Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. mar 2011

@dadka212 já jsem úplný začátečník, začala jsem dělat dorty v lednu. 😀 Mně ty šmoulové přišli super, že nebudu muset barvit, ale nebylo to ono, jako z těch Rubino. Nakonec jsme přidala trochu sušeného mléka a pšeničného sirupu a udělala jsem ze zbytku dort pro nás doma. Ještě, že je nás tolik a sní se u nás všechno. Hlavně když je toho hodně. 😀 😀

Pivo je super

reruna
26. mar 2011

@dadka212 mě se ze šmoulů dělalo docela dobře, dělěla jsem z různých jo jo, haribo rubino, amerických z lidlu, žlutorůžových haribo a všechno mi přišlo skoro na stejno, te´d jsem zkoušela hmotu kupovanou RDI a s tím se proti mmf pracuje krásně, ale zase je to takové měkčí, tak na ozdoby nevím jaké, to jsem ještě moc nezkoušela.
A chválím všechny dortíky, co jste přidaly, krásné!

dadka212
26. mar 2011

@jakelina ja robím väčšinou iba nepoťahované torty toto bola moja druhá celopoťahovaná 🙂

@reruna ja neviem prečo sa mi to nepodarilo, tá z rubino bola taká krásne mäkučká poddajná a super sa s ňou robilo, šmoulov už nekúpim 😅

reruna
26. mar 2011

@dadka212 a neměla jsi i nějaký jiný cukr třeba? nebo jsem možná jen já měla štěstí, že se mi to dařilo, když vám ostatním se z těch šmoulů nedaří 😅

reruna
26. mar 2011

Holky a co alionushka, ještě sem myslím nedala ani dorty z minulého týdne, tak jsem zvědavá, co pekla te´d...

dadka212
26. mar 2011

@reruna vidíš mala....rubino som robila z korunním cukrom a tých šmoulov z cukrom z lidla....možno je to tým 😀

jakelina
26. mar 2011

@dadka212 já dělám všechny se stejným cukrem. 😉

dadka212
26. mar 2011

@jakelina tak to asi nie je cukrom....no v každom prípade budem kupovať rubino tie sú super 😉

ada9557
26. mar 2011

@jakelina ahoj.dakujemto som zakrývala nedostatky. 😅 vlastne ten spoj. tak som hmotu tak našulala uložila dookola a dozdobila kvietkami. 😀

ada9557
26. mar 2011

@bzucinka2 som skoro odpadla 😀 ale to sa mne pri prezerani vašich profi tortičiek občas stáva.nádherne všetky.ten zámok je úžasný a tá kvetinková super. 😵

bzucinka2
26. mar 2011

@ada9557 dakujem velmi pekne, ale neodpadavaj nam tu, ale inspiruj sa 🙂

dm1
26. mar 2011

pridavam svoje vcerajsie vytvory. Jednu malu svadbonu - jednoduchu a dalsie slane pivko ale teraz mensi priemer a to sa mi veru aj viac paci

ceja
26. mar 2011

@dm1 na to pivko davas okolo rozvalkany syr, alebo ako to robis?

dm1
26. mar 2011

@ceja ano je to syr. dam si ho na papier na pecenie platky vedla seba tak aby sa prekryvali na chvilocku to dam do truby kym sa zacne rozpustat a ked vytiahnem prejdem jemne valcekom a aj s tym papierom pricapim na "tortu a len strhnem

ceja
26. mar 2011

@dm1 a z akeho syra robis? velmi pekne to je.. ostatne ako vsetky tvoje torty.. teda je vas tu viac viem 😉

ikula2
26. mar 2011

@dm1 krasne torticky a ta slana no dala by som si hned, prezradis mi co je vo vnutri? Rozmyslam ze by som nieco vymyslela na velku noc 🙂

tak dnes som dokoncila torticku na zajtrajsiu oslavu teda bola to fuska a absolutne som neodhadla velkost a kg, som slubila ze urobim rodine taku malu 3kg a nakoniec som vazila ze 7,6kg 😀 😀 tak este ze som blond
Na bokoch torticiek su este zlate gulicky ale to nevidno je to take jemne.

ada9557
26. mar 2011

@dm1 kráááásne

ada9557
26. mar 2011

@ikula2 prekrásne.to je čím vyplenené???je to veľmi pekné a také zaujímavé

ikula2
26. mar 2011

@ada9557 jej som rada ze sa paci ak myslis ten stred to je uplne jednoduche na tenucko som vyvalkala potahovku a tak som si ju davala vedla seba ako ked robis s latou a uz len zafarbila praskovou zlatou

dm1
26. mar 2011

@ceja najcastejsie Eidam ale dolezite je aby bol 45%-tny

@ikula2 nie je to nic zlozite je to len toustovy chleba obrezany do pozadovaneho tvaru ani nebol moc velky odpad lebo tie okrojky vysli skoro vzdy na dalsie poschodie. Premazane je to zo vsetkych stran vzdy kazdy toust pomazankou podla chuti ja robim jemne cesnakovu a na to podla chuti vrstvy vzdy na stredacku bud sunka, such.salama, parizsky salat... a tak stale dokola. Len medzi kazdou vrstvou musi byt ten toust pomazany aby to drzalo pokope ked sa to rozkroji

ikula2
26. mar 2011

@ada9557 jej opravujem si citam este raz nie latou ale laaatkou 🙂

jajuuus
26. mar 2011

babuľky, pridávam včerajšiu k dnešnému uvítaniu do života 😵

jajuuus
26. mar 2011

a samozrejme, pridali ste zase úúúúúúúžasné tortičky!!! 😵

dada78
26. mar 2011

nááádherné tortičky opäť 😵 😵 😵 😵 😵 dnes sme oslavovali MM narodky, tak dostal odo mňa tiež tortičku 😝 nechcela som to preplácať, tak som len tak jednoducho ozdobila, ale stále som mala pocit,že by niečo ešte patrilo na pravú stranu pod tú 33, čo si myslíte ?

dada78
26. mar 2011

@yamahafazer keď si pridala na FB tú poschodovú tortu tak som len žasla, nááádherná sa Ti podarila 😵 a tá slaná, super nápad 😉 😉 😉 😉
@dadka212 @macinka84 aleže to máme šikovné júnovky 😵

alex21
26. mar 2011

babulky jedna torticka krajsia ako druha, rasto sa kochat 😵
pridam aj ja svoje vikendove 🙂

alex21
26. mar 2011

🙂

macinka84
26. mar 2011

@dadka212 @dada78 je krásný Adélko... 😵 😵 😵 to jo, holky, vy jste šikulky...já jsem jen velký amatér.. 😅 Jinak Adél MM jak viděl ten tvůj dort, tak povídá, ten je fakt krásnej.. 😉 takže myslím, že mu nic nechybí... 😉

macinka84
26. mar 2011

@alex21 nádherné dortíky...

dm1
26. mar 2011

@dada78 je krasna a podla mna je tam toho tak akurat a pod 33-tku by som uz nic nedavala 😉

@alex21 krasne! hlavne Miky super postavicka fakt vydarena!