Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stalida
21. feb 2010

heni-ja som tiez robila s K2-potahuje sa super aj farbi, no ja som modelovat s nou nevedela, ale potom som sa docitala, ze treba vymiesit so skrobom a vryj to ide.......ja robim momentalne s RDI a S Pasta Dama Top-a ta je ozaj dobra.Henika a aj si objednavala z tej Korunyplus ci len osobne? Ze za ako dlho to dojde.....
Neurologia-dakujem🙂

henikav1
21. feb 2010

jaj, tak vam dakujem krasne za rady, asi objednam aj tu pastu dama top
stalida, z korunaplus bol manzel len osobne, objednavala som len z pecenia hrou a zo sugarart a obaja boli velmi rychli.

vinka
21. feb 2010

Ahojte cukrárky šikovné.No ja mám plnú hlavu.Bratranec môjho muža oslavuje v marci narodeniny.A ide robiť akciu.Chcem sa blisnúť a chcem mu upiecť ciciny.Prosíííííííííííííím pomooooooooooooc.Ako sa to robí.Hlavne potiahnúť nech sa to dobre potiahne. ☹

cessy
21. feb 2010

ahojte, ja mam v chladnicke kupenu WI a minule som z nej kusok zobrala a skusila len prifarbit a modelovat a fain sa s tym robilo, take dobre pruzne to je....ale pisu ze to ma citronovu chut, ale ja tam ten citrom akosi necitim.

vinka potiahnes to presne tak ako okruhlu alebo inu tortu...polozis potah a jemne popritlacas a vyhladis 😉

vinka
21. feb 2010

Baby ak nájdete video postup ako na to budem neskutočne rada. 🙂

cessy
21. feb 2010

vinka uplne normalne....mne sa to asi lepsie potahovalo ako napr stvorcova torta

vinka
21. feb 2010

Henikav dík za link.No Cessy bodaj by si pravdu mala. 😉 Mám poťah hrubšie vyvalkať? 😕 A ty si robíš ten čo je za 10 min. hotový?Alebo si to robila aj z cukríkov.Joj teoretický to mám naštudované ale prakticky. 😒 😒 😒

cessy
21. feb 2010

vinka tie prsia co som robila, som robila prvy krat. potiahla som tym mliecnym, 10 minutovym 😀 a podprsku z mmf. a mne sa to vazne dobre bez problemov potahovalo.
vyvalkala som taku hrubku ako vzdy 😉

vinka
21. feb 2010

A to je kolko tá hrúbka,No už mám teraz plnú hlavu toho. 😒 😀 😀

cessy
21. feb 2010

no co ja viem, tak 2mm 😕 , neviem ja to tak odhadom 😕

sofi07
21. feb 2010

ja valkam este asi na hrubsie ako 2 mm, mozno aj take 4 mmm, lepsie to skryje nerovnosti. inak, cessy, WI ma skor vanilkovu prichut ako citronovu podla mna. inak, mne ani jedna ta hmota nechuti na torte, ta torta je potom taka presladena z toho, uplne zakryje skutocnu chut torty

cessy
21. feb 2010

sofi no ja asi aj moc na tenko vyvalkavam.... 😒
a u nas to kazdy dava dole z torty,takze je uplne jedno ci tam dam MMF, alebo WI, alebo mliecny 😀
ja tiez zjem iba ten mliecny a to len trosicku 😉

sofi07
21. feb 2010

nooo, mliecny ten mi veeelmi chuti 😀 , som ho zjedla skoro cely 😀

cessy
21. feb 2010

sofi ked som ho prvy krat robila, tak aj ja, ale uz ho moc nemusim, staci kusok a som presladena 😖

sofi07
21. feb 2010

ja chcem teraz skusit tie cokoladove ozdoby, budem robit cokoladovu tortu, nepotahovanu, tak by som to rada vyzdobila tymi coko ozdobami, vejariky, ornamenty atd. chcem skusit aj ten cokotransfer

stalida
21. feb 2010

vinka, ja co som zatial robila prsia, tak som to robiôa podobne ako v tom fotopostupe, len som to trocha viac zrezala a dotvarovala puncovinou. Potah je zatial podla mojich skusenosti lepsie vyvalkat na take cca 4mm ako pise sofi, lepsie sa s tym zakryju nerovnosti.A este ked mam uz ciciny ponatierane kremom, necham ich schladit a potom si samozrejme ciste ruky oplachnem a s takymi vlhkymi uhladim, potom nie je problem s nejakymi velkymi nerovnostami. Ked budes davat pohat tah do tej priehlbinky medzi cicikmi daj hmotu v prvom rade, pretoze ti to potom moze popraskat-dufam ze som to napisala zrozumitelne 🙂
cessy, ja som si myslela, ze len mne sa stratila chut, ja som tam ten citron tiez necitila 😀

henikav1
21. feb 2010

sofi ten cokotransfer som uz pozerala, ale vobec neviem ako sa to pouziva

sofi07
21. feb 2010

ak som to dobre pochopila, tak sa ten transfer natrie cokoladou, necha stuhnut a potom sa strhne dole, pockaj mam link na maslu

stalida
21. feb 2010

ja som ten chokotransfer raz skusala, ale velmi sa mi nedarilo, tak som ho nakrajala na rozne tvary a oblozila tortu 🙂 asi som nemala dobru cokoladu...

boldy
21. feb 2010

ahoj,
tak tu sa cokoladuje poslednu dobu 😉
cessy> to vazne potah nikto neje? skoda, mne chuti, ja hoci do neho stale pridam nejaku aromu a je to chutnejsie 😝
ja tortu nerobi, len dnes som robila orechovy zakusok ku kave z listkoveho tak narychlo 😝

sofi07
21. feb 2010

urcite to chce prax, stalida, ako vsetko 🙂

ilijanka
21. feb 2010

Ahojte, neviete mi poradiť, kto robí marcipánové torty na objednávku v okolí Banskej Štiavnice? Potrebujem pre malú na 1 rôčik. Ďakujem. 🙂

henikav1
21. feb 2010

popozerala som ten cokotransfer, nevyzera to zle, ale zatial ma to nezlakalo, mozno to raz skusim
nejako tusim ze toto nezvladnem, tak som radsej hodila flintu do zita este pred vyskusanim 😀 😀 😀
a ten potah sa u nas tiez z velkej vacsiny vyhadzuje 😀 😀 😀

stalida
21. feb 2010

urcite to chce prax, ale tiez pred prvou skuskou chocotransferu som sa tesila ako male dieta a nakoniec mi splaslo nadsenie 🙂 U nas tiez sa zje potah len tak asi na 50 percent 🙂 Sranda, pritom my sa tesime asi hlavne na to zdobenie 🙂

sofi07
21. feb 2010

ilijanka, pozri tu http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/banskobyst..., len sa asi musis zaregistrovat

sofi07
21. feb 2010

mne sa uz zacinaju pacit aj torty zdobene kremom, uz pokukujem aj po spickach, len neviem ci sa na to odhodlam. mozno raz... 🙂

stalida
22. feb 2010

sofi to bolo Tvoje to valentinske srdiecko? Je krasne, velmi pekna cervena sa ti vydarila-to si malovala ci si mala zafarbenu hmotu? 🙂

alionuska
22. feb 2010

Konecne som tu... tak sme si uzili tatina a ja mozem oddyhovat,lebo nemam ziadne objednyvky ani tento tyzden... v marci pojdem robit 10kilovu svadobnu baby,tesim sa na to... len si musim este zohnat ovalne formy,lebo nemam,konecne taka objednavka! 🙂 😀