Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
6. jún 2012

@florentina jak píšeš, jen ji dávám teda do studené vody a jen po okraj konzervy, a jak se vyvařuje tak dolívám, aby byla pořád po okraj. 😉

irriss
6. jún 2012

@makinka2
ted na to prisla @mamina1978 ..a odpoledne budu mit tisic stejnych otazek od deti..radeji je pridelam, nebo budou jako nedodelane..nebo nemocne 😎 😀

florentina
6. jún 2012

@irriss hele to zní dobře, ale obávám se, že pod ten potah to není, obvzvláště ve vašich tepolotních podmínkách, to nejlepší. Dá se u vás sehnat normální máslo? Zkus příště vyšlehané máslo s cukrem, klidně s čímkoli dalším - nutela, kakao, atd....a nech před potažením pěkně vychladit....za pokus nic nedáš, ne?

reruna
6. jún 2012

@irriss aha, tak možná to mascarpone s nutelou udělalo neplechu, dala bych pod potah jen máslo s nutelou, bez vajíček a bez toho mascarpone

dm1
6. jún 2012

@irriss ved tie mysky su pekne aj torticka len by som ju spravila vyssiu ako niekto pisal. Moja prva torta bola mysky na syre 🙂 A nemohlo byt ze si mala malo masla v kreme co bol pod potahom? tazko veru v takych klimatickych podmienkach robit torty... ako tam robia svadobne velke torty? tam si neviem predstavit klasicku kremovu tortu sak to by sa asi cele roztieklo 😝.

dm1
6. jún 2012

@irriss no ale taky krem s nutelou nemoze isto pod potah preto ti to roztapa ved tam nie je ziadne maslo

florentina
6. jún 2012

@makinka2 prima děkuji....a neotvírat tedy hned?

adrika202
6. jún 2012

@mia1111 a môžem poprosiť o receptík na tú mascarpone plnku s malinkami ? 🙂 je dobrá aj pod poťah ?

irriss
6. jún 2012

@florentina
Vis v cem je problem? Ze se tu maslo neji..deti na to nejsou zvykle...pouziva se na severu v horach hodne, ale tady ne..tady se i na chleba dava rovnou salam, sunka 😉 zadny podklad... 😎

A jeste k tomu ma nejvetsi obava, je ta, ze se nesmi do skoly NIC delaneho doma (jen nase ucitelky zaviraji oci) 😉 jinakje to protizakonne..musi byt vsechno original zabalene..
Nerada bych, aby maslo nekomu ublizilo, kdyz neni na tento druh mastnoty zvykly..tady jedine olivovy olej.. 😉

maca77
6. jún 2012

@irriss myšky majú krásne prdelky 🙂 neviem ale ja by som pod poťah takýto krém nedávala 😒 a v tom vašom vlhkom prostredí asi najlepšie len maslo s cukrom .... a skús MMF 😉

irriss
6. jún 2012

@dm1
maslo..kdyz koupim maslo v obchode je ihned roztekle..myslis, ze by se mi nerozteklo? zkusim priste.. 😉 ale jinak ta cihlicka masla se nese z nakupu v male lednicce, aby se neroztekla 😉

reruna
6. jún 2012

@irriss podle mě jim máslo nemůže v dortu nijak ublížit

reruna
6. jún 2012

@irriss ale teda jestli je tam špatně k dostání máslo, tak tam pod potah dej jenom nutelu, to mám vyzkoušené

irriss
6. jún 2012

@reruna
ufffffffffffffff..cele spatne ☹
zrejme jsme prisly na chybu..maslo je to 😖 😖 😖

florentina
6. jún 2012

@irriss hele chápu čeho se bojíš, ale tak zkus udělat prostě dort domů a pokud tvé děti nejsou zvyklé na máslo taky, tak nejdřív ozkoušej na nich, zda jim bude chutnat a nic jim nebude. Či pozvěte jen pár kamarádů a prostě uvidíš. My třeba doma taky máslo normálně vůbec nejíme, ani omáčky nezahušťuji smetanou a tak, u nás jen do všeho mléko a problém nikdo neměl. Navíc ta vrstva nahoře nemusí být silná, nemusí to být jako celá vrstva v dortu, je to jen základ, aby potahovka držela a vyrovnal se korpus do rovna.

irriss
6. jún 2012

@reruna
to jsem zkousela...ale bralo mi to cely korpus pri mazani... 😒 nalepil se mi na nutellu..mozna vyzkousim neoriginal, jak tu uz nekdo psal, ta bude zrejme lepe roztiratelna

mia1111
6. jún 2012

@adrika202 - pod poťah určo nie, lebo je tam šľahačka a žiadne maslo 😉 . V dvoch šľahačkách -33% si rozpustíš 200g bielej čokolády, keď zovrie, odstavíš, necháš vychladnúť a potom dáš aspoň na 12h do chladničky. Potom vyšľaháš na tuhú šľahačku a primiešaš 500g mascarpone.

irriss
6. jún 2012

@florentina
skoda, ze jsme se takto do hloubky nebavily uz minule..mohlo to dopadnout lip 😎

florentina
6. jún 2012

@irriss nebo jak píše @reruna zkus jen tu nutelu, ale problém je v tom, že ty vajíčka a to mascarpone dělají ten problém.....
No a je to máslo co se prodává u vás stejné jako to v CZ?

dm1
6. jún 2012

@irriss alebo iny napad potri cely povrch na tenucko cokoladou a potom potiahni. aj tak to baby robia a potah na coko moze ist

irriss
6. jún 2012

@florentina
rekla bych, ze jsem nasla hooodne podobne v Lidl 😉

adrika202
6. jún 2012

@mia1111 vdaka,vyskusam...a maliny možu isť mrazené ?

dadka212
6. jún 2012

@irriss alebo si tú nutelu troška roztop v mikrovlnke, ja aj maslo troška roztápam, inak mi berie korpus...

mia1111
6. jún 2012

@adrika202 - áno, ja používam mrazené, ale v lete určo skúsim aj čerstvé 😉

dm1
6. jún 2012

@makinka2 ja davam korpus, krem ovocie a na to este trochu kremu a zase korpus 😉

daniz
6. jún 2012

@reruna ďakujem a drž palce.

zuzana124
6. jún 2012

@katarinas tak to som rada že som ti pomohla a tortička je krásna 🙂

zuzana124
6. jún 2012

ahojte žienky, robila niektorá z vás s čokotransferom? To len roztopím čokoládu bez pridania tuku a vylejem to na tú fóliu a capnem to na tortu?

mamina1978
6. jún 2012

@florentina das do hrnca konzervu- zavretu !!! a doplnis vodou ,aby bola konzerva cela pod vodou. A varis 3 hodiny...... musis davat pozor ,aby stale pocas varenia bolo dostatok vody a konzerva nevycnievala von z vody.....pisem sice ako tatar, ale tak snad si to pochopila ..... 😉 🙂

irriss
6. jún 2012

@reruna
@dadka212
@dm1
@florentina
@mamina1978

ok ..vyzkousim..dekuju moc.. 🙂 🙂 🙂 VSEM

Byl tu postak, jsem zpocena jak ten muj dort 😖 😖 😖 ale to je do jine Temy 😉 ☹ ☹
Mejte se krasne 🙂 🙂 🙂 ♥♥♥