Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
25. jún 2014

@jaja29 zalezi od upeceneho korpusu - ja osobne nepolievam, lebo sa mi zdaju dostatocne vlacne... ak tam das mrazene lesne ovocie, nasiakne aj tou stavou...

mishulle
25. jún 2014

holky, prosím, nesehnala jsem creme ole, mohu do pribiňákovýho krému zašlehat hotový puding nebo termix, nebo to něčím nahradit, nebo musím lítat až do města shánět creme ole?

jaja29
25. jún 2014

@mysiatkoo dakujem ;)

lenkapel
25. jún 2014

@sikag ďakujem 🙂 skusim pohľadať

jakl34
25. jún 2014

Ahoj, poradí mi někdo - viděla jsem tu dort - jako ledovec a na tom kry z bonparu... neuložila jsem :-/ Poradíte kde hledat?

eliska22
25. jún 2014

rozlúčková do školy, učiteľka objednala pre svojich žiakov a zajtra smer festival 😉

ikula2
25. jún 2014

Prosim dievcata poradite mi ako na cokoladu????
Uz som robila cokoladove ale nikde som nenasla take veci ...
Co dat pod cokoladu ked davam cokoladovu krajku?? Ja som dala klasika maslo, len sa mi zdalo ze to topiii..
A bala som sa ist do okruhleho tvaru tak radsej som robila stvorec a cok.krajku som dala stuhnut do chladnicky, ale ako je to ked je okruhla torta davate na zachladenu aj s tou krajkou a potom stahujete na torte??

Dakujem za rady 🙂)

sollange
25. jún 2014

@mirka_aa Ahoj,ja som tiež z KE a kupujem u nás na Furči,zastávka OC Torysa,pekáreň JUNO,majú veľký výber 😉

sollange
25. jún 2014

@makinka2 ,Ja som robila minulý týždeň mascarpone s čerstvými malinami a v pohode vydržali.Pondelok som naplnila,v stredu sa jedla,ale ešte sme ju dojedali až do soboty a bola super. 🙂

blancagon
25. jún 2014

@mrka2 ta čoko je supeeeeer,keby aj mne sa podarila taká 😠

pipka
25. jún 2014

babulky prosiiim pomoooc!

Bezlaktozova plnka...okrem pudingovej aka najlepsia bez masla? 😕 😕 😖
ja som doteraz len pudingovu robila...je aj bezlaktozovy tvaroh..alebo slahacka? a ked spravim pariz z bezlaktozovej...vyslaha sa mi to? 😕 ☹
robili ste uz niekto? 😕

dakujeeeem 😉

mysiatkoo
25. jún 2014

@pipka ano... bezlaktozovu slahacku som nasla v bio obxode v 500ml baleni a robila som pariz... v pohodicke 😉

mysiatkoo
25. jún 2014

@ikula2 baby to vraj davaju na makke maslo, aby to potom stuhlo spolu... neviem, ja to davam na ganache ... a ano, s celou krajkou do xladnicky stuhnut a potom odliepat

@mishulle myslim, ze jedine zelatinovy stuzovac sa da pouzit ako nahrada...

pipka
25. jún 2014

@mysiatkoo anooo? super, tak im spravim taku... 😉 nevies nahodou...okrem bio obchodu, ci maju slajahdu aj inde? napr. billa nema? 😕

pipka
25. jún 2014

inak BILLA ma v akcii OLE za 0,59€ 😉

mysiatkoo
25. jún 2014

@pipka fuuu, tak to ti veru neporadim, lebo tu mam billu uplne odruky a teda tam ani nexodievam :/ .... ale v tom nasom obxode ta slahajda bola relativne lacna oproti tomu, co som videla na webe ceny... na kedy ti to treba?

pipka
25. jún 2014

@mysiatkoo sak to, ze uz vcul 😅 ☹ najneskor v piatok musim plnit, cize zajtra prevarit 😝
ale ja mam v karlovke taky bio obchod, tak zbehnem tam...snad budu mat 😉
no v nahorsom mam bezlaktozove mlieko a puding, tak im spravim taku...bo povedali, ze je im jedno 😉 len aby bola bezlaktozova

mysiatkoo
25. jún 2014

@pipka tak to ti nestihnem poslat po mm 😒 nabuduce kric skor 😝

pipka
25. jún 2014

@mysiatkoo sak ked ja truba som nakupila klasicku a az ked som kukla do debilnika, ze aku to vlastne chceli...tak som s hrozou zistila, ze sak bezlaktozovu 😨 😨 😅 😝

tak slahajda pre nas do omacky..to v poho 😉 tvaroh tiez vyuzijem na kolacik v sobotu 😉 ale teda zajtra musim padit na nakup 😝 😅 🙄

mysiatkoo
25. jún 2014

@pipka heh, tak to este bud hadam aj rada, ze si to kukla uz dnes 😝 😀 doverne poznam 😀

mirka_aa
25. jún 2014

@sollange dakujem pekne,uz som presne tuto predajnu nasla na nete,maju viacero predajni v KE ale dakujem pekne za odpoved 🙂

pipka
25. jún 2014

@mysiatkoo sak toto 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
25. jún 2014

@pipka u nás majú bezlaktozovú aj v jednote aj v kauflande................... 😉

jakelina
25. jún 2014

@pipka a nebo nějaký obchod se zdravou výživou

pipka
25. jún 2014

@lucula73 @jakelina dakujem babulky, no to uz mam asi jedno, ak uz sadnem do auta, tak je jedno ci pojdem len 3 km alebo 5 😅 😅 😉 hadam niekde zozeniem 😉

aduskatt
25. jún 2014

@pipka bezlaktozovu slahacku ma kaufland

lawli
26. jún 2014

Kočky ,trochu mimo tému....ale pomáhame si tu ,tak možno sa nájde nejaká dobrá duša...v Lidli majú bazény za 9,90 € ...ale u nás ráno o pol 8- mej už nebol ani jeden a to som bola v dvoch Lidloch....ak by ste tam niektorá šla a bol by ešte, bola by som nesmierne rada ak by ste mi ho kúpili...ďakujeem 😵

mysiatkoo
26. jún 2014

@lawli ja tam idem sice az poobede, ale pozriem.. posli mi na seba tel. cislo, brnknem ti ak by ho mali ci je to aktualne...

pipka
26. jún 2014

@aduskatt uz mam kupenu, dakujem 😉 bola som v bio shope 😉

sikag
26. jún 2014

@mrka2 ta cokoladova je krasna
@zuul dakujem, pisem ti do ip