Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
29. máj 2012

@aduskatt pdt špeciál je tuhšia a je vhodnejšia na leto ako pdt ja som ju používala minulé leto

aduskatt
29. máj 2012

@dadka212 vdaka..............tak asi skusim to male balenie specialky a uvidime🙂

ajka82
29. máj 2012

moje kostice uz su konecne doma, tetuska sa ozvala a ospravedlnila... inak su to tieto http://www.pravacokolada.sk/sk/kostice-radielka... a s postovnym ma vysli o 2 evri menej tak som zvedava ci vydrzia, su z jedneho kusu, tak dufam ze nedopadnu ako tie zlte

henulienka
29. máj 2012

@mishulle ďakujem, presne niečo takéto som hladala - niečo jednoduché čo zvládne aj začiatočník 😀 Ešte raz dík. 😎

irriss
29. máj 2012

Posilam slibenou Berusku, ktera se sice ani z dalky nevyrovna @marianm ..
Kvuli velkemu teplu mi tala doslova pod rukama..
deti ji nazvaly: Beruska skolacka, ktera dopadla tvrde na list
a deti - pubertaci: Ozrala Beruska.. 😀 😀 😀

az kdyz jsem krajela Barbie, videla jsem PROC se mi torta rozpadla..protoze "pokrcila" nohy a nezajela rovne uprostred dortu 😖

DEKUJU VSEM za pomoc 🙂

aduskatt
29. máj 2012

@irriss no naaaaaaahodou je ta lienka uplne paradna🙂

irriss
29. máj 2012

@aduskatt
no kdyz bys videla prubeh..nejdriv se zborila Barbie..asi se v pase ohnula pri vkladani a tak odbocila do strany a nesla rovne dolu.. 😒
Beruska se mi roztavala pod rukama..vsechno lepilo a neslo ani vyvalet..ani ususit...strasne horko a vlhko..
i tkanicky co ma, se rozplynuly...vsechno... 😖
ale deti byly uzasne..dokonce kricely, ze Barbie dort nesmim krajet...ze ho znicim 😀 😀 😀

p.s. bacha na ty hmoty..protoze v teple je to sila..to nejde udrzet..☹

aduskatt
29. máj 2012

@irriss no, vidim, ze si si uzila🙂).ale mali uspech a detom sa pacili a to je hlavne🙂

lussy23
29. máj 2012

@irriss krásnučká lienka.

mishulle
29. máj 2012

tak želva vytvarovaná, dotvarovaná punčovinou a chladí se, jen se chci zeptat, krémem z másla a cukru pak mažu všechno včetně punčoviny nebo jen to kde není? použila jsem ji poprvý, taky je to první 3D dort

lifinka
29. máj 2012

@karaa k tomu kurzu, vůbec nevím, že p. Začalová dělá kurzy, vidíš, díky za odkaz, před 1 1/2 pekla pro syna dort, mám ji kousek 😀

mariann2
29. máj 2012

@irriss tortičky sa ti podarili krásne, muchy si už vychytala, takže nabudúce to už bude ľahšie 😉

irriss
29. máj 2012

@mariann2

asi takto:
Barbie uz nebude zadna 😀 😀 😀 😀

a Beruska s tou Tvoji nema ani za tmy nic spolecneho 😖

ale tak zase deti to braly s usmevem...a opravdu vypada jak po naraze... 😅

Ja mam problem s vlhkem a teplem..roztavalo se mi vsechno uz pri rozvalovani a michani barev... 😕 😢 😠 ☹ 😒

mariann2
29. máj 2012

@irriss nesmieš sa vzdávať, moja prvá lienka sa tiež na túto nepodobala ani zďaleka, pri bárbie si prišla na to, prečo sa rozchádzala, lebo sa jej pokrivili nohy, k tomu tá vaša klíma, tú ti nezávidím, ale treba pokračovať, postupne to bude lepšie a lepšie

irriss
29. máj 2012

@mariann2

🙂 🙂 🙂 🙂
jakmile jsem dala fotky, stydela jsem se mezi tema vasema, ale zas treba ostatni pochopi, ze zacatky jsou takove a vsichni jednou zacinaly...
tak se snad nikdo nezlobi, kdyz je tu nejaky ten vytvor "Z"
😉

dida38
29. máj 2012

@dm1 ahoj, podla prispevkov usudzujem, ze si uz dost skusena v peceni a zdobeni torticiek...ja by som mala otazku, ak mi vies poradit...robila som prvu tortu, pouzila som K2 a robilo sa mi s nou dobre, a otazka je, da sa K2 farbit? a ak ano, tak ako a ake farby su najvhodnejsie....lebo som pozerala aj to ako sa to rozpustaju tie cukriky penove, ale na mna to je este zatial komplikovane.... 😀
dakujem

mishulle
29. máj 2012

Můj první 3D dort, chyby má, obzvláště v napojování potahovky, ale chybama se člověk učí

aduskatt
29. máj 2012

@dida38 tie penove cukriky su v pohode🙂) v mikrovlnke rozpustas s malym mnozstvom kys citronovej, dvoma lyzicami vody a potom primiesavas cukor. akurat kazdych cca 20 sekund treba premiesat

lokalistin
29. máj 2012

@irriss lienka je super,len rozmyslam preco sa tak leskne ci si ju niecim potierala alebo od tepla.Ja som minuly rok v auguste robila auto a bolo u nas okolo35 stupnov a tiez sa mi mmf topil v rukach, ze ma skoro trafilo.odvtedy uz nechcem mmf len kupovane

aduskatt
29. máj 2012

@mishulle ja natieram celu torticku🙂 aj puncovinu

irriss
29. máj 2012

@lokalistin
strasne vlhko, vsechno mame plesnive a rezave 😠 😠 😠
a je to focene druhy den..delal jsem ji v noci..je to tim, ze pak je focena na slunku😉 a lednice take udelala sve..spotila se chudinka

mariann2
29. máj 2012

@irriss čosí, nikto sa nenahnevá, všetky sme začínali a nie sme tu preto aby sme sa hnevali a kritizovali, ale aby sme si pomáhali

mishulle
29. máj 2012

@aduskatt děkuju, taky jsem to tak udělala

irriss
29. máj 2012

@mishulle
jej, to je ten dort, co ses me ptala, jestli si ho muzes "ukrast".. 😀
super zelva..ja ji taky chtela delat, ale devcata trvaly na berusce 😉

lokalistin
29. máj 2012

@irriss tak to ta obdivujem, ze mas na to nervy... Ale nemusime byt k sebe take kriticke ked pecieme pre deti tie to vidia uplne inymi ocami. Ja som raz videla video ked deti dostali moju tortu (vid obrazok) a ver mi skoro som plakala ja sa z toho strasne tesili

mishulle
29. máj 2012

@irriss no, snaha o něj, první 3D dort a kluků jsem se neptala co chtěj 😉 je to předčasně ke dni dětí

mishulle
29. máj 2012

@irriss taky mám výtvory Z, myslím, že od toho tato diskuze je, zkušenější poradí a jede se dál...

irriss
29. máj 2012

@lokalistin
z ceho si plakala?
jezis, tak to pri pohledu na moji je na Slovensku more....slz 😀 😀 😀 😀

irriss
29. máj 2012

@mishulle
tady se neslavi, i kdyz to nechapu..je to preci Mezinarodni detsky den 😖

lokalistin
29. máj 2012

@irriss z toho jak sa tie detiska tesili, tlieskali