Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
5. sep 2012

@maca77 supéééér, je to tam 🙂

vlada111
5. sep 2012

@aduskatt uf to už máš?

aduskatt
5. sep 2012

@vlada111 no mam🙂) ani ja som nakoniec nepouzila tie bordury🙂) som cakala do pol osmej, kym som mohla mixer pustit🙂som ratala, ze budem mat o desiatej hotovo, ale nevyslo, som sa s tymi koralikmi trapila

vlada111
5. sep 2012

@aduskatt no ja by som ju robila do rána 😀

aduskatt
5. sep 2012

@vlada111 a tak ja ju robim od vcera🙂)

aduskatt
5. sep 2012

@vlada111 ale chlap pochvalil a mne sa tiez paci, tak som spokojna, dufam, ze budu aj oni, lebo jedine, co mi povedali, bolo marhulkovo biela kombinacia a obrucky..........

aduskatt
5. sep 2012

jaaaj, no uz viem, ze budem kludne spat, tortu pochvalila aj objednavatelka, ze uzasna..................a ked som povedala cenu, tak ze aj tak je ta praca na nezaplatenie.este ze niektori ludia su uvedomeli🙂

itka79
6. sep 2012

@dm1 dani mne tiež raz bolo tak že som sa ledva vliekla-torty som zdobila na striedačke -ľahnut-zdobiť-ľahnuť-zdobiť...ale tiež som to mala objednávky dlhšie a čo teraz den predtým im oznámim že budu bez torty? ☹
tiež som nevedela čo robiť -ale prežila som to... 🙂

muffinka8
6. sep 2012

Môj Red velvet muffin 🙂

pristela
6. sep 2012

@aduskatt zlatko a ty ake vysoke robis tie svoje torticky? tie vrchne kraje nejak zrezavas , ze to mas take oble placky, alebo preco? alebo mas take formy ako misky oble? 😕 teda nic v zlom jasnacka 😀 len sa pýatm , jasne že je krasna 😀 😵 😵 😵 len som si to vsimla uz na viacerych tvojich tak sa pytam 😅

adenka
6. sep 2012

ahojte, tak sa idem pochvalit mojim "veldielom". nadherne postavicky su od @ajka82 ktorej tymto este raz velmi pekne dakujem.. mali obrovksy uspech 🙂 .
potahovka mi na bokoch trochu padla, cestovali sme s tortou v horucave, tak neviem ci to bolo tym. ale skusala som prvykart PDT a asi pri nej ostanem. vyborne sa s nou robilo, netopila sa az tak ako marcipan, a az na mojho muza marcipanoholika kazdy skonstatoval ze chutovo je toto ovela lepsie....

a este si idem pre radu... nejaky dobry receptik na dobry vanilkovy krem? ja stale robim cokoladovy, ale zatuzila som po zmene... a ide dnes robit duhovy korpus a tam by sa mi hodil svetly krem... dakujeeem 🙂

ajka82
6. sep 2012

@lawli ahoj, ja mam doma tu zelenu, pouzila som ju 2 ci 3x este na zaciatku, kym som si nevedela sama inak urobit listky a teraz mi zapada prachom...ak by si chcela tak za 5 eur posuniem dalej

ajka82
6. sep 2012

@adenka nemas za co, rado sa stalo 😉

slniecko2011
6. sep 2012

dobre ranko, nazrela som do toho fora a neskutocne zienky🙂 mate naozaj talent, nadherne torticky viete robit🙂 OBDIV🙂
prosim len vedeli by ste mi poradit odkial kupujete marcipan? dakujeeem krasne, snad aj ja sa raz odhodlam na to 😉

pristela
6. sep 2012

holky , prosim vas v ktorom e shope maju pravy marcipan ?

adenka
6. sep 2012

@pristela ja nakupujem v peceniehrou.sk

ajka82
6. sep 2012

tak som dostala zas sprda od mm, ze sa nema kde pohnut v kuchyni... 😀 😅 🙄 ako vzdy, ze on dnes a zajtra do kuchyne neide a ked bude nieco chciet len zakrici z pracovne...
z druhej strany je mixer a misy 😝 este ze na obed len rybie prsty dosmazim 😎

mima1311
6. sep 2012

@ajka82 ahoj , ak by ju lawli nebrala 😕 😉 , ja by som ju chcela velmi , teda ak mozem 😀

dm1
6. sep 2012

@itka79 dakujem no prave som sa vratila od dokiho s injekciou od bolesti tak snad to pomoze 😒

salonka1981
6. sep 2012

Ahojte.Zatial ste mi vždy pomohli tak idem si znovu pre radu.Už týždeň hladám na nete a nič som nenašla tak snád mi budete vedieť vy poradiť.Mám robiť tortu dvojsrdce pre pani na 60-tku a chce tam vodopád kvetov cez obe srdcia a neviem si predstaviť ako tam tie kvety naaranžovať cez obe srdcia.Zatial som robila dvojsrdce čo bolo pre dve osoby tak som kvety dávala iba stredom,ale teraz neviem keď je to pre jednu ako to urobiť aby to nevyzeralo že je to pre dvoch ale ako jedna torta.Dúfam že ste ma pochopili neviem to inak vysvetliť 😀
Ak máte akúkolvek inšpiráciu budem veľmi rada.Ďakujeeeeem. 🙂

aduskatt
6. sep 2012

@pristela tato baba chcela vyslovene nizku. korpusy som piekla kazdy zvlast a nic som nezrezavala a formu mam oplne klasicku

dajna11
6. sep 2012

@ajka82 a toto mám aj ja stále doma....čo modelujem všetko vytrčené vonku aby to poschlo...aj ho chápem ale každému čo si prídu pre tortu hovorí že za jeho nervy ešte 15 eu navyšše k cene 😀 😀 😀

aduskatt
6. sep 2012

@ajka82 u mna to vyzera podobne, ak nie este horsie🙂

ajka82
6. sep 2012

@dajna11 iba 15? moj si pyta priplatok 100 evri ked je doma 😀

luci79
6. sep 2012

ahojte, opat som k vam zavitala 😉.... mate niektora skusenost s red velvet korpusom? nema niekto osvedceny receptik? aka plnka by bola najidealnejsia? Dakujem vam 😵

ajka82
6. sep 2012

@mima1311 uvidim co mi napise, dam ti potom vediet 😉

dadka212
6. sep 2012

baby prosím nejakú inšpiráciu pre chlapčeka tortu, farebnú moc farebnú nemáte?

aduskatt
6. sep 2012

@pristela neviem, co si predstavujes pod pojmom placka...tato torta ma 6,5 cm, cize nizka ako zadavatelka chcela............cierna slnecnicova mala 9 cm, takze nemam pocit, ze by moje torty boli ako ozdobene placky 😎

zdenallicka
6. sep 2012
muffinka8
6. sep 2012

@luci79 ja som vcera robila red velvet muffiny a recept je skoro totozny. Aj tie na nete su rovnake. Original plnka je tusim maslova, ale robievaju aj mascarpone. Ja som chcela vcera robit ten krem zo slahacky, bielej coko a mascarpone ale zlomila dom metlicky v mixery 😀