Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

snu
22. apr 2013

nemate postup na dinosaurou? dakujem

aduskatt
22. apr 2013

@zuzana92101 veru pojdem......

mysiatkoo
22. apr 2013

@aduskatt ty si robila teraz tu dia tortu, vsak? mam o 3 tyzdne a netusim ako na taky korpus... nejaky tip?

aduskatt
22. apr 2013

@mysiatkoo robila veru, musim este vychytat muchy......ja uz viem, ze ak cukor nahradim sacharinom, ktoreho je mensie mnozstvo, treba dat menej muky a viac tekutiny......., korpus sa Ti nedvihne az tak ako pri klasickom, ja som dopekala este jeden korpus navyse

mysiatkoo
22. apr 2013

@aduskatt a nemas prosim nejaky link na recept, podla ktoreho si piekla?

aduskatt
22. apr 2013

@mysiatkoo nemam, lebo som robila klasika mramorak a preratala som sacharin podla mnozstva cukru a dala viac vody ako bolo v recepte........viem, ze na nete su nejkake DIA korpusy, ale nemam to vyskusane

mysiatkoo
22. apr 2013

@aduskatt ok, vdaka ;)

ikula2
22. apr 2013

@wera.g nadherna torta a super foto

artepf
22. apr 2013

ahoj holky, chci zkoušet poprvé pribiňáka v kombinaci s kaštanovým pyré, které mám v mrazáku, jen mi není jasné, jestli ho mám dát z mrazáku do lednice a nechat ho tam rozmrazit, aby mělo stejnou teplotu jako tvaroh a šlehačky a potom všechno s Créme Olé rozmixovat? Tuším @pristela si ho tady moc chválila 🙂

aduskatt
22. apr 2013

@artepf ja ho vyberiem len na taku dlkhu cvilu, aby sa dalo nastruhat🙂

pristela
22. apr 2013

@artepf vyberiem normalne von ako maslo 😀 ked sa rozmrazi nestruham ho , len šmarím rozrobene rukami na kúsky hned do pribinaka a miesam , struhat ho je zbytocna robota navyse aj tak sa tam rozmixuje 😉

lamps
22. apr 2013

ahojte sladkulienky 😅 😅 😅 😅 😅 mám objednávku na tortu podmorský svet a chcela by som na tortu spraviť z burizónky veľkú ružovú rybu, keďže torta je pre 10-ročné dievčatko. Myslíte, že môže byť ružová ryba? Nebude to ... trápne? A pridávam moje snaženie-prípravu na tohtotýždňovú tortušu

dada2007
22. apr 2013

babyyyyyyyyyyyy..............tú tortu s tými špagetami a vareškou vo vzduchu nemáte uloženúúúúúú?????????, dakujééééééééééééém

artepf
22. apr 2013

@pristela a nemůže se to srazit, když šleháš tvaroh a šlehačku - oboje studené z lednice z pyré, které má pokojovou teplotu 😲 ? A prozraď mi prosím, jestli teda dáváš třeba o jeden tvaroh míň a místo toho to pyré, nebo jen přimícháš ke klasika receptu na pribiňáka, tj. 2 šlehačky, 2 tvarohy, 1 Olé a k tomu pyré? Moc moc díky 😉

artepf
22. apr 2013

chtěla jsem napsat "když šleháš tvaroh a šlehačku - oboje studené z lednice s tím pyré" 😀

levandulka3
22. apr 2013

Dievčatá, ktoré ste už piekli pivový pohár - krígeľ, v akom priemere ste robili korpusy? A pena na vrchu je kráľovská glazúra? Ďakujem 😉

gabina275s
22. apr 2013

dievčatá , neviete mi povedať kolko si mám pýtať za penovú tortu? prosím poradte mi , tie čo ich robíte na objednávku ☹ zatial vám dakujem

jenie123
22. apr 2013

@dada2007 maaaam 🙂

zuzka444
22. apr 2013

baby potrebujem.surne pomoct cim.mam natret tortu ked som.ju potiahla fondanom a je matna a este zostatky cukru praskoveho...ci nicim?vobec neviem..prosim surneee

teodorie
22. apr 2013

@zuzka444 Někdo potírá olejem (ale jen trošičku namočeným štětečkem a ne olivovým) a někdo bílým alkoholem (např. vodkou).

jenie123
22. apr 2013

@zuzka444 obycajny olej

dada2007
22. apr 2013

@jenie123 dakujéééééééééééééém..........a to si ty robila? prepáč, nepamätám...... 😉

zuzka444
22. apr 2013

dakujem.baby kedze biely alkohol mam len jablckovicu takze asi ten olej..hm a nebude to tam citit moc?

lamps
22. apr 2013

@zuzka444 len jemnučko potri olejom, nebude cítiť nič

aduskatt
22. apr 2013

@zuzka444 ze je matna nevadi🙂 cukor skus odstranit stetcom nasucho

elienka
22. apr 2013

@zuzka444 kozmetickým štetcom oprášiť

rapunzel1
22. apr 2013

@zuzka444 nebude vôbec cítiť, mne sa najlepšie potiera novou peničkou na umývanie riadu, kúsok odstrihnúť, namočiť do oleja a poťapať a ide to super

jenie123
22. apr 2013

@dada2007 nie, nerobila.. a bohuzial ti ani neviem povedat od koho to je..

aduskatt
22. apr 2013

@dada2007 neviem, ci to nahodou nerobila @ajka82

jakelina
22. apr 2013

@aduskatt drž se, je to hrozné, když už devítileté děti dokáží takhle ubližovat 😒