Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. nov 2011

super, dakujem krasne 🙂

dadka212
25. nov 2011

@christie čo myslí pod pod pojmom marcipán? niekto myslí, že marcipán je zo sušeného mlieka, niekto vie, že je z mandlí a niekto označuje marcipán všetko čo je potiahnuté na torte...
priamo z BA je tu lusil2005 a mia114

dadka212
25. nov 2011

@cestovatelkaandrea ďakujem 🙂 podla mňa auto nie je ťažké pokial je jedno aké to bude 😀 ale cars auto je celkom lahké je na to kopa fotopostupov 😉

dadka212
25. nov 2011

@dajna11 🙂 ja to práve kvôli tomu ani neskúšam zdobiť, lebo by som musela po nociach a to mi stačia nočné víkendy s tortami 😝

mia1111
25. nov 2011

@bianca - ďakujem, nechala som to povoliť, vyzerá, že sa mi to podarilo vymiešať, tak hádam sa s tým už nič nestane. 😉 😵
Kočky, taká otázka mimo tému, keď robíte 2-poschodovú tortu, medzi poschodia dávate niečo, či len položíte na seba? Ono sa tie poschodia asi samé prilepia - tá poťahovka ich spojí, že?

dadka212
25. nov 2011

@mia1111 niekedy treba vystužiť hlavne ak nemáš v spodnej torte pevný krém, nech sa ti to nezošuverí...

christie
25. nov 2011

@dadka212 pravy marcipan je z mandli, takze ten 🙂

dadka212
25. nov 2011

@christie ja viem, že je z mandlí, len niektorí to nevedia a volajú marcipán hádam všetko 😉 a si nenapísala, že z pravého marcipánu iba že z marcipánu preto som sa pýtala 🙂

dajna11
25. nov 2011

@dadka212 ved to je to najhoršie,čo ma baví,že si na to neviem nájsť čas behom dna...ale tak ked deti odrastu...potom ked sa mi už budu ruky triasť,tak na to bude čas🙂

vera_vila
25. nov 2011

@ellise Ahoj... Já dělám z dávky 200 g suš. mléka, 200 g cukru a vyjde to jak na potažení, tak na ozdůbky a ještě mi vždy i něco zbyde (mám dort průměr 24 cm). Já si ho raději nechávám hutší (méně vody, že z něj ještě není úplně plastelína a trochu se drolí) a pak si to "doředím" až těsně přes zpracováním (barvím práškovými barvami, které se rozpouští ve vodě, takže ten marcoš to krásně doředí na přesnou konzistenci) a pracuju s ním na škrobové moučce (nebo si do ní namáčím ruce při tvoření ozdůbek).

dadka212
25. nov 2011

@dajna11 ja by som si aj čas našla ale mala by som tam krpaté ruky stále napchaté 😀

christie
25. nov 2011

@dadka212 jasne, ona prave chce aj maslo a ked niekam volala tak ze pol na pol s palmarinom... ale ked raz chce klientka maslo a este konkretne Rajo 🙂 tak nechapem, preco jej to cukrarka nechce urobit.. a ze marcipan nie, lebo s tym sa zle pracuje.. no comment... Preto hladame niekoho, kto pracuje s pravymi prisadami, ako tomu hovorime 🙂 a robi pekne torticky 🙂

isabella_fly
25. nov 2011

tak baby, potahovku mam uz doma, tak uz len aby sa zadarilo, mm nakoniec pride 3. decembra, tak budem robit tortu den predtym... inak ako je to s tou chladnickou a rosenim a topenim potahu ked mam smartflex velvet?

ajkaag
25. nov 2011

ahoj baburky, idem sa pochvalit aj mojou druhou tortickou, trosku mismas vsetkeho co ma napadlo, ale kazdopadne na druhy den bolo po nej a suseda mi oznamila: " teda andrejka musela som si o tebe veeeeeeeelmi opravit mienku" 😀 😀 😀 tak neviem ci ju mala az taku zlu ale kazdopadne mramorovy korpus mascaponecokoladova plnka a maliny su u nas vyherna kombinacia 🙂 jaaaaj a este je to spolocna torta sestre na 30tku a nasmu drobcekovi na 2 narodeninky preto tolko cisiel 😉

dajna11
25. nov 2011

@dadka212 no tak to časom asi aj ja...teraz má drobec len rok,ale stále kričí pod linkou ked niečo robím len aby to videl...a iba mne na rukách,z tade nejlepší výhlad....takže vtedy neurobím vobec nič

dadka212
25. nov 2011

@christie lebo chcú na tom vela zarobiť 😀 ja nerobím s ničím čo by som nezjedla aj ja, takže používam maslo ale pravý marcipán nie... lusil2005 robila teraz s pravým marcipánom skús jej písnuť možno sa na to dá ak ho ešte má 😉

@isabella_fly mne sa nikdy poťah neorosil...používam na poťahovanie aj smartflex velvet len ide aj o chladničku...ale ak chceš mať úplnú istotu nedávaj tortu úplne dozadu a ak ti v chladničke vzadu moc kvapká voda daj medzi chladničku a tortu kartón alebo polystyrén 😉

isabella_fly
25. nov 2011

a este cosi, hmota na hmotu, to treba niecim prilepovat, alebo sa to spoji nejak automaticky?

dadka212
25. nov 2011

@dajna11 poznám, moji sú už väčší a väčšinu času sa hrajú sami...teda pokial nevidia, že robím niečo z hmoty 😀 alebo niečím iným pri čom potrebujem klud 😅

dadka212
25. nov 2011

@isabella_fly hmota na hmotu čo myslíš? ak chceš napríklad prilepiť hlavu k telu tak vodou alebo alkoholom...prípadne jedlím lepidlom...ja používam vodu

isabella_fly
25. nov 2011

@dadka212 no, ja som si tiez nevsimla, ze by sa mi nieco nejak rosilo velmi... akosi som to nikdy nesledovala 😀

isabella_fly
25. nov 2011

@dadka212 myslim napriklad pismenko na potiahnutu tortu, alebo vymodelovanu postavicku na potiahnutu tortu

bianca
25. nov 2011

@mia1111 ono to pod tou vahou drzi aj bez zlepovania.Mozes vystuzit ale nemusis.Ja osobne dvojky neriesim ale trojku vystuzujem

cestovatelkaandrea
25. nov 2011

@dadka212 no asi to teda vyskusam. uz si viem predstavit ako sa bude pozerat na to, ked to zbada 🙂

dadka212
25. nov 2011

@isabella_fly zlep to radšej vodou...keď poťahujem smartflexom tak to musím lepiť lebo to zvykne opadať on nie je taký "lepkavý" ako niektoré hmoty 😉

stankapk
25. nov 2011

kocky pouzivate žehličku na marcipán? oplatí sa to kúpiť?

dadka212
25. nov 2011

@stankapk určite oplatí 😉 jedna z najlepších vecí aké som kúpila plus pílka na korpus 😀 nechápem ako som mohla bez toho existovať 😀

adka_praha
25. nov 2011

@dadka212 prosim ta o akej pilke to tu obcas vypisujete? 😅

cestovatelkaandrea
25. nov 2011

@dadka212 reze sa ti dobre s pilkou? ja som raz skusala take rezanie s lankom (mozno je to ine ako pilka) a moc to neslo. Preto ostavam verna noziku, lebo s tym mi to ide dost dobre.

bianca
25. nov 2011

@stankapk oplati urcite.Ja som robila dlho bez a je to riadna zmena

dadka212
25. nov 2011

@adka_praha ja mám takúto podobnú len stála 2 eura v tescu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pilka-35cm/