Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
11. sep 2012

@jakelina @dm1 vďaka babyyy Maji úplná pohoda normálka upečený kruh a miska na sebe a potiahnem čapicu a na nej potom so skalpelom alebo kosticou naznačím diely a potom "štepujem" radielok 🙂 nakoniec vyrežem šilt a prilepím 🙂

janula.h
11. sep 2012

´baby dobrá cena na perly 🙂 ďakujem @anibas :-* http://www.webareal.sk/silikonove-formy/eshop/3...

vlada111
11. sep 2012

@janula.h krásna práca 😉

vlada111
11. sep 2012

@dajna11 uf, to bola piplačina

aduskatt
11. sep 2012

@janula.h teeeeda, a ja som ich lupila za 12.....ale stale lepsie ako povodnych 18🙂

aduskatt
11. sep 2012

teda nelupila, kupila, xixi.....tak som sa prave zamyslela, ako sa da vylupit eshop🙂)))

muffinka8
11. sep 2012

@pristela zovšadiaľ aj zvnútra bola zhnednutá, ako upečená aj tak vyzerala, že celkom ok, ale na dotyk ako penová žuvačka, úplne nechutné lepidlo z toho. Neviem, či som niečo zle dala alebo čo.

itka79
11. sep 2012

@dm1 Dani tortičky sa ti podarili na jedničku-a pri tých zdravotných problémoch ani nehovorím a tvoj malý je super-trošku sa mi podobá na toho môjho huncuta-z očí im to ide obom🙂

makinka2
11. sep 2012

ahoj holky 🙂 prosím zase o radu 😀 nehodíte mi prosím někdo odkaz an nějaký hezký písmenka, jako tu lištu-ted nevím jak se to jmenuje a ještě jakou tloštku musí mít ty drátky aby my udržely motýlka, ty co mám doma jsou tak tenký, že se ohnou i při kuličce, nevím co jsem to zase koupila 😀 dí 😀 ky moooc
😉

pipka
11. sep 2012

@janula.h jani ta siltovka je bombovaaaaa 😎 😎 😎 sikovnica si, ukladam ak mozem dalsiu tvoju 😉

anibas
11. sep 2012

@dajna11 tvoje muffinky su náááááádherné !!!!!!!!!!!!!!!!!

dm1
11. sep 2012

@makinka2 najpouzivanejsie pismenka zalezi aky tym sa ti paci:

klasicke tlacene pismo http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c9-...
funnky - vacsia pismena nie vsade sa hodia, pekne na detske torticky http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c11...
grovvy - super vyhadzovac lepsie sa s tym robi - http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-abe...
kurziva - http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

dm1
11. sep 2012

@itka79 dakujem 😵

dm1
11. sep 2012

@makinka2 zalezi aky velky to je motylik

makinka2
11. sep 2012

@dm1 děkuji motýlek asi ten střední 🙂

makinka2
11. sep 2012

@dm1 a tady tyto jsou dobrý, jako aby se s nima dobře dělalo? paní chce i jméno tak musím koupit ☹

mia1111
11. sep 2012

@muffinka8 - nečítala som všetko, ale príde mi, že si dala moc hrubú vrstvu cesta asi 😒 . Neviem. Ja som skúsila prvý plát na tenučko, piekol sa mi asi 6-7minút, ale bola to fakt tenká vrstva, lebo ma napadlo, že vďaka tej sóde by malo cesto trošičku narásť, tak som nechcela mať hrubé pláty. Takže sa to dobre upieklo, zvrchu dozlatista a vnútri to nebolo surové. A cesto trošičku určo narástlo, to bolo aj vidieť, ako rastie počas pečenia.

Baby, nestíham vás dnes dočítať, idem ešte prechádzať tie inšpirácie, ešte furt neviem, akú tortu budem vo štvrtok robiť, sakriš, nič nestíham 😅

dm1
11. sep 2012

@makinka2 dokelu uz som mala dlhu odpoved napisanu a mi dalo poruchu 😝

tak znova: s vyhadzovacom to ide lepsie ostatne su na tom rovnako - ked sa to robi cez sacok tak to ide v pohode chce to len skusat.

hentie nekupuj to je patwork s tym to ide asi najhorsie 😝. Teda isto horsie ako s listami

dm1
11. sep 2012

@makinka2 stredneho motykyla ak bude na tenko by mohol udrzat dratik 22 ja uz si veru nepamatam na aky som to davala 😝. ale kludne pouzi aj to co mas len ich zviaz viac floristickou paskou dokopy

jenie123
11. sep 2012

ahojte baby.. ja este len s tortickami zacinam, ale Vas tu vsetky neskutocne obdivujem ake zazraky dokazete upiect.. chcela by som sa raz prepiect do takej dokonalosti ako vy.. 🙂 🙂 hodim sem par fotiek co som zatial upiekla a ak by ste niektora mala cas, kludne ma skritizujte, aby som vedela, co robim zle a v com sa mam zlepsit.. 🙂 🙂 🙂 na prvej je moja dcerka s mojou prvou tortickou s myskami, co je aj vidiet.. 🙂

makinka2
11. sep 2012

@dm1 děkuji, tak jdu hledat ty cos mi hodila🙂 aha tak ještě pásku koupit 😀 no jo začátečník 😀 , paní chce aby kolem lítali motýlci 😀 😉

katarinka_brnka
11. sep 2012

Ahojte babulky chcela by som vas pekne poprosit o receptik na potahovku ( tie ktore si ju doma vyrabate same) dakujem :*

dm1
11. sep 2012

@katarinka_brnka ja si robim MMF z cukrikov recept je na prvej strane. Len ja davam daleko menej cukru. Odporucam dat polovicu a potom prisypavat podla potreby a miesit

janula.h
11. sep 2012

Babky poraďte nejakú peknú s vílou vďakaaa 🙂

aduskatt
11. sep 2012

@katarinka_brnka prva strana tejto temy🙂

katarinka_brnka
11. sep 2012

@dm1 a kde kupujes tie cukriky? ja zatial len obkukavam tie kraaasne dielka ktore ste vytvorili

aduskatt
11. sep 2012

@vlada111 moja, netusis nahodou, ci ma nas jednotacky cinanko aj 5lupenovu vypichovacku? v trojbaleni, potrebujem na buduci tyzden a nemam, tak reku, ci si objednat, alebo mi staci len do jednoty zbehnut

dm1
11. sep 2012

@janula.h ja mam ulozenu z netu tuto inspiraciu len

aduskatt
11. sep 2012

@katarinka_brnka cukriky dostat v Kaufe