Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
30. apr 2012

@bodka13
chodim, chodim..vedle je nejak dusno..zacinam pochybovat o tom, jestli jsem svoje deti nezanedbavala..cepicka v 5ti mesicich, deka jo nebo ne..to uz neni pro mne.. 😀 😀 😀 😀
no a je tu novinka..!!! ve 23:30hodin jsou tu dorty vsech barev kremu.. 😀 😀 😀

irriss
30. apr 2012

@bodka13
chodim chytat inspiraci..za par tydnu mne to ceka..dort pro dvojky, potrebuju neco originalniho..a hned 4x 😎

irriss
30. apr 2012

@bodka13 skoncila Ti smena na "Zkusenosti s predavajucimi? 😀 😀 😀 😀 😀
p.s. Radeji koncim, jsme mimo tema..omlouvam se devcatum z marcipanu..ale vedle je fakt dusno..dekuju za osvezeni u neceho povzbudiveho a krasneho jako jsou vase rucicky i napady...😉

bodka13
30. apr 2012

@irriss tak-tak...veľmi šikovné mamičky sa tu zišli ....hotové umelecké diela vyrábajú 😵 ....nooo aj ja som bola dnes v "dobrej" téme=nechce jesť,musí na neho vrieskať ale sladkosti nezoberie 😒 😀

peroli
30. apr 2012

@irriss jj, fotka, chuck a mapy sice byli mimo téma 😅 ale sranda musí být i kdyby na chleba nebylo, ne?.. 😉
ale taky se za zaplácávání mimo téma omluvuju 😉

reruna
1. máj 2012

@alenv jo občas dělám ovocné a čokodorty, ,čokotransfer je hrozně jednoduchý, fakt se toho neboj, jen rozetřeš čokoládu na tu folii, necháš ztuhnout a odloupneš, uložené mám jenom svoje

yamahafazer
1. máj 2012

@zuzana124 no super tak moze ostat v sutazi 🙂

jakelina
1. máj 2012

@alenv už jsem tu pak večer nebyla. Mně je to celkem jedno, chutnají mi oba. Jenom ten mramorovaný se mi asi dvakrát nepovedl, stalo se, že se mi propadl, asi jsem ho měla péct dýl a ten druhý se mi zatím povedl pokaždé. Záleží i co chtějí lidi, když chtějí piškot, tak jim nemůžu dát takový hodně olejový korpus a dělám jenom vajíčka, mouka a cukr.

alenv
1. máj 2012

@jakelina a prosím tě řekneš mi poměr toho piškotového těsta? dělám ve fotmě 24 cm

alenv
1. máj 2012

@reruna já už ho zkoušela, abylo to jednoduchý.. akorát nevím jak to pak jakoby obtočí kolem toho dortu, asi když to není ještě uplně ztuhlé

zuzana124
1. máj 2012

@yamahafazer áno môže ostať v súťaži 🙂

vecernicci
1. máj 2012

@alenv tak na tuhle formu dělám z 5 vajec, 20 dkg cukru, 20 dkg polohrubé mouky, 5 lžic studené vody a půlku prdopeče a je fakt dobrej 😉
a čokotransfer nesmí být úplně ztuhlý, jen tak, aby čoko netekla, tak se přicapí na dort a dá ztuhnout, já si dávám čoko na papír na pečení 🙂

mariann2
1. máj 2012

ahojte, moja včerajšia 2kg margargarétka pre švagrinku

jakelina
1. máj 2012

@alenv takové lehké piškotové je toto.
Do robotu rozklepnu 6 vajec a dám 250 g cukru krupice a špetku soli a nechám šlehat, až je z toho pevná pěna. Potom už metličkou zašlehám 100 g hladké a 100 g polohrubé mouky, trochu KP - asi jednu čtvrtinu. Peču na 150 stupňů. Můžeš přidat dvě lžíce oleje, ale nemusíš. Je to úplně lehký korpus, ale je takový sušší.

daducha
1. máj 2012

Babulky prosim ako by ste urobili rysavu farbu.mam robit taku nevestu .dakujeeeeeeeem

vecernicci
1. máj 2012

děvčata, prosím, nemáte některá osvědčený recept na krém z nutely? Mám ho dělat do dortu na pátek 😉

dajna11
1. máj 2012

ahojte kočky,idem k vám po radu,ak dávate mrazené ovocie do krémov či do torty,ako ho upravujete?nieje velmi vodové?či kysele?

larah
1. máj 2012

@dajna11 ja som sa presne bála toho ako ty, dávala som posledne ríbezle do mascarpone a bolo to super ani kyslé ani vodové 🙂

bambula1307
1. máj 2012

@daducha ja by som to skusila s cervenou, zltou a trosku hnedej

dajna11
1. máj 2012

@larah no jo,ja mám mrazene jahody a neviem ako ich upraviť,iba rozmraziť a nič viac,či prevariť trochu s cukrom..:?

lusil2005
1. máj 2012

@dajna11 ja ho necham uplne rozmrazit, zlejem zo stavy, tou pokropim korpus, na to dam krem, na to ovocie, trosku poprasim praskovym cukrom a na to dalsi korpus.

dajna11
1. máj 2012

@lusil2005 super,díky....lebo sa bojím ked dám tvarohovu plnku a rozmrazene ovocie že to bude cele vodové a torta sa rozcapne 😀

peroli
1. máj 2012

@dajna11 já minule dělala z lesního ovoce.. nechala jsem ho jen trošinku povolit, smíchala s cukrem, dala na krém (z mascarpone) kousek od okraje a úplně v pohodě.. bylo to myslím na radu @vecernicci ? @jakelina ? už si nejsem jistá.. 😅

mates22
1. máj 2012

@dajna11 já ho taky nerozmrazuju, dělávala sem to, ale pak jsem na radu holek zjistila, že je lepší dát ho mražený, není to tak rozplizlý......................... dávala jsem i na tu pribináčkovou lesní ovoce a super

dajna11
1. máj 2012

@mates22
@peroli dakujem to som chcela vedeiť,neviem či ho úplne rozpustiť,zasa aby v torte nebolo tvrde že zahryznu a budu mať lad medzi zubami 😀 😀 ....a či to zmiesať s cukrom...dík

mates22
1. máj 2012

@dajna11 já většinou plním den předem, tak ono to v lednici do rána povolí 🙂...ale v tomhle vedru by snad nevadilo ani kdyby ne 😀 ..... ale tak ho trošku povol, jen tak mírně, abys měla jistotu, že si nikdo nevylomí zub

aduskatt
1. máj 2012

@irriss ja som chcela vcera( a faaaakt som mala k tomu valmi blizko) zalozit uplne z recesie temu a otazku, ze mam 8 rocneho syna a vonku je 30 stupnov. Co mu mam obliect?🙂)))

mates22
1. máj 2012

@reruna prosím, používáš na ty dorty polevu nebo jen čokoládu? Já normálně dělám z čokošky na vaření jakože polevu s tukem a cukrem, ale teď bych potřebovala použít fakt jen roztopenou čokoládu, navíc asi do struktur folie a trochu se bojím, aby to hezky ztuhlo a šlo sundat taky

aduskatt
1. máj 2012

baby, ma prave napadlo..k tomu korpusu Red velvet..........keby sa tam nedalo kakao, a cmar zafarbil akoukolvek farbou, taK MOZME MAT AJ GREEN VELVET, ALEBO BLUE VELVET🙂))))

pipka
1. máj 2012

ajojte babulky..citat nestiham, len lajkujem 😅 😉
a pridavam svoju dnesnu pre kamoskinho manzela 😉