Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
5. dec 2011

ahojte baby, nemate nahodou nejake inspiracie na v style rastafari? nieco som uz pozerala, ale nejake detaily este potrebujem doladit, dakujeeem 🙂)

pipka
5. dec 2011

tak ja som sa vcera vytrapila s vlacikom , moj prvy Thomas 😅 v zimnej krajinke 😵

lussy23
5. dec 2011

@njonja nádherná @vecernicci krásne muffinky @adka_praha prekrásna torta @adul67 nádhern áa tie kvety! @pipka podarený Tomáš

pipka
5. dec 2011

@lussy23 dakujem 😉

adka_praha
5. dec 2011

@lussy23 dakujem 😵

pipka
5. dec 2011

babulky nemate niektora nafoteny postup ako sa robi ten macko ME to YOU, ale nemyslim macko ako taky...to zvladnem, ale myslim ako to treba strihat 😕 😅 😒 ja som to uz nanecisto skusala a mam bud zle noznicky, alebo neviem kde robim chybu...mne to proste nerobi take jemne chlpky 🙄 ☹

reruna
5. dec 2011

@adka_praha svatební koláčky např. tady http://recepty.vareni.cz/krehke-svatebni-kolacky/ určitě najdeš spoustu receptů, většinou se dělají takové malinké s posypkou, takové jednohubky, plněné tvarohovou nebo makovou, ořechovou nádivkou.
Nádherné perníčky a dorty jste přidaly 🙂

reruna
5. dec 2011

@pipka to chce malinké úzké manikurní nůžtičky

adka_praha
5. dec 2011

@reruna diiik 😵 , idem si to prestudovat... 😕

pipka
5. dec 2011

@reruna mam take tie bocianove, uzucke, spicate, mlinke...tak ja uz fakt neviem ako na to 😕 😅

vecernicci
5. dec 2011

@vlada111 tak mně odtekla voda v deset dopoledne na štědrý den při zdobení stromečku, jsem to ořvala jak malá, že nebudu doma na štědrý den 😀 😉

reruna
5. dec 2011

@pipka to chce stříhat a stříhat, mě se to ale taky nedařilo tak pěkně, jak jsem chtěla...možná záleží i na hmotě, já dělala ze SFF a ten celkem rychle schne, a to není na to stříhání ideální

reruna
5. dec 2011

@vecernicci ale zase to byl krásný vánoční dárek 🙂

pipka
5. dec 2011

@reruna no ja som to tiez robila zo SFF, tak zeby som skusila nieco ine? 😕 😅
len ja to mozno aj zle striham...ja by som potrebovala vediet ake asi hlboke maju byt tie zastrihy a ako husto strihat? ci zvislo ci vodorovne? toto neviem... 😒

pipka
5. dec 2011

@vecernicci jedno stastie, ze si malemu nedala meno Adam...mal by to 3v1 😀 😅 😀

reruna
5. dec 2011

@pipka já jsem stříhala vodorovně, ale nedělala jsem me to you, ale obyč. medvídka....

pipka
5. dec 2011

@reruna jeeej ved aj ten je krasny 😵 no ono to chce len asi trenovat a trenovat 😀 tak asi spravim zo 5-6 mackov do buduceho tyzdna, a hadam aspon jeden bude ako tak vyzerat 😅 😉

isabella_fly
5. dec 2011

tak uz som zacala, som si dnes zafarbila hmotu a vymodelovala co treba, lebo muzik mi mozno necakane pride uz zajtra a ja zajtra doobeda cakam plynara a nebudem mat vela casu, tak ked mi zajtrajsi prichod potvrdi, tak tortu robim v noci a zajtra uz len potah... lietadlo este nemam pokope, ale to dam dokopy az na torte, pripevnim potom kridla a motory (robila som to podla muzovho modelu)... tak mi drzte palce, mozno ta moja prva marcipanova torta nebude az taka strasna...
inak myslite, ze sa priamo gelovymi farbami da farbit napr sparatkom, keby som chcela nejake detaily na tom lietadle? lebo by som to rada skusila a nenechala ho cele iba bledomodre 😎

isabella_fly
5. dec 2011

inak, myslite si, ze ked budem robit z tej modrej mramorovu potahovku, ze to bude tak dobre, nie je treba aby som tu modru viac zafarbila, nech to nesplyva? alebo to nebude vadit ked bude mramorova?

mariann2
5. dec 2011

@isabella_fly ja by som tie farby trochu odlíšila, aby ti to nesplývalo, alebo by som do tej mramorovej dala aspoň vačšiu časť bielej

vlada111
5. dec 2011

@vecernicci a vydržala si do večere, či nie? Ja som mala štastie, stihla som všetko, len ma mrzelo, že som si na druhý deň ohriala kapustnicu a ako som ju položila na stôl, pustila sa mi voda. V pôrodnici som si nadávala, že som ju nezjedla 😀 . Taká som bola potom vyhladovaná, keď budem raz rodiť druhé, taká sprostá nebudem a poriadne sa najem pred odchodom. 😀

isabella_fly
5. dec 2011

@mariann2 aj som si myslela, ze to bude treba, tak to viac zafarbim namodro a bielej je tusim aj viac ako tej modrej, kedze som to rozdelila pred farbenim na polovicu a modelovala som iba z modrej 🙂

vlada111
5. dec 2011

@pipka ale je to veľmi milené, trápenie stálo za to 😉

vlada111
5. dec 2011

@mizulienka Luci to máš akú zákazku? 😝

mizulienka
5. dec 2011

@vlada111 pre 15 rocne dievca 😕 😕 muz mi taku dohodil z byvalej prace este...ze tam mam dat listy travy a tak 😕

lusil2005
5. dec 2011

baby? co by ste vyhutali keby chcel niekto tortu v tvare eurobankovky? 😕

isabella_fly
5. dec 2011

baby a ze este budem taka otravna, ked chcem gelovou farbou malovat priamo na marcipan mam si ju rozmiesat s vodou? a cim je najlepsie ju nanasat?

mizulienka
5. dec 2011

@isabella_fly radsej si ju zried s alkoholom, kapku alkoholu a trosicku farby, stetcom normalne...len ked je malovane po povrchu , tazsie to schne, niekedy vobec nevyschne ja s tym nemam dobru skusenost, ale mozno baby napisu inac.

vecernicci
5. dec 2011

@pipka tak v plánu byl Štěpán, tak jsme to zavrhli a dali Vojtu 😀
@vlada111 tak mladej se narodil v 15,20 věděl kdy si to vybrat, dáreček 😉 a než jsme jeli do porodnice, tak jsem ještě do sebe nacpala chleba s domácím uzeným, protože v nemocnici by mi už před porodem nic nedali 😀 😀