Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

isabella_fly
4. feb 2012

@lifinka ja som to niekde videla, vydrz chvilu najdem to a zavesim obrazky... fotonavod je predsalen lepsi 😉

lifinka
4. feb 2012

@isabella_fly hodnááááááááááá

mariann2
4. feb 2012

@peroli ďakujem

isabella_fly
4. feb 2012

@lifinka tu, snad ti to pomoze, podla mna je to celkom logicky nafotene

mima1311
4. feb 2012

@isabella_fly ja som chcela vyskusat maslu , ale ked som pozerala postup , bolo tam ze to treba robit popredu , tak to som fakt nemala kedy ? 😖 toto bolo ultra lahke , ale ked pozeram na vytvory kociek , tak tak ja nebudem asi piect nikdy 😔 ...maju ich uchvatne 🙂 a tvoja bola isto tiez super , nebud na seba tak kriticka 😀

lifinka
4. feb 2012

@isabella_fly děkuji 😉

mima1311
4. feb 2012

@isabella_fly teda to je super napad , vidim take nieco prvy x 🙂

isabella_fly
4. feb 2012

@mima1311 a kolko si ich uz urobila, toto co som zavesila je moja piata a vidim sama na sebe, ze com s kazdou tortou zrucnejsia, tak sa podla mna do toho treba prepracovat... a myslim, ze nezalezi az tak na tom ci je to lahke a ci tazke, ale aky je konecny efekt 🙂
inak na tej mojej mi najviac vadi ta zmiesanina fialovej a oranzovej, to som mohla trocha lepsie urobit 😀 nevadi, zasa mam skusenost 🙂

isabella_fly
4. feb 2012

@mima1311 no maslu teda treba, ja som robila na styl masly stojan na sviecku na tortu a som to pekne vypchavala servitkom a davala tuhnut inak to padalo

mima1311
4. feb 2012

@isabella_fly no moja 4 ta 🙂 , ale iba tretia potahovana , jasne ze sa zdokonalujeme po kazdej urobenej , aspon si myslim 😀 kazdy dajak zacinal , kocice su tu strasne sikovne , hotove umelkyne ...kvietocky mas pekne tienovane ...a tu maslu treba riadne nechat stuhnut , som pozerala popis a tam pisala ta co ju robila , ze niekolko dni predom a dala aj postup, mala to pekne , ani nemusela vypchavat ...ale ta uz musela mat za sebou mozno 50 tu 🙂
co sa chystas nabuduce upiect ? mna poziadala kamaratka o tortu pre synceka , chce traktor , bola by to moja prva zakazka ...uz teraz mam z toho sufle 😀

lussy23
4. feb 2012

@zklimekova krásne koláčiky
@mima1311 nádherná tortička a kvietočký sú nádherné
@isabella_fly nádherná torta

rogerka
4. feb 2012

ahoj sikulky 🙂 po dlhej dobe vam sem hodim fotky od decembra po dnes a idem spat

lussy23
4. feb 2012

@mariann2 nádherné torty
@vecernicci krásna čiapka
@miciatko parádne tortičky
@bzucinka2 krásne dielka
@79zuzana jej to je krásne
@vejinka nádherná tortička @ajka82 krásna @eliska22 krásnučká @artepf nádhené srdce @zuba krásna tortička. Podobnú robila aj moja spolužiačka na súťaž =)
@dm1 krásna

lussy23
4. feb 2012

@rogerka nádherné

isabella_fly
4. feb 2012

@mima1311 ja sa najblizsie chystam na svadobnu, ale nie je to original na svadbu, no dobry kamarat sa bude zenit teraz za dva tyzdne a mm je prec v zahranici, tak sme sa s nimi dohodli, ze ich navstivime potom a ako darcek im donesieme nejaku torticku... s mm som sa dohodla, ze vrch skusim taky svadobny dobiela, mozno s laliami a korpus by som chcela taky duhovy skusit, strasne ma to laka 🙂 ja som svoju prvu predala tento tyzden s tym, ze som ju isla robit a jedna kamoska sa mi na nu prihlasila, ze by nieco pre babku k meninam rada, tak som jej ju ponukla a bola nadsena 🙂 tak som sa tesila aj ja

isabella_fly
4. feb 2012

@lussy23 dakujem a pritom to bola taka sup sup na kolene, ale na kvietkoch som si dala zalezat 🙂

lukika
5. feb 2012

ta torta s tým srdcom vo vnútri -to červené je upečené ofarbené na červeno cesto? A nie je to potom suché bez plnky jesť docela veľký kúsok červený ? Ale inak je to pekné

jitta
5. feb 2012

Dobré ránko,
přidávám jeden dort pro nás k odpolední kávičce, jen ty boky mi vůbec nešlo polít,aby byla ta čokoláda hladká. Je to kubánský dort 😉

dajna11
5. feb 2012

@mizulienka za málo,mne sa strašne páčili....hlavne že som včera ráno odovzdala tortu na krstiny 😀

mima1311
5. feb 2012

@lussy23 dakujem

@isabella_fly no vyskusaj , budem zvedava , nech sa ti vydari ...a kolko ak sa mozem spytat si pytas od kila ? ci ako sa to ohodnotuje ...to je jedno ci je plnka alebo cesto ,, lacnejsie,, ci dake drahsie ? ta co som teraz robila , mala dve kila ...to budu ine nervy , ked ju budem robit 😀
no super ked bola nadsena , tak ta isto odporuci a ponuky sa budu sypat 🙂

yamahafazer
5. feb 2012

joj baby ja mam take nervy na fotak snazim sa tuto tortu odfotit a furt miu ju tak hnusno foti tu zelenu prasivo a v skutocnosti je tak krasne zelena taka kriklavejsia a ono mi to nechce odfotit poriadne mam len nervy akurat 😠

isabella_fly
5. feb 2012

@mima1311 toto bola kamoska, tak od oka na suroviny, ja som od nej chcela len 10 ked to bolo pre jej babku co nasej malej aj na vianoce usila pekne saticky len tak a sme vzdialenejsia rodina, no strcila mi do ruk 15, ale budem musiet porozmyslat, ze kolko popytat a hlavne povazit tie torty, ze kolko tak maju... rozmyslala som, ze podla surovin by to bolo najlepsie prepocitavat a prihodit si podla velkosti torty tak 10€ za robotu pri velkej, nech sa cloveku vrati to co investoval do pomocok, ale nad tym budem musiet este porozmyslat a poprepocitavat, lenze este nikto hufne odo mna nepyta, takze zatialto nejak velmi neriesim, skor si davam zalezat na tom aby to co prilezitostne spravim bolo pekne 🙂

isabella_fly
5. feb 2012

@yamahafazer a skusala si to v microsoft office picture manager dat ze automaticky opravit, vacsinou to pekne obrazok aj farebne upravi

yamahafazer
5. feb 2012

@isabella_fly to ani neviem co je to je niaky program na upravu fotiek?alebo to si mam vo fotaku nadstavit

mizulienka
5. feb 2012

@yamahafazer ale krasna je 😉 aky velky je ten spodok?

yamahafazer
5. feb 2012

@mizulienka myslis ta podlozka to is rezem z krabic podla toho aku velku potrebujem a tato ma tusim 35 x 37 cm tak niako

mizulienka
5. feb 2012

@yamahafazer nie, nie 😉 myslela som ten spodny korpus 😉

isabella_fly
5. feb 2012

@yamahafazer normalne to mas v pc ak mas windows automaticky klikni si na ikonku pravym tlacitkom a daj otvorit v programe a tam si ho vyber a tam je v moznostiach, ze automaticke opravy, na to klik a ulozit
ja som to s tym co si pridala skusila a takto to vyzera

isabella_fly
5. feb 2012

@yamahafazer moc velky rozdiel to ale nie je ako pozeram a to uz by chcelo pohrat sa s tym asi v nejakom programe 😒