Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
2. apr 2012

@pipka krasna vydarila sa
@vlada111 no teda to je torta? sanka dolu 😉

kvojtanikova
2. apr 2012

@isabella_fly pekne, dokonca sa mi ten modry k elmovi viac hodi, ako keby bol byval cierny ako ma original byt. Tabletky su tiez dobry napad, ja by som z nich urobila taku kopku vedla Elma a kufrika a potom len dookola na spodu ako lem, nerozhadzovala by som ich po torte, ale ved sama uvidis ako sa ti to bude pacit.

mizulienka
2. apr 2012

baby ked robite laliu, ako hlboko do lupena strkate drotik? do polovice? alebo dalej ako polovice?dik

yokralovnayo
2. apr 2012

kočky ďakuejm všetkým za like 😀 veľmi si to vážim, prvá torta zjedená, bola perfektná.. ani nebola moc maslová, všetci chválili.... len by ma zaujímalo - keď chcem robiť poschodovú tortu - okrúhlu, tak mám poťahovať každé poschodie zvlášť či celú tortu naraz??? dcérka bude mať za 3 týždne meniny, bude grill party 😵

abriela
2. apr 2012

@jakelina @vecernice to mate na tie polgule vajicok formicky?

marci2305
2. apr 2012

@pristela Ahoj. Môžem ťa poprosiť, kde si hľadala inšpiráciu na to autko mcqueena? Robila si ho podľa nejakého postupu. Ak áno, dala by si mi link? Mala si ho úžasného.. 😉 Mňa čaká jeden tento týždeň 😒 Našla som si kopec stránok...ale ten tvoj bol naozaj dokonalý....Ďakujem. 😉

lamps
2. apr 2012

@ladydia môžem ti pozrieť u náš. Dokedy ju potrebuješ? A koľko jej potrebuješ? Ak chceš pošli mi do IP tel. č. keď pôjdem u nás do galanterky zavolala by som ti a hneď aj povedala cenu

jakelina
2. apr 2012

@abriela ano, je to plechová formička na vykrojení a pak takové vypouklé půlky vajíček na kterých se to peče.

lucisa
2. apr 2012

@jakelina můžeš mi prosím hodit recept na krém z bílé čokolády?
Nebo někdo jiný z holek, děkuji 🙂

halienka
2. apr 2012

Ahojte babky, tak druhá "poťahovaná" torta - ak sa to tak dá nazvať - sa nakoniec celkom podarila, a moc ďakujem za cenné rady @desmodka @dm1 a @mmaammiinnaa 😵 Pridávam fotočku torty aj s malou oslávenkyňou 🙂 a zo tbytku som ešte malému synovcovi rýchlo zbáchala malú kocočku k polročnici 🙂

halienka
2. apr 2012

A tie fotky 😀

jakelina
2. apr 2012

@lucisa necháš rozpustit ve šlehačce jednu tabulku a druhý den to dobře vychlazené vyšleháš. Nebo tam ještě můžeš přidat mascarpone. Záleží jaký krém chceš.

jakelina
2. apr 2012

@halienka krásné oba a děti jak se radují - super. 😉

lucisa
2. apr 2012

@jakelina díky moc, a existuje i bílá čoko na vaření nebo je to jen nějaká normální?

jakelina
2. apr 2012

@lucisa já používám Orion, Milka není nic moc. Někdy se srazí.

simasa
2. apr 2012

@halienka Mala je zlaucka - aka radost 😵

jakelina
2. apr 2012

@lucisa co pečeš???

simasa
2. apr 2012

Babule, pre tie, co farbite hmotu ciernym uhlim - mam ho prave doma (mala hnackovala) a precitala som pribalovy letak a treba s nim opatrne, lebo jeho uzivanim sa znizuje vstrebatelnost inych liekov a tiez antikoncepcie (co by mozno nebolo az tak na skodu - aspon sa zvysi slovenska populacia 😀 )

anibas
2. apr 2012

@yokralovnayo každé poschodie osobitne a potom položíš na seba a dozdobíš 😉

anibas
2. apr 2012

@mizulienka určite 2/3

anibas
2. apr 2012

@halienka prekrásne !!! 😵 😵 😵 😵

jakelina
2. apr 2012

@simasa a češi co, nás je dost 😀 😀 😀

lenkacka
2. apr 2012

@ikula2 ďakujem veeeľmi pekni.

vlada111
2. apr 2012

@ladydia odkiaľ si? Nie okolie Trnavy?

lenkacka
2. apr 2012

@kvojtanikova ďakujem veľmi pekne.Ja som v tomto úplný amatér a rada si nechám poradiť - aj keď pečiem a možem povedať že sa mi darí,ale s tortami nemám žiadne skúsenosti. Na stránke :

http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty/potahov...

som našla už zafarbený marcipán - čo si myslíš o tom?

vlada111
2. apr 2012

@halienka to je krásne, teda obidve sú krásne 🙂

kvojtanikova
2. apr 2012

@lenkacka neboj sa ja som tiez amater, aj ked je pravdou ze uz sa v tomto fore zapajam cca 500 stran takze som uz co-to pochytila, kazdy den tu najdem super inspiracie a rady. Ten zafarbeny marcipan je v pohode, ale cenovo ta ovela lacnejsie vyjde kupit si obycajny a farby, teda ak mienis aj do buducna piect. Ak ide vyslovene o tento jednorazovy pokus, kupila by som zafarbeny. Ale to silne pochybujem, lebo kazdy kto to raz skusi a zisti ze mu to co len trosku ide, sa uz potom nevie zastavit a pecie a potahuje a modeluje pri kazdej prilezitosti 🙂

kvojtanikova
2. apr 2012

@simasa fuuha no ale to by musel dakto zjest potahovku asi od vsetkych hosti, kradnut po tanierikoch 😉 aby to na neho malo taky ucinok... Ale kazdopadne, dobre vediet, mozno niekto lubi dojedat zvysnu hmotu, tak ked bude v nejakej cukrarskej rodine nove babatko, bude nam jasne, kde je pes zakopany 😉

halienka
2. apr 2012

jéééj, ďakujem babky 🙂 moc si to od vás cením 😵 moja rodina na mňa kukala ako na blázna keď som ju vytiahla, že čo mi šibe 😀 😀 Potom mi povedali, že sa má s tým začať živiť 😀 😀 No ale tak bola to riadna drina a teda klobúk dole pred vami, ke´d ich máte urobiť na víkend aj 5 ks 😝 😀 to musí byť makačka...

lenkacka
2. apr 2012

@kvojtanikova práveže tento farbený by ma stál lacnejšie.Potrebujem 4 farby a jedna gélová stojí 2,60 a keď sa z K2 zle modeluje,budem musieť kúpiť ešte aj tú SMARTFLEX FLOWER hmotu ,ktorá stojí 5,40. Tak ja teraz neviem. A ty cez akú stránku objednávaš? Čo by si mi teda poradila?