Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
16. sep 2012

@vlada111 - (ne)trpezlivo čakááááám 😉

lamps
16. sep 2012

@simasa ja som použila extrúder len raz, aj to som len skúšala, ako to pôjde,tu je foto

lamps
16. sep 2012

@lucula73 chápem, máme to ťažké 😀 😀 😀, len neviem prečo u nás číňani nemajú nič, žiadne pomôcky ☹

dada2007
16. sep 2012

@lamps micka, v TO áno 😉

lamps
16. sep 2012

@dada2007 no pekne, veď idem teraz 19-teho do TO s Veronkou na očné, tak ak budem mať čas behnem to tam okuknúť. A kde ich majú?

bzucinka2
16. sep 2012

@peroli diky 🙂
@lucula73 no vsak preto sa pytam, lebo ja sa delim s jednou babou, takze ked by ste boli dalsie dve, tak sa podelite 🙂oni urobili akciu ze velke balenie, ked sa kupuje len jedno, tak je drahsie 🙂
@mia1111 oki, posli a objednam naraz 🙂

mia1111
16. sep 2012

@bzucinka2 - akurát som Ti poslala IP 😉

bzucinka2
16. sep 2012

@mia1111 dik, pozriem a objednam 🙂

vlada111
16. sep 2012

@mia1111 zlatá, ešte som sa k fotkám nedostala 🙂 Ale je to len taká detská dievčenská.

jakelina
16. sep 2012

Holky kdyby některá chtěla ty bílé Kauflandové, tak můžu pár koupit a přivézt. Manžel mi dnes říkal, že mě do toho Olomuce asi hodí autem, tak to nepovezu vlakem a můžu toho vzít víc.

florentina
16. sep 2012

Ahoj holky,
zdarvím po dovolené. Mrzí mě, že neuvidím všechny ty krásné dortíky, co jste tu zatím popřidávaly, ale tentokrát určitě nestihnu nic dočíst, jsem do toho našeho srazíku nějaká přezaměstnaná. Vrátili jsme se ve čtvrtek večer a dělala jsem ten svatební dort pro sto lidí. Včera večer jsme ho odvezli. Fotku přidám, až stáhnu z foťáku, ale není co moc očekávat. Ten dort z uměleckého hlediska byl poměrně jednoduchý...jen puntíky a výrazná barevná kombinace na přání nevěsty. I tak jsem se ale zapotila. Hotový dort měl 22,5 kg, zatím největší co jsem dělala a moje první zakázka, tak jsem měla trošku nervy. Zatím vůbec nevím zda se líbil a chutnal, předávala jsem ho na místě organizátorce svatby a s nevěstou budu mluvit v pondělí, tak než se dozvím co řekně, snažím se na to raději nemyslet, ať se tady zbytečně nestresuji.

jakelina
16. sep 2012

@florentina to si děláš srandu, takový obr. To jsi měla tak velkou lednici??? 😀 😀 😀

lucula73
16. sep 2012

@lamps buď rada,že tam taký obchod nemáte...ja sa neviem ovládať,idem do mesta a automaticky musím aj tam zbehnúť a vždy dačo vezmem,aj čo mi netreba 😝

lucula73
16. sep 2012

@bzucinka2 zatiaľ ďakujem...,ja som to chcela hlavne kvoli tým šulkom dlhým keď potrebujjem neičo tenké urobiť,ale zas neni to súrne a podstatné 🙂

lamps
16. sep 2012

@lucula73 no tak to tam potom musíš chodiť s prázdnou peňaženkou 😀 😀 😀

florentina
16. sep 2012

@jakelina No musela jsem vystěhovat tři patra z lednice. Původně jsem ho neměla úplně ve spodním fochu, ale pak manžel zkonstatoval, že ty skleněné poličky nebudou na takovou váhu stavěné a mohlo by to prasknout, tak jsem zase vše přestěhovávala. Nejhorší bylo, že když jsem potřebovala potahovat, zdobit atd., tak od té doby co na sebě už byly dvě patra, tak jsem musela pokaždé prosit manžela, neb jsem to prostě neunesla 😵

nika1985
16. sep 2012

tak moja posledna tohto vikendova mala 6kg

nika1985
16. sep 2012

a takto dopadla vcera moja prva husenicka 😉 tak som sa tesila ze niekto aj je hmotu.

anibas
16. sep 2012
anibas
16. sep 2012

@levandulka3 ďakujem - na volániky mám vykrajovatko PME

lubicakovac
16. sep 2012

dnešná narodeninová 🙂

vecernicci
16. sep 2012

holky, tak co za zvířátko mám stvořit? Musím si s sebou napéct a naplnit korpusy, tak ať vím, jaký tvar, anrbo udělám ovál a ještě malý kulatý a z toho něco stvořím až se tam dohodnete 😀

florentina
16. sep 2012

@vecernicci a jaký zvířatka jsou v nabídce? 😀

vecernicci
16. sep 2012

co si kdo vzpomene, odmítla jsem akorát dělat sýkorku, to se mi fakt nechtělo dělat s peříčkama 😝 😀

jenie123
16. sep 2012

@anibas dakujem.. prosim ta, to cesto je cely marcipan, ci to je nieco potiahnute?

larah
16. sep 2012

@vecernicci ja hlasujem za srnčeka 😉

jakelina
16. sep 2012

@vecernicci srnečku 😉

itka79
16. sep 2012

@nika1985 nááádherná

itka79
16. sep 2012

@dadka212 náádherné tortičky

jakelina
16. sep 2012

Byla jsem známé potáhnout a okleštičkovat dorty, ona si už dala jenom mašle a rychle jsem jí udělalal tři poupátka, dozdobila si to sama. Nemá doma nic na dorty, tak jsem všechno vzala z domu, různé vykrajovátka, žehličku, kostice a ona z toho byla na větvi. Normálně skoro brečela, jak se jí to líbilo, když to bylo hotové. 😀 😀
Jak mě viděla přenášet ten potah, tak si zakryla oči, že se na to nemůže dívat. 😀 😀 😀
Dnes mi poslala fotky, ještě jedna perlička, přišla jsem tam a ona na svatební dorty obalené tři kartony alobalem, tak jsem jí to servala a daly jsme tam jediný papír co měla doma, naštěstí to celkem pasovalo barevně, měli fialovou tabuli.
Tak jsem byla sama zvědavá, jak to nakonec ozdobila a není to nejhorší, na její první potahovaný dort. 😀 😀