Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
26. apr 2012

@katy1979 No človek sa učí celý život, a zomrie úplne sprostý 😀 . Najjednoduchšia pre teba je - kúp postavičku a
okolo nej drobné kvietka v tvare ruženca a na konci krížik. Napíš meno a boky jemne ozdob už čím chceš. 🙂

florentina
26. apr 2012

@evelina75 ahoj, já teď zkouším jak to nejlépe půjde, dělám to z pravého marcoše a ten se taky lepí. Já to vyválela na tenko, to jsem musela použít cukr moučka, ale při vykrajování se to stále lepilo, tak jsem pod i nad to šoupla igelit /normálně roztřižený pytlík/ a vykrojila jsem a jde to dobře.

marci2305
26. apr 2012

Ahojte... 😉 Babulky potrebujem poradiť s tortičkou. Chcela som pôvodne robiť sestre na 25-ťku nejakú kvetinkovú, ale termín oslavy odložila na tento týždeň a budú to oslavovať spolu s manželom, ktorý ma tiež narodky ale 29 rokov. Chceli by nejakú spoločnú...Ako by ste to vymysleli vy? Ja vôbec nemám predstavu 😒 Rozdeliť ju napoly aj farebne a každú zvlášť ozdobiť? Alebo to nejako spojiť? Neviem. Švagor je zateplovač a sestra na RD, skúsiť niečo vymyslieť alebo ju urobiť len tak na jednoducho. Chcú štvorec. Ďakujem vopred za rady..

katy1979
26. apr 2012

@daniz nechcem kupovat postavicku asi urobim zlaty kalich a nejake kvietky. to sa hodi na 1.SP?

jaja555
26. apr 2012

@mamina1978 nádhera, su krasne . Ja si myslím,že kvietkov na stonke staci. Ked bude tych stoniek s kvietkami a s listami viac bolo by to moc huste, prepchaté. Takto to je take jemnucke, nezne . Skvele.

jakelina
26. apr 2012

@katy1979 hodí

daniz
26. apr 2012

@katy1979 V pohode, alebo namiesto kalicha hoď len ruženček vo farbe - kvietkový / drobné/ to je veľmi pekné, aj ja to idem tak urobiť, alebo z dobošky urob modl. knižku a nemusíš sa paprať s kalichom. Lebo ku kalichu už aj hrozno a klasy, akože božie telo a krv. Samotný kalich by som skôr na birmovku urobila. Na boky hoď kvietka vo farbe ruženca to bude super. Uvidíš.

ikula2
26. apr 2012

@eliska22 neviem ci si uz robila aj loptu, daj si pozor a vzdy ked das krem a korpus dala som zachladit hlavne tu spodnu pologulu. Ked som to robila prvy krat tak som nechladila zvlast a mierne splasla dole. 😉

bzucinka2
26. apr 2012

@reruna super, aj ja som si ju dala kupit ako darcek k narodkam 🙂

katy1979
26. apr 2012

@jakelina
@daniz dakujem baby. ja bezboznik sa zasa nieco naucim

reruna
26. apr 2012

@bzucinka2 u nás ji právě měli za dobrý peníz a bez poštovného, tak už ji mám, je pěkná, je tam ale většina 3D dortů...
Ale už aspoň vím, jaký je ten jejich máslový krém (normálně jen máslo s cukrem a lžící mléka, plus různé příchutě - lžička vanilkového extraktu, lžička citronového extraktu, malinového, kakaa, instantní kávy atd. - mě by teda tímto neuctili, máslové krémy mi nechutnají)
Máslový krém - na 500 g krému: 125 g změklého másla, 1 PL mléka, 375 g moučkového cukru - vyšlehat 😝 tak my to dáváme jen pod potah a oni do celého dortu....
A taky je tam recept na ten jejich korpus - já jsem se vždycky divila, jak jim to jde pěkně ořezávat, že je takový tuhý a neláme se...
Dort Madeira
4 vejce, 250 g mouky s práškem do pečení, 125 g hladké mouky, 250 g másla nebo margarínu, 250 g moučkového cukru. Forma 20 cm, pečení 50 minut.
Postup : Rozpuštěné máslo vyšlehejte s cukrem, pak přidávejte postupně vejce a po lžících mouku

Je to tahle kniha http://www.beletrie.eu/knihy/50-tipu-na-detsky-...

dm1
26. apr 2012

@lusil2005 aj ja ten valcek zhanam uz dlho u cinakov u nas a nic ☹

stankapk
26. apr 2012

@bzucinka2
@dm1 ja som ho kupila u cinanov za 2,99 ale este som s nim nerobila.

dm1
26. apr 2012

@stankapk tak to je super cena! skoda ze nie je niekde tu ☹

aduskatt
26. apr 2012

aj ja prispejem troskou do mlyna🙂)mozno to tu uz niekto daval, tak ak hej, prepacte
http://varecha.pravda.sk/diskusie/torty-/3020-f...

mamina1978
26. apr 2012

@marci2305 Tu je niekolko torticiek aj pre dvoch ...... aj stvorcovych a par inspiracii ako ich farebne alebo temou oddelit 😉 skus pozriet
http://www.skaja.websnadno.cz/Dorty-potahovane....

kamiz
26. apr 2012

Dobrý den vám všem, téměř pravidelně listuji vašima stránkama a kochám se pohledem na vaše výtvory! Je to neuvěřitelně krásné, co dokážete udělat! šikulky k nezaplacení! Máte můj velký obdiv,je to radost pohledět!
Jen se ještě zeptám, zda tady není někdo z vás z okolí českých Budjovic, popřípadě jestli nemáte kontakt tady na někoho, kdo by dokázal udělat aspoň z poloviny tak krásný dort, jako děláte vy!

jakelina
26. apr 2012

@miciatko tak Lidl robot je nejlepší, vidíš to 😉

makinka2
26. apr 2012

@miciatko no já mám boshce a nejradši bych ho vyhodila 😠 😝 😀

bzucinka2
26. apr 2012

@reruna no super, to by sa asi ani mne nezavdacili takym kremom 😝 ale tak ako inspiracia bude hadam ok, lebo ma nic nenapadlo, ked sa kamoska pytala co mi ma kupit 🙂

makinka2
26. apr 2012

@jakelina a stejně budu ještě otravovat 😀 ten tvarohový krém není ho nějak moc, jak velkej dort s ním plníš, já budu dělat jen 20 cm a ještě ho tak 2-3 cm odkrojím, abych měla na punčovinu na kopeček. Asi udělám jen z 1 tvarohu, ale zase budu takto dělat 2 korpusy, no asi dám jeden a pak uvidím. Nerada bych aby mi zbyl, bych ho musela sníst 😅 😀

jakelina
26. apr 2012

@makinka2 jeden tvaroh s jednou šlehačkou, to je na takový menší dortík. Záleží taky kolik dáš krému.

aduskatt
26. apr 2012

@reruna pravdupovediac, zjest tolko masloveho kremu, ze v celej torte, asi by mi aj zle bolo🙂

eliska22
26. apr 2012

moja prvá krstinová tortička, je podľa želania, mne sa skôr páčia tie papučkové alebo s bocianom 😉

anibas
26. apr 2012

@mamina1978 úžasné torty - jednoduché a pritom krááásne - popozerám celé neskôr 😉 😉

vecernicci
26. apr 2012

@makinka2 a proč? já mám ten bosch mum 4655 a jsem maximálně spokojená 😉

mates22
26. apr 2012

@vecernicci já mám taky a je super, nedám na něj dopustit
@makinka2

zdenallicka
26. apr 2012

Holky, potřebuju pěti a šestiúhelníkyna fotbalák, nemáte, prosím??? Je to akutní!! 🙂