Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
4. sep 2012

@wera.g ved 18-tka je uz jedna z najhrubsich ja ich skoro vobec nepouzivam iba tak mozno na ruzu. Na stonky ti to ale jasne bude malo tam zviazes viac dokopy a najlepsie je dat k orchidejke aj palicku ako vystuz ako je v originalnej. Na kvety ako take je 18-tka az moc hruba podla mna. ja pouzivam na lupene orchidejky 28 a to potom viazem este na jednu 22

dajna11
4. sep 2012

@dm1 dakujem,ja síce nemám tie uplne okruhle z ikey,ale neva,musela by som to dotvarovať...a dá sa urobiť taká do 2kg?

dada2007
4. sep 2012

...baby moje, torta čoko korpus a čoko plnka maslová.........alebo bledý korpus a pribinák s broskynami.........cca priemer 15-17 cm, kolko budú asi vážiť? nerobili ste niekto také torty? dakujéééééééééém 😵 😵 😵

dm1
4. sep 2012

@aduskatt ved aj nasa kym som nerobila bola taka... piekla som vsetko co chceli len drvivej vacsine som povedala ze treba prist v sobotu pre to...

dm1
4. sep 2012

@dajna11 ja som zatial robila len taku pol. futbalku na torte takze z vahou celej neporadim veru

dajna11
4. sep 2012

@dada2007 ja som robila,mala 1,8kg

simasa
4. sep 2012

@itka79 Zrejme myslis na mna s tym autom. Sme zatial styri. Tak bud sa vzadu potlacite, alebo to zachrani Danka. Mne to je jedno (este ze soferujem 😀 😀 😀 )
@ anibas @mariann2 @miciatko

dada2007
4. sep 2012

@dajna11 ok, dakujéééééém..... lebo mám robiť takéto presne dve rovnaké(cesto a plnka ako som napísala) pre súrodencov....a chcela som sa zmestiť do 4 kg....takže to pôjde....dúfam 😀

wera.g
4. sep 2012

@dm1 jeeeežžišinooo trúba som, veď ja som myslela 28 😀 tú 18 mám na celú orchideu, na kvietky som vzala 28 a tá sa mi zdá moc tenká :-/ ale 22 som si neobjednala, tú nemám, nemôžem to dať na tú 28 na polovicu? A tie listy prosím ťa, nevieš ako docielim aby odstávali tak ako originál? Nerada by som ich mala "zľahlé", stačí keď mi tak vyschnú ako ich chcem a už budú držať? Ďakujem moc 🙂

ikula2
4. sep 2012

@dm1 ved prave aj mna to napadlo, ze tie stvorce nakoniec budu velmi tazke , ale pojdem do co najmensich rozmerov, dakujem
@dajna11 v nerezovej miske, daju sa lacno kupit, vyuzijes

dajna11
4. sep 2012

@dada2007 no ja som robila maslové plnky,takže tie su aj ťažšie,plnila na dva krát,primer bola forma 16cm.

dajna11
4. sep 2012

@ikula2 mám misky,len maju trochu rovný spodok,tu uplne okruhlu z ikey nemám,len neviem aby mala váhu do 2kg akú velkú misku mám ppoužiť 😀 😀 😀

itka79
4. sep 2012

@simasa jéééj tak asi áno-viem že to tu niektorá spomínali-ja to nechám na kočkách-mne by nevadilo sa potlačiť-ak niektorej hej-ved mne by sa teda stačilo na teba napojiť v TN -ked už som taký skvelý šofer-tam trafim🙂

dm1
4. sep 2012

@wera.g 28 je ozaj tenka ale staci akuart ked davas na drotik kazdy lupen zvlast a potom to davas dokopy tak mas vlastne 5 dratikov 28-ciek k sebe a to uz je o dost pevnejsei. kludne is ho prestrihni a zviaz paskou dokopy tolko drotikov aby si to mala pevnejsie. Listy si vytvaruj ako potrebujes naaranzuj do kvetinaca a podloz aby vytvrdli tak ako potrebujes - mikrotenovy sacok, molitan, vata v sacku....

wera.g
4. sep 2012

@dm1 Ďakujem veľmi pekne za rady, zajtra idem na tie kvietky, tak snáď to pôjde a bude sa to aspoň trochu podobať 🙂A nevieš prosím ťa, s tým smartflex flowerom keď budem tie listy robiť zajtra, do soboty to vyschne? Či stačí aj v štvrtok večer? Ďakujem 😉

simasa
4. sep 2012

@anibas hore som Ta spominala, len som dovrzala nick - nevadi Ti potlacit sa?

dm1
4. sep 2012

@wera.g to staci aj vo stvrtok uplne bez problemov ten tuhne velmi rychlo

wera.g
4. sep 2012

@dm1 Ďakujem moc, tak super,snáď sa zadarí 😅

dm1
4. sep 2012

@anibas prosim ta ktory to bol e-shop co som brala tie stencili co si mi posielala? ak by som mohla poprosit opat skusit pred stretkom ci nahodou neprisli tie co som chcela dalo by sa?

11motylka11
4. sep 2012

@ankalv1 krasna torticka,poprosim vas recpet o tortu plnku z nuttely. dakujem pekné

rapunzel1
4. sep 2012

@mariann2 díky, tak to idem vytiahnuťtoho viacej a idem na to

mariann2
4. sep 2012

@simasa ja sa potlačím, mne to nebude vadiť 😉

matilda99
4. sep 2012

ahojte, viete mi prosim niekto poradit cukrarku z okolia TN, DCA. potrebovala by som detsku tortu tak okolo 20.10, a prosim kolko vyjde taka torticka.dakujem mooc

miciatko
5. sep 2012

@simasa mne nevadi ja sa potlacim aj ritku ci vlastne ritisko scvrknem ked pomoze 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
5. sep 2012

@matilda99 napisala som IP

levandulka3
5. sep 2012

@aduskatt ja ked potrebujem hned, skočím do Hlohovca a je to 😀 😀

ajaku
5. sep 2012

@dm1 díky, tušila som, že to bude niečo už pri potieraní torty zle, tak vyskúšam nabudúce 😉

aduskatt
5. sep 2012

@levandulka3 ja nie som v stave skakt do Hlohovca kedy sa mi zachce🙂..ale nieco s tym asi spravim🙂

aduskatt
5. sep 2012

babyyyyyyy, mne tu dobierku teraz doniesla postarka az domooooov, takze tovar dorazil a este si ani nemusim ist prenho na postu🙂) den zacina uuuuzasne🙂

eliska3
5. sep 2012

ahojte, chcela by som vyskúšať pribináčikový krém do torty a na jednu vrstvu dať maliny (ak zoženiem). Ktorý korpus, či čokoládový alebo obyčajný je lepší k tomuto krému? A nemáte náhodou skúsenosť s jedlým obrázkom, či ak dám pod oplátku tento krém, či sa to moc neroztečie? Lebo také to špeciálne lepidlo nemám. Dík