Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
4. máj 2012

@jakelina
@ajka82 dakujem dievcata 😎 😎 😎

dadka212
4. máj 2012

@vierkasteffi čo je to základná torta? myslíš korpus a krém? no to je podla toho aké vám chutia 😉 zadaj konkrétnu požiadavku 😉

aduskatt
4. máj 2012

HELP ME po druhykrat🙂))na ake mnozstvo materialu vystaci perletovy spray? bude stacit jeden na dvojposchodovu tortu? dik

vierkasteffi
4. máj 2012

@dadka212 dajme tomu že kakaovy korpus a vanilkovy krem
ja robim normalne piškotu a pudingový krem z herou ale neviem či sa to da dať aj pod marcipan 😒

adul67
4. máj 2012

@aduskatt určite ano 😉

ivanulka_so
4. máj 2012

dakujem za pomoc hnedzajtra to oskusam

dadka212
4. máj 2012

@vierkasteffi pudingový krém by som pod poťah nedávala, proste len vyšlahaj maslo alebo v tvojom prípade heru s cukrom , potri tortu poriadne do hladka, nechaj vychladiť a poťahuj, poťahovka musí mať aspoň3-4mm aby bola krásne rovná.....a ak môžem poradiť skús dať obyčajné maslo do pudingového krému bude to krásne lahodné alebo skôr dávaj heliu alebo zlatú hanú to nemá až takú pachuť margarínu 😉 heru používam len na pečenie medovníkov...inde ju velmi cítim...

bzucinka2
4. máj 2012

@bambula1307 dakujem 🙂

bzucinka2
4. máj 2012

@aduskatt jasne, ja som teraz striekala 3 poschodovu a predtym tiez cosi a stale ho mam 🙂

aduskatt
4. máj 2012

@bzucinka2
@adul67 super zienky, dik...s tymto este nemam skusenosti, tak neviem🙂.este ho zohnat, lebo tam, odkial beriem ine veci, ho nemaju☹

aduskatt
4. máj 2012

@vierkasteffi pudingovy krem pod marcipan nieee🙂)ked tak voda s mukou a cukrom na hustu kasu a potom do toho vmiesat maslo🙂

vierkasteffi
4. máj 2012

@aduskatt a ty ako robiš plnku s nejakou prichutou do torty a to možem dať taku istu do vnutra torty aj na vrch alebo je jedno čo dam dnu?

elienka
4. máj 2012

no ja som práve robila moju prvú poťahovanú tortu (teda ja som piekla, natierala a kamoška mi ju potiahla poťahovkou) a dala som pudingový krém pod marcipán a super, krásne hladká.

aduskatt
4. máj 2012

@vierkasteffi co das dnu, je uplne jedno, teda tym chcem povedat, ze ja ten maslovy beriem len ako podklad pod potah, nie ako tortovy krem🙂. Ja robievam rozne plnky, ale najradsej mam tvaroh, kysla smotana, cukor, vyslahana slahacka, to vsetko zmiesam, nakrajam tam cerstve ovocie a po premiesani pridam Creme ole, jeden az jeden a pol balicka, podla toho, ako je ten krem husty............pod marcipan davam ten maslovy....ale do celej torty nie, podla mna je to tazke na zaludok🙂)

danulka12
4. máj 2012

ahoj, neviem, ci uz niekto zaslal tento link
http://www.tortyodmamy.sk/
su tu postupy, recepty, diskusie k vyrobe, fotogalerie...

aduskatt
4. máj 2012

@elienka hladka hej🙂) ale moze sa zacat potahovka topit🙂nie hned, ale za par hodin.no bodaj by sa ti to nestalo🙂.ja som tak davala raz a teda ten potah bol vselijaky.odvtedy uz len maslovocukrovy......

mailli
4. máj 2012

dnešní trápení... zkusila jsem u kamaráda v cukrárně koupit potahovku, kdybych náhodou někdy narychlo potřebovala a neměla suroviny na výrobu doma. nikdy víc! lepilo se to na desku, dort se blýskal jako (no, radši nebudu říkat co), vzduchové bubliny po potažení a chuťově nevím co to mělo být (nebylo to špatné, jen mi tam chyběla mandlová nebo jakákoliv chuť). jediné plus bylo, že se na to dobře malovalo (možná až moc 😀). ale stejně se okamžitě vracím k té potahovce, se kterou se mi pracuje dobře...

aduskatt
4. máj 2012

@danulka12 dakujeme🙂 si zlata, myslim, ze tu stranku asi pozna vela cukrarociek🙂

aduskatt
4. máj 2012

@mailli to je ulik?.prepac, ze sa pytam, mam oci navyse, aj tak prd vidim🙂sa mi zda, ze su to vcielky🙂

79zuzana
4. máj 2012

@aduskatt jasne,ze ti vystaci 🙂 musi to vystacit zhruba na takych 4-5 toriet jednoposchodovych.... teda aspon mne to tak vyjde a to sem tam strieka aj moj syn, ked je torta pre nich a ten ma prstek na spreji ako prilepeny 😀 😀 😀

aduskatt
4. máj 2012

ozaj, Babulky, firma Dr. Oetker este stale hlada schopneho cukrara na potiahnutie celej torty🙂)))teda predpokladam, kedze ziadna odpoved z ich strany🙂sa nahladaju🙂..asi by urobili lepsie, keby upravili navod na obale, alebo balili vyssiu gramaz🙂

aduskatt
4. máj 2012

@79zuzana super info🙂) vdaka

vierkasteffi
4. máj 2012

@aduskatt a konkretne tento robiš ako myslim kolko čoho tam ide a postup a ten crem ole je čo to nepoznám dakujem pekne

aduskatt
4. máj 2012

@vierkasteffi robim podla velkosti torty, ale na taku klasicku okruhlu davam 250 g tvaroh, s lahacka so stuzovacom 1 kysla smotana, cukor podla chuti....slahacku vymiesam, pridam tvaroh, smotanu, cukor, premiesam, pridam cca 250 g nakrajanych jahod, alebo dva roztlacene banany, alebo proste hocico, co chces🙂)a ked je to premiesane, tak vsypem do toho Creme Ole vanilkovy a este chvilu mixerom miesam, az do tuheho kremu, ten dam do torty...Creme Ole dostanes normalne v hociktorom obchodaku, je to pudingovy krem za studena Dr. Oetker, existuje vanilkovy, cokoladovy a kokosovy...........ja pouzivam vanilkovy

alenv
4. máj 2012

muj dnešní holky kolik by jste si vzali za tento dort? Já rozhodně neberu cenu na váhu.. jelikož ho vždycky dost zdobím.. postavičky, detaily.. a dort je lehký.. a na kila by se mi teda fakt nevyplatil... jen by mě zajímalo kolik by jste si cenily díky

vierkasteffi
4. máj 2012

@aduskatt vdaka ked naberiem odvahu určite vyskušam 😎

aduskatt
4. máj 2012

@alenv to je prekrasne🙂predpokladam, ze na vahu tak cca 3 kg, tak to by som nesla na vahu, to sa fakt neoplati........mozno ze 9 za kg plus nieco zvlast za kazdu figurku

vierkasteffi
4. máj 2012

@vierkasteffi a korpus

aduskatt
4. máj 2012

@vierkasteffi nemas sa coho bat, vsetko nahadzes do mixera a ten fici o dusu, za 5 minut mas hotovo a nemas tam co pokazit a je to skvele🙂)

vierkasteffi
4. máj 2012

@aduskatt a korpus ako robiš normalne piškotu či
ja robievam že na 1 vajce 1PL cukru a 1PL polohr. muky