Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
28. mar 2011

@anibas mozem aj ja vidiet tu tortu s makom? 😉 ty si vyhrala nejaku sutaz? 🙂 jej ale som zvedava, co? 😕

ikula2
28. mar 2011

@sofi07 dakujem tak ja na buduce tiez urobim hrubsie piskotu inac tie kvietky su uuuuzasne nenapisala by si aj postup alebo nejaky web kde je postup

anibas
28. mar 2011

@mizulienka nevyhrala, ale bola som 5. a Sofi 2 !!!! 🙂 🙂

anibas
28. mar 2011
ikula2
28. mar 2011

@anibas nadhera a tie struky hrasku 😲 fantasicke to bola torticka pre dvojicky?Alebo tak

anibas
28. mar 2011

@ikula2 ďakujem - áno pre dvojičky

jakelina
28. mar 2011

Já nevím o jakou soutěž šlo, ale moc vám gratuluju a dort od anibas je moc krásný. 😉 Ještě se nám musí pochlubit sofi 😉

kaczka
28. mar 2011

Ahojky holky,

chtěla jsem se zeptat jaká je podle vás nejlepší potahovací hmota a taky i nějaká na modelování.
Dále byhc vás chtěla poprosit. Zda ybste mi do IP nehodili nějaké odkazy ,kde nakupujete věco na dorty,i tvořítka a tak. Děkují 😵

sofi07
28. mar 2011

dik, baby, potesilo ma 2. miesto. priznam sa, ze tu tortu som mala uz asi mesiac upecenu s tym, ze ju urobim pre moju mamu. a ked som raz uspavala malu, ma napadlo, ze by som ju mohla urobit ako krstinovu a dat ju do sutaze. http://www.tortyodmamy.sk/vyhodnotenie

mizulienka
28. mar 2011

@anibas to vazne? blahozelam a ta tvoja je krasna velmi 🙂
@sofi07 a ty si sa ani nepochvalila....blahozelam aj tebe 🙂 tak ukaz aj ty tu svoju 🙂

mizulienka
28. mar 2011

@sofi07 tak na to uz vazne nemam slov, je prenadherna.

ikula2
28. mar 2011

@sofi07 @anibas obom velka gratulacia ste extra sikulky 😵

viera6
28. mar 2011

@sofi07
@anibas Blahoželam! obom su krasne 🙂

jakelina
28. mar 2011

@sofi07 nádherná 😉

reruna
28. mar 2011

@sofi07 @anibas gratuluju, oba dorty jsou moc krásné!

bonaquaba
28. mar 2011

@sofi07 no krasna torticka, ako to baby robite tie marcipany, ked su take krasne rovne, ja som to este neskusala ale urcite to xem raz skusit, ale uz teraz viem ze bude s tym riadna robota a neviem ci mi to vyjde

anibas
28. mar 2011

@sofi07 ASI BUDEŠ PRVÁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Výherkyňu vyradia preto, že si robila reklamu na web stránke 😨 😨 😨 😨

hejdita
28. mar 2011

@anibas
@sofi07 gratulujem vam 🙂 krasne prace 🙂 😵

mokiri
28. mar 2011

@sofi07 🙂

Gratulácia obrovská k 1. miestu!!! 🙂

Úžasný nápad - zimná torta z medovníka, čipka a la sniežik a teplá biela čapička na hlavičke bábätka... Geniálny nápad! Si hlavička... A šikovné ručičky... Chuť bola aká? Niečo ako medový rez? 🙂

mokiri
28. mar 2011

@anibas Tiež gratulujem! Hrášočky s bábätkami, celá realizácia, farby, krása! Môj názor - ešte vyššie by si mala byť... 🙂

mrka2
28. mar 2011

@anibas ta torticka je prekrasna!!!! ani som nevedela o sutazi, isto by som ti dala svoj hlas!!! 🙂
@sofi07 nadhera!!! ale pozeram,ze si prva,nie druha!!! parada, zasluzena vyhra!!! vidno,ze si sa namakala 😵 😵 😵

sofi07
28. mar 2011

@anibas vyradili ju preto, lebo tam mala dve torty . na prvom a siedmom mieste. blahozelam k 4. miestu 🙂

@hejdita .@mokiri dakujemta torta je upecena z medovnika, vnutri je vlastne prazda, tie korpusy, ak to tak mozem nazvat su upecene na vrchu misiek... je to torta, ktora vydrzi viac ako par dni 🙂...kym nevybledne a neozltne bielkova poleva :D

anibas
28. mar 2011

Všetkým ďakujem - a som stále v šoku !!!!!!!!!!!!!! - v živote som nič nevyhrala 😨 😨 😨 😨 😨 😨

jakelina
28. mar 2011

@sofi07
@anibas tak moc gratuluju a jste vážně šikovné. 😉

@sofi07 budu dnes péct perníky, můžeš mi prosím poradit, jak děláš tu mističku ve které jsi měla nafoceny ty perníčky na velikonoce??? Dno chápu, ale nevím jak upéct ten bok. Snad to píšu tak, že to chápeš na co se ptám.
Já moc perníky neumím, ale chci nějaké vyzkoušet a nazdobit. Ty tvoje jsou prostě dokonalé. 😉
Možná to ani není ze dvou kusů, ale mně to tak na fotce připadá. Děkuju za odpověď.

alicc
28. mar 2011

@sofi07 @anibas srdecne gratulujem, torty su prenadherne, mate zlate rucicky 😉

sofi07
28. mar 2011

@jakelina je to jeden kus. mam taku malu paierovu krabicku z darcekoveho obchodu, tu som obalila alobalom, natrela olejom a potiahla cestom a upiekla, treba take tuhsie cesto, aby sa nezviezlo v rure z formy. a zvlast som upiekla podlozku. pouzi aj hocaku malu antikorovu musticku kludne...

mizulienka
28. mar 2011

@sofi07 este raz blahozelam k prvemu miestu, super 🙂
chcela som sa spytat, ako dlho sa uz venujes pernickom? su na nete aj nejake postupy na zdobenie? dakujem

sofi07
28. mar 2011

@mizulienka dakujem, prvykrat som upiekla a ozdobila medovniky na Vianoce 2009,takze nieco vyse roka. s postupmi je velky problem, chod na http://medovniky.artmama.sk/ a citaj diskusie, rady a hlavne,treba skusat., skusat a skusat....clovek na vsetko pride 🙂

dm1
28. mar 2011

@sofi07 @anibas gratulujem!!! akurat obom vasim tortickam som dala hlas 😉

bzucinka2
28. mar 2011

@tica ved ich mas krasne co sa ti na nich nepaci 🙂
@hejdita krasne kvietky si urobila, sikulka 🙂
@jajuuus paradicka 🙂
@sofi07 krasne , ja musim to drotikovanie asi castejsie skusat, aby som sa to naucila, lebo zatial mi to velmi nejde ale hlavne nemam vela casu nazvys 🙂