Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
19. júl 2012

@ajka82 Ahoj. Vidím, že používaš umelé podnosy. 😉 Včera som si taký kúpila a chcem sa opýtať: "To nieje jednorázovka, že? Dá sa používať viackrát,že?" Zdá sa mi taký pevný.

mizulienka
19. júl 2012

@janula.h Jani ta muchotravka je nadherna, ty co torta to krasnejsia 😉
@lamps vobec nie si cudna, si praveze uplne normalno normalna 😉 a presne pri takejto objednavke si mozes povedat, vdaka Bohu, ze sme taki aki sme 😉

adrika202
19. júl 2012

karamelová,len tak pre návštevu 🙂

itka79
19. júl 2012

@dm1 nooo Danka-tvoje čoko chceeeeem vidiet-juuuuj -bo sa chystám dlho urobit čoko-ale stále si netrufam-lebo ja ich chcem mat aspon spolovice také pekné ako ty🙂

huxy
19. júl 2012

tak aj ja pridávam svoje prvé dva výtvory

itka79
19. júl 2012

@lamps presne také tortičky som videla aj ja-tiež mi aj suseda taku poslala že či by som vedela taku urobit-ale to zo srandy mi pripla na fb na nástenku-tak som jej tam napisala-že ja ti ju urobim-ale pridem sa pozriet ako ju ješ🙂))
nerobila som to ani za pána-ľudia už niekedy nevedia čo od rozkoše-neni som puritánka ale max.urobim prsia-aj obnažene, a z chlapského max v slipoch-už len kvôli deťom si neviem predstavit také niečo doma robit🙂

risolino
19. júl 2012

ktorá hmota je dobrá na poťahovanie? neviem sa rozhodnúť, ktorú kúpiť 🙂 prvú sme robili so smartflexom, ale mi poradili, že na poťahovanie je dobrá aj lacnejšia, že smartflex je na ozdobovanie... pasta dama, k2... alebo mám radšej ostať pri tom smartflexe? 🙂

itka79
19. júl 2012

@risolino ja som začínala MMF,potom som rok robila s PDT ale v lete sa mi dost potila a lepila a tak som prešla na RDI-tá sa sice tiež lepi a aj naťahuje moc v horučavách-ale zas sa mi velmi dobre s nou robi...
ale osobne si myslim že by si tu PDT mohla vyskušať...
RDI vela dievčat neznáša kvôli ťahavosti-ja som si na nu zvykla lebo je krásne elastická

dadka212
19. júl 2012

@risolino v lete určite pri smartflexe, na jeseň v zime môžeš skúšať iné....

pet.s
19. júl 2012

@itka79 prosím tě mohal bys mi osvětlit ty zkratky? nebo spíš názvy hmot? chystám se na první dort a nevím jakou potahovou hmotu..díky..

ajka82
19. júl 2012

@marci2305 ahoj, ano su tie podnosy na viac krat, dokym ho nezlomis, kludne pouzivaj... mama mala taky dva roky, po tych dvoch rokoch jej ho svagrina nevratila, tak kupovala druhy, ja mam tiez take, ale ked ich pouzivam, tak len na "domace" torty, alebo kamoske od ktorej viem, ze sa mi vrati 😉

pet.s
19. júl 2012

@pristela pro Boha.-)))))))))))taky by mě zajímala předloha...však každá je jiná, ne?.-)))))))))))hlavně nechápu komu to je...ženské? proč by dávala ženská ženské vagínu nechápu a jako chlapa by mě uráželi ti ostatní pinďouři.-))))))))))))))

dm1
19. júl 2012

@itka79 mas moj obdiv ze potahujes v lete s RDI to by som nedokazala pre mna je to makke jak slak. ja som mala problem preniest to vygulane na tortu 😲

itka79
19. júl 2012

@risolino MMF je domáca z jojo cukríkov-aj s tým sa mi dobre robilo-len ked som začala mat viacej tortičiek ma to nebavilo zarábať...
PDT je pasta dama top-ako si pisala
a RDI je roll decor icing-ale tu ti nedoporučujem ako začiatočničke🙂

itka79
19. júl 2012

@dm1 Danka ja som ju pred 2 rokmi vyskusala-nadávala som ako pohan-že domiňam balenie a končim s ňou a pokým som ho domíňala -už som si nemohla zvyknut na PDT a tak som pri nej soatala doteraz🙂
ked su horučavy že všetko tečie-al.ked chcem dat na svadobnu-vtedy pridávam do nej smartflex velvet a lepsie sa s ňou robi🙂

risolino
19. júl 2012

@dadka212 Ďakujem, tak asi teraz v lete ostanem pri smartflexe, veľmi dobre sa mi robilo... a ani som nepotrebovala k tomu solamyl... lebo sa mi vôbec nelepila 🙂
@itka79 to si asi rozpísala tie hmoty pre @pet.s 🙂 aj Tebe ďakujem... asi potom na jeseň, v zime vyskúšam tú PDT 🙂

dadka212
19. júl 2012

@risolino ja v chladnejšom období robievam s pdt 😉 a postavičky so smartflexu, no ale v lete aj poťahujem smartflexom, ono nejde len o to, ako sa ti robí, ale kamošky čo som im robila torty a niektoré som aj videla, mi hovorili, že sa im hrozne lepilo na nôž no a ten rez bol potom taký sploštený....no musím brať ohlad na to že tu tortu aj jesť budú nech sa dobre krája.... 😉 takže smartflex mi to istí, lebo ten vyvalkám na tenko a teda reže sa omnoho lepšie ako pdt a iné v lete lepkavé hmoty

symoona
19. júl 2012

Dievčence, tak tu je moja tortička pre synčeka k prvému rôčku 🙂 Dorobila som mu ešte obočie, ale už som ho takto nestihla odfotiť 😅

risolino
19. júl 2012

@dadka212 tak dnes alebo zajtra pôjdem dokúpiť smartflex 🙂 cez víkend pečiem tortičku pre naše krstniatko k druhému rôčiku... 🙂

risolino
19. júl 2012

Ešte by som sa opýtala, keď robíte muffinky ozdobované hmotou... pod hmotu dávate maslo s cukrom? 🙂

itka79
19. júl 2012

@risolino 🙂
jááj áno-prepáč-hi hi -je mi dnes trochu blbo-počasie si na mne uraduje-hned mám bolenie hrdla a nádchu🙂))
tak som zle ťukla🙂)

itka79
19. júl 2012

@risolino ja som dávala aj džem, al.nutelu-alebo aj maslo s cukrom-ale s tou nutelou mi to chutilo najviac 😝

afra
19. júl 2012

Ahojte, chodim sa sem kochat vasimi dielami 🙂 Proste nadhera 🙂 S drahym budeme mat vyrocie a chcela by som mu spravit torticku. Nenasla by sa tu nejaka ochotna mamicka, co by mi pomohla, co treba kupit, ako co spravit a ako na marcipan? P.S. Tortu som este nikdy nerobila.

sisix
19. júl 2012

@risolino formix mi vyhovuje nejvic. K2 nic moc.

sisix
19. júl 2012

@risolino ja davala coko kem co mi zbyl z dortu.

sisix
19. júl 2012

@afra ahoj, vyber si korpus, krem a mela by jsi vedet jak ma dortik vypadat. Marcipan si kupuju, nedal si hmoty doma. Me to prijde pracne a kupovany marcipan (pomer 1:3 nebo 1:1 kupuju oba nam chutnaji)nam chutna. NA potahovani velkyćh ploch radeji pouzivam formix mandlovy. Je pruzny a tvarny. Marcipan pouzivam na figurky, kvety atd ... nevim co presne chces pect.

aduskatt
19. júl 2012

@afra poradit ti, co kupis mozme az budeme vediet aku mas predstavu o torte🙂 takze nieco konkretnejsie napis🙂

afra
19. júl 2012

@aduskatt okruhla, vrch biely marcipan a na nom biele, ruzove a hnede srdiecka 🙂

aduskatt
19. júl 2012

@afra korpus a krem zvladnes sama?

janula.h
19. júl 2012

@mizulienka LUCIIIIIIIIII dikyyyyyy :-*