Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
10. aug 2015

@katarina51 no ešte to aby ju nezobrali je velmi pekná malý sa musel velmi tesiť 🙂

stebota
10. aug 2015

@lokalistin tá prvá je neskutočná dúfam že tá bábika nie je modelovaná 😉

maya30
10. aug 2015

@antenka1 ja som tento vikend robila tortu pre kamaratkinho synceka, on je alergicky na vela veci, o.i. aj na vajcia a mlieko, nastastie na lepok nie 🙂 ale namiesto toho sa da dat bezlepkova muka ak treba. Robila som tento korpus : 300g polohr. múky, 150g práškového cukru, 100g masla Palmela, 1 vanilk. cukor, 1 pr.do.peč., 150ml vlažnej vody.
Cukor vymiesat s vlažnou vodou, pridat roztopené maslo a do toho múku zmiešanú s pr.do.pečiva a štipkou soli...
Pečie sa pri 190 stupňoch asi 40 minút. Z tohto mnozstva sa mi upiekol plat asi 5 cm, priemer 20, takze treba piect 2x, rozrezat na polky a mas 3x plnenu tortu. Ten korpus nie je taky lahucky ako by bol s vajcami, ale nebol ani gumeny, treba skusit 😉

lokalistin
10. aug 2015

@stebota dik, nie, je ozajstna, lebo moja modelovana nebola az taka vydarena a este mi aj spadla a polamala sa 😉

stebota
10. aug 2015

@lokalistin co už v tomto teple farebne perfektne zladená 🙂 🙂 🙂

lvka
10. aug 2015

@katarina51 nadherna!!!aj ja chcem taku...🙂))))

winna
10. aug 2015

Ahojte malemu chcem kupit marcipanoveho spidermana na tortu, vedeli by ste mi odporucit dobru cukraren v ba? Vďaka

miselka007
10. aug 2015

Ahojte zienky,robila uz niektora z vas bager na tortu?S tou lyzicou v predu?Nemate prosim nejake postup niekde ako ho spravit?Moze byt aj s keksikov napriklad neh zbytocne neminam vela hmoty na neho..ma byt polozeny na klasickej gulatej torte.Dakujem vam 🙂

lokalistin
10. aug 2015

@antenka1 akurat niekto v skupine vitana daval fotku, cim nahradza vajicka nejaky Vahajit

zuvinka102
10. aug 2015

@miselka007 ja som robila podla tohto s keksikov trosku som si to upravila.. a vysiel takto http://beruna7.rajce.idnes.cz/Bagr-_jak_jsem_po...

zuvinka102
10. aug 2015

@miselka007 a na torte bol takto

miselka007
10. aug 2015

@zuvinka102 dakujeeeem ti 🙂

ludkas31
10. aug 2015

@aduskatt aj ja dovolenkujem. Ozvem sa ti buduci tyzden ak mozem :0)

margetakuska
10. aug 2015

Ahojte, fuuuru uzasnych inspiracii pre mna som si akurat pozrela vdaka za kazdu jednu fotku ktoru sem pridate je to pohladenie pre dusu sa na tie torticky pozerat 😉ja za tento vikend len jednu ale za to sa tesim ze mi vysiel ako tak ganache sice s chybickami ale aspon sa na to da uz ako tak pozerat ci? 😀

mimcak
10. aug 2015

@stebota jej Ďakujem ti krásne 🤐 🤐 🤐 🤐

nika80
10. aug 2015

Ahojte, nemáte prosím obrázky toriet pre dievča, kde sú na torte postavičky Mimonov. Chcem dať dcére spraviť k narodeninám, tak potrebujem pre cukrárku obrázok. Vlastne obrázok mám, ale je to chlapčenská torta a neviem, ako by ju mohla ozdobiť, aby vyzerala dievčensky. Ďakujem
Toto je tá torta, možno ju mám aj odtiaľto, tak sa ospravedlňujem, že som si ju požičala ako vzor.

antenka1
10. aug 2015

@maya30
@michaela3011
@lokalistin
Juuuj dievcata dakujem. Hned jej to idem napisat. Som rada ze jej urobím radosť. Vdaka :-* :-* :-*

ikula2
10. aug 2015

@grasie prosim ta cim je zdobena svadobna obe poschodia vyzera krasne

mojmacik
10. aug 2015

@nika80 mne sa paci takato ...raz ju urobim.,,,a mozno by stacilo tych mimonkov niektorych nahodit ako dievcence do saticiek

nika80
10. aug 2015

@mojmacik táto je tiež pekná, len naša malá chce na torte postavičky, tak musím hľadať také torty. Ale s tými šatičkami to nie je zlý nápad 🙂

mojmacik
10. aug 2015

@nika80 a mozno keby videla obr. tak......ci nieeee?.... nasi,ke tu vidia torticky,tak vzdy zahlasia,taktuto mi upeies?...uz len tento rok to bolo aspon 100 verzii...neprehanam su traja....

silvialetko
10. aug 2015

Spongebob biely a modry korpus pribinacik krem a maliny 4,7 kg

stebota
11. aug 2015

@margetakuska strááááááááááááááááááááááááášne sa mi páči 😉

margetakuska
11. aug 2015

@stebota jemine dakujem😉

stebota
11. aug 2015

tortičky všetky na želanie ale stej spidermanovej sa tešííím 😀

stebota
11. aug 2015

ešte z druhej strany 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
11. aug 2015

@sasettka @mysiatkoo baby vy ganážujete však? No a zaujímalo by ma či sa to dá pekne spraviť aj bez preklápania, lebo si neviem predstaviť otáčať tortu s priemerom 26 cm ktorá váži skoro 5 kg 😕

lucula73
11. aug 2015

Dievčatá,prosím vás,ta ganache sa robí tak,že najprv boky a potom vrch,či ako docielite,aby tá horná hrana bola taká ostrá?ja po 4 rokoch pečenia v tomto nemám nejak jasno a som to skušala viac krát a stále mám ten okraj taký kostrbatý 😝

sasettka
11. aug 2015

@sikag jeeeeeeeeej, dakujeeeeeem 😵 😵 😵 nerada kvetinkujm, ale asi to chce hlavne ten cvik... a super zilkovac 😉

@muffinka8 ja mam na to doma chlopa 😀 ale uz som raz robila 30tku bez otacania a podla mna v poho, treba proste pekne zarovnat a vyhladit, trva to urcite dlhsie ako preklopenie...
ale 26tku bezne preklapam aj ja... a to sa povazujem za slabingera 😅 len teda aj toto chce cvik, zastavit presne rovnobezne, aby sa mi nezosmykla, vzdy mam riadne stresy

jakelina
11. aug 2015

@lucula73 potíráš spodkem dortu nahoru, takže to co je na podložce pak po otočení máš nahoře a proto je to tak rovné a kulaté. Urovnáš stěrkou v pravém úhlu k podložce.

@muffinka8 já taky potírám ganache a často ani neotáčím, nemám to asi tak rovné jak kočky, ale urovnám vrch stěrkou nebo pravítkem. Na otáčení musím mít fakt náladu a čas se s tím hrát. 🙂