Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lubica1979
9. okt 2014

Baby, poraďte mi, mám upiecť tortu jednotku, ale ju nechcú poťahovať, akú sumu mám za ňu pýtať. Neviem, lebo do teraz som vždy robila poťahované torty. ďakuejm

mysiatkoo
9. okt 2014

moje nocne hrajkanie pre deti do skolky... mafiny si upecu same 🙂

ikula2
9. okt 2014

@lubica1979 ja som brala rovnako ako za potahovanu s tym ze bez potahu je lahsia, tak je to lacnejsie, ale mala som aj kvietkovu vyzdobu...

veronkaj
9. okt 2014

žienky poradíte mi prosím aký je rozdiel ked šlahaáte cesto na korpus klasickým ručným šlahačom a vo výkonnom stroji ako sú Kenwood, kitchen, eta, bosch,?? každý má iný výkon počet otáčok, a typ metličiek.
ked ho robím s ručným a presne ten istý postup v robote je to uplne iné

lucula73
9. okt 2014

@veronkaj ahoj a v čom je to iné?je to lepšie či horšie ručným?

adrika202
9. okt 2014

ženyyy ,kaufland creme OLE za 0,49 🙂

adrika202
9. okt 2014

@maya30 tak som dostala tvoju tortu ako predlohu ..koniec ! 😲 tak ak ju domrvim tak mi odpusť 😀 😀 😀 taku s princeznovskou korunkou hore ,poschodku

maya30
9. okt 2014

@adrika202 neboj nic, bude to dobreee 😅 ja som zas ako predlohu dostala tortu od @mysiatkoo 😉 tu so psikom 🙂

adrika202
9. okt 2014

@maya30 ak ju domrvím tak ti kupim čokoladu u divnej pani v štiavnici 😀 😀 😀 😀 ako odškodnéééé 😀

brunila
9. okt 2014

@mysiatkoo tak to je miloučké 🙂

pipka
9. okt 2014

@mysiatkoo jeeeej to je rozkosneee 😉 si to ukladam, to sa hodí 😉

pipka
9. okt 2014

ja pridavam moju dnesnu futbalovu 😉

jakelina
9. okt 2014

@pipka suprová je

pipka
9. okt 2014

@jakelina oo dakujem ti dobra vila 😅 😉 som teda uz aj lepsie spravila..ale ked vravis 😅 😀

jakelina
9. okt 2014

@pipka máš ho krásně rovný a nepřeplácaný, tak musím chválit.

ajka82
9. okt 2014

@woman04 dakujem, uz sa mi podarilo najst aj objednat...aj ked budem musiet obrezat okolo tej hlavy kraj brosne a dorobit iny, ale tvar mam taku ako som chcela 😉

jarka226
9. okt 2014

Ahojte prosim o radu chcem robit tortu dvojposchodovu plnka tvarohova s ovocim .Rozmyslala som ze namiesto tvarohu by som pouzila mascarpone lebo je jemnejsie,je to dobry napad alebo radsej ostat pri tvarohu?Robila som uz jednu malu tiez potahovanu fondanom ale neviem ci som ho vyvalkala velmi tenko alebo preco aj ked som mala tortu v chladnicke tak sa mi fondan akoby spotil.Prosim babenky poradte ako mam postupovat toto bude totiz moja druha torta 🙂 vopred dakujem za rady

muffinka8
9. okt 2014

Neviem prečo, ale stále keď robím horné poschodie 18cm tak je také oblé po bokoch, no hrúza, neviem ho vyrovnať a to je aj orezané pred obmaslovaním. Pri 16cm nie je problém. Hmmm ...
No ale do konca mesiaca mám už len 2 a potom ešte do konca roka 4. Ľúto mi je ak musím odmietať aj stálych zákazníkov, ale vôbec nestíham viac ako jednu za týždeň.

pipka
9. okt 2014

@jakelina ooo zlatik, tak dakujeeem 😵

pipka
9. okt 2014

@muffinka8 uz ju mam ulozenuuuu, roztomilu princeznicku 😵 😵 😵

jakelina
9. okt 2014

@muffinka8 moc krásná, milá postavička

muffinka8
9. okt 2014

@pipka @jakelina Ďakujem 😵 páči sa mi hlavne, že je jednoduchá a zároveň milá 😅

mimcak
9. okt 2014

tak ja už mám napečené a už aj odovzdané. 🙂 Po minulom volnom víkende som sa nevedela naštartovať, modelovala som všetko iba včera večer 😝 😝 Ešteže iba jedna torta 😀 Moja rozmerovo najväčšia torta 45x35cm váha 8 kg požiadavka bola aby sovička mala velké oči. Tortička sa páčila a že som sa super trafila do obľúbených farieb. 😝 😀

abriela
10. okt 2014

@muffinka8 ze nepecies, je luto aj mne, lebo si moj ke vzor
@mimcak nadherna

mysiatkoo
10. okt 2014

@maya30 heh, tento cukrarsky svet je tak maly ... tesim sa na tvoje prevedenie 😵
@brunila @pipka dakujem 🙂 detvaky sa vytesovali, tak ucel splneny 😉 @pipka supersky si to doplnila!

pipka
10. okt 2014

@mysiatkoo ooo dakujem dalsej dobrej vile 😅 😉

mna budu cakat muffinky v marci na Tominove meniny do skolky, tak musim nabrat inspi 😉 a tie slniecka ma okamzite dostali 😉 nenarocne a kraaaaaasne 😵 😵 😵 este nejake žabky alebo ine zvery musim spravit a bude fajn 😉

mimcak
10. okt 2014

@abriela Ďakujem,len v skutočnosti mala krajšie farby,ale zabudla som odfotiť, tak som v rýchlosti odfotila,ked pre ňu došli. 😠

mimcak
10. okt 2014

@muffinka8 tu tvoju princezničku mám už tiež uloženú je roztomilá. 😵

luba142
10. okt 2014

ahojte, prosim o radu IHNED 😀 Zabudla som dat do korpusu na tortu vodu, sice len 5 lyzic tam ide, dvihne sa? Dakujem

muffinka8
10. okt 2014

@mimcak tie kvety sa mi veľmi páčia 😵 😵
@abriela 😅 ďakujem ... kým bolo dieťa menšie som nejak stíhala viac a čím je väčšie tak stíham menej, resp. som nejak viac vyčerpaná a nevládzem. A kebyže chodím do práce tak to by som už nepiekla vôbec 😔