek zavolat.

vecernicci
2. apr 2012

@jakelina uvidíš až budou výsledky, ale z písku se mi to nezdá, možná je to jen nějaká viroza a brzo to přejde 😉 a perníčky máš nádherný, to jsi neviděla moje první 😀

dada2007
2. apr 2012

@jakelina aj ja by som túžila mať také ,,nepodarky" 😅 😅 😅

dada2007
2. apr 2012

@jakelina z piesku????? fíííííííííha 😲

mamina1978
2. apr 2012

@jakelina Prave som citala o tvojom choruckom chrobacikovi. ☹ Prajeme skore uzdravenie. moj treti synator sa mi vyhadzal minuly rok, ale teda hrooozne a nakoniec sme dosli na to, ze sme minuly rok nie vzdy dokladne prekryli pieskovisko a mame tu v okoli par maciciek 🙄 a pravdepodobne sa tam vyc..... a maly reagoval na to a vyhadzal sa ,ale tak velmi, ze si to potom az do krvi rozskriabal. ☹ Potom sme piesok cely vyhodili a tento rok kupime vsetok novy a musime ho stale dokladne prikryvat hlavne na noc 😝

jakelina
2. apr 2012

@vecernicci od tebe to potěší, já jsem měla největší problém s tím, že každé to vajíčko bylo nějak jinak šišaté a nepasovaly mi na sebe. Ještě mě napadlo, ty je zdobíš z obou stran nebo jenom jednu. Já jsem ozdobila obě dvě a pak jsem si říkala, že jsem ty spodní půlky mohla nechat prázdné.

jakelina
2. apr 2012

@mamina1978 no vidíš, tak je to možné. My doma písek taky každý rok čistíme, ale my jsme byli ve středu na hřišti a tam je velké pískoviště a on si tam chvilku hrál.

pristela
2. apr 2012

ženy moje zlate krasne, nestiham docitat od rana co ste pisala, docitam vas vecer 😀 chcem vas ale poprosit nejake inspiracie na tortu Kôň , panie este nevie ci torta a na nej konik alebo 3D kon , mam pohladat a poslat a pak vyberie, prosim , prosim , musim bezat na to bajecne danove 😠 a tak sa mi nesce ☹

vecernicci
2. apr 2012

@jakelina já právě pasovala na sebe podobně šišatý 😀 a zdobím nejdřív jednu půlku a pak druhou a až teprve pak slepuju a zdobím obě, jen na jedné straně je to takový ošizený 😉

mamina1978
2. apr 2012

@jakelina ved prave , ze to nemal tvoj na nozkach, lebo este nie je teplucko na kratke nohavice. A to sa vyhadze len tam kde bol priamy kontakt koze z pieskom, pripadne, kde sa chytil pieskovymi rucickami. Napr ak sa dostane pod tricko spinavou rukou ,tak to moze mat potom aj napr na brusku. Moj maly to mal vsade lebo bolo leto a on v plavkach v piesku 😢

anibas
2. apr 2012

@jakelina aké nepodarky ??? kráááásne sú 😵 😵 😵 😵 A môj Filip má tiež teplotu zvýšenú a Katka nemá hlas a príšerne kašle - tak si aj ja posedím v čakárni u Dr. 😖 😖 😖 😖

anibas
2. apr 2012

@pristela tebe treba inšpiráciu ??? stiahni foto z googlu a urobíš Pána Koňa !!!!

mamina1978
2. apr 2012

@pristela inspiracie z internetu 😉 😉 😉

ladydia
2. apr 2012

ahojte žienky, už nejaky cas sa snažím zohnat takuto strasovu stužku, alebo retiazku, no neuspešne ☹ , PROSIM vas ak mate niektorá možnost mi ju kupit a poslať, bola by som vám nesmierne vdacna...prikladam foto na ukažku-torticka NIE je moja 😉

mamina1978
2. apr 2012

@isabella_fly inspiracie z internetu

vecernicci
2. apr 2012

@ladydia já myslím, že jsem ji u nás v galanterce viděla, ale zase to poštovný od nás k vám 😝 😝 třeba to seženou holky někde u vás a pošlou ti 😉

mia1111
2. apr 2012

@ladydia - majú ju v cukrársk.e-shope, nedávno som na ňu natrafila tu, určite bude aj v iných: http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...

isabella_fly
2. apr 2012

@kvojtanikova
@mamina1978 dakujem planujem ten kufrik s cervenym krizom a tabletky po torte 🙂
a tu je so svojim smiesnym stetoskopom a ta druha menovka s menom, nie je to nic extra, ale myslim, ze pomerne citatelne 😀

pipka
2. apr 2012

@vlada111 tak na teba nemaaaaam 😅 😕 ten je uuuzasnyyyyyyyyyyyyyy 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
to si z ktoreho terária ukradla? 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀
BEZKONKURENČNÝÝÝÝ 😵 😵 😵 😵 😵

ikula2
2. apr 2012

@lenkacka ano do plnky davam cokoladu, cukor, vajcia, vanilku, kakao. Farbit farbami gelove, praskove ako budes mat, to chyti na K2 😉

ladydia
2. apr 2012

@vecernicci
@mia1111 dakujeeem 😎