Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
9. nov 2010

@hejdita Hejdi,ano je to tou farbou..aj mne sa to obcas stane..e ked uz neni pomoci vylepsim to pridanim suseneho mileka... a ani cukriky neni dobre moc prehriat,lebo stratia elasticitu...tak na to pozor🙂 🙂 🙂

zlatat
9. nov 2010

@vinka máš pravdu - vraj prostredníctvom nich si rozbieham biznis 😠 .... keby tu neboli takéto skvelé žienky a táto super diskusia, tiež tu nechodím.
Ja pečiem len tento korpus: rozpis na 1 vajíčko: 1 vajce, 30-40 g cukru ( ja dávam menej, nemáme radi presladené torty ), 40 g hladkej múky zmiešanej s Gustinom ( v pomere 2:1 ... dva diely múky ), 1 PL horúcej vody a trošilinku PDP ( na 10 vajec 2 čl )
Tento používam ako základ a potom ho obmieňam - robím z neho kakaový, oprechový, mramorový,... iný už ani robiť nebudem, všetkým chutí a každý si ho chváli

akme
9. nov 2010

ahojte babule chcem upiecť tortu pre dcérku k prvým narodkám ale neviem ako 😠 Je zamilovaná do kačičiek táto na fotke sami páči. To telíčko mám upiecť z plátov a povykrajovať,dotvarovať punčovinou? A hlavu v miskách dve pologule alebo ako by ste mi poradili. A potom pri poťahovaní telo zvlášť a hlavu zvlášť? ďakujem

vinka
9. nov 2010

@zlatat moja napíš mi recept na Formu s priemerom 26 cm.Vieš som na materskej a tie mozgove závity už predsa haprujú 😀 😀 Tu múku som nepochopila a ty kolko dávaš cukru?Ani mi nemáme radi presladené torty. 😉

mrka2
9. nov 2010

@vinka dakujem za radu, budem si pamatat 😉 ja nemam problem s farbou,ale akosi furt prehrejem 😀 😝
@akme krasna kacicka. ja by som urobila telo tiez z polgule, mozno z dvoch,aby som to mala vyssie a hlavu tiez. a zvlast by som to potiahla. ale mozno ti este niekto poradi, to je len moj nazor 🙂

hejdita
9. nov 2010

@alionuska tak super dakujem si velmi mila ze si mi poradila 😵 🙂 to som potrebovala pocut a ako docielis tak krasnych farieb ozivujes to farbami v spreji??? 😕 😵 😵 😵 😵

vinka
9. nov 2010

Baby ako urobím mešec z okrúhlej torty?prosím dajte tip. 😉 dakujem za radu.

alionuska
9. nov 2010

@hejdita nie..mne sa to proste tak radi🙂Sprej mam len zlaty a bronzovy a este perlet..to iba sem tak strekknem na efekt.ruze,alebo svadobne torty,alebo tie vankusiky.... 😀

moncicka
9. nov 2010

@sofi07 prave pozeram ake krasne ruzicky nemohla by si mi poslat foto postup nech vyskusam dakujem 🙂

sloniiicek
9. nov 2010

ahojte kocky dlhsie som tu nebola, nefunguje mi doma internet, ale vobec som nezahala s pecenim a tu su moje vytvory asi za posledne 3 tyzdne. 😀

hejdita
9. nov 2010

a ozaj ako to robite tou CIERNOU ? ja neviem ako nanu .... gelovka nezafarbi na cierno ale na sedo takze co to mam urobyt aby to bolo cierne???? a v akom mnozstve???? asi len kusok hmoty ked to ma byt len na kolieska a striesku a male doplnky ze? a kakao to nezacne dorbyt??? alebo cokoladu ale ako to tam mam zapracovat?? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

hejdita
9. nov 2010

@sloniiicek 😵 😵 😵 😵 krasne a ten vrtulniiik waw ako ti drzi??? parada ....
a aj ostatne mas peknucke s kvetinkami psik aj kosik broskyni aj peeero 😅 aj cici a aj aaauuuutoooooo 🙂 😵

hejdita
9. nov 2010

@akme ja by som upiekla vacsiu cast z normalnej gulatej formy a este by som si upiekla na pucnovinu.....alebo by som upiekla telo tak velke ako chces aby bolo a odrezala naplnene a to zmiesas do puncoviny tie odrezky a nemusis piect zvlast ..... a hlavu by som urobyla podobne a zrazala a obalila by som to kazde zvlast a ked tak zamaskovala sirokou stuhou nedokonalosti hlavy 🤐 lebo ako ja sa tak poznam tak toto by som dole ako sa to zuzuje mala pogrcene 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
9. nov 2010

@hejdita Hejdi, černá se mi s MMF nikdy nepovedla, ale mléčný marcipán, formix nebo varnu jse zabarvila na černo krásně a to tak, že jsem si hmotu obarvila na hnědo kakem a pak do toho zapracovala černou gelovku..🙂

hejdita
9. nov 2010

@zdenallicka no a kolik toho mam udelat teda asi varnu, kdyz potrebuju na masinku tomaska kolecka strisku a par doplnku....prosiiim nechci toho moc ale cernou potrebuji....nebo teda z mlecneho marcipanu to se dela jenom to polotucne mliko a cukr s trochou vody??? nebo jak prosim 😕 napis mi obedve moznosti a s tim formixem s tim se da i tvarovat kvetinky??? treba? nevis 😕 🙂 🙂 🙂 a dekuju moc

zdenallicka
9. nov 2010

@hejdita Hejdulinko moje milovaná, ty mě fakt bavíš..🙂 🙂 🙂 Varnu bych udělala z poloviční dávky a i tak ti zbude a mléčný marcipán dělám takto: Proseju 250g suš. polotučného mléka s 500g moučkového cukru, přidám tři vrchovaté lžíce medu (otírám až tu poslední) a tři lžíce vody, 1 lžíci mandlového aroma. Všechno důůůůkladně propracuješ (já dělám v pekárně a pak si to dopracuju rukama) a při tom si párkrát namočím ruce do vody. No a když to je, tak barvím..🙂 Nechávám to aspoň hodinku dvě odpočinout, ono to trochu ztuhne a tak nějak se to propojí...🙂

lussy23
9. nov 2010

@sloniiicek - nádhera! najmä psík a ten košík. Čo je to oranžové na košíku?

ivett1
9. nov 2010

@sloniiicek krásne...vymakané detaily 😵 ...nádhera...a tie "dospelácke" 😀 nemajú chybu 😉

jakelina
9. nov 2010

Já bych řekla, že v tom košíku jsou broskve, ale možná se pletu. Vypadá to hezky, tak chlupatě. 😉

ludka140281
9. nov 2010

ahoj,skusala som dcerke upiast,chutila super,ale vyzerala hrozne....ta poleva zo suseneho mlieka sa mi druhy den trochu roztekala a praskalo to ☹ ...date mi niekto recept,kolko toho potrebujem na jednu tortu?...cele mi to padalo,no cela sa spapala
inak ja nepeciem,ale chcela som skusit...tie vase su nadherne
dcerke sa pacila 😅

vinka
9. nov 2010

Baby ta mi neporadíte ako na ten mešec okrúhly? 😕

zdenallicka
9. nov 2010

Vinko, aký mešec okrúhly?? 🙂

vinka
9. nov 2010

@zdenallicka s peniazmi.neviem ako ho potiahnúť 😕

zdenallicka
9. nov 2010

Odspodu? Tzn. vyválet si kruh z potahovky, na to položit doprostřed naplněné a ořezané korpusy a potáhnoud odspodu... nic lepšího mě nenapadlo..

zlatat
9. nov 2010

@vinka ja dávam tých 30 g cukru na 1 vajíčko, na 26 cm tortu asi bude treba 4 vajíčka - ale pozor, to je len jeden plát ... ja pwečiem len po plátoch, lebo moja rúra je asi múdrejšia ako ja a ešte som neprišla na to, ako v nej upiecť hrubý korpus aby bol rovnomerne upečený.

Na 24 cm dávam 3 vajíčka a mám asi tak 2-2,5 cm vysoký korpus ... podľa toho ako sa mi podarí nasypať PDP (
dávam ho tak pol lyžičky )

Ináč aj ja som na RD a už mi z toho občas hrabe - to vieš, 4 roky vkuse doma ... tak ani mne to už tak nepáli

Krásne tortičky nám pribudli ... mňa deti ukecali na punčovú - nejako im zachutila ... tak som sa rozhodla, že vyskúšam nový recept - zo starej kuchárskej knihy čo má moja svokra - tá kniha má hádam aj 70 rokov

zlatat
9. nov 2010

@vinka jáj ešte som zabudla na tú múku ... vidíš, nie si sama 😀 ... na 1 vajce dávam cca 25 g hladkej múky a 15 g Gustinu

hejdita
9. nov 2010

@zdenallicka 😀 povidas ze te bavim 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je dobre ne? 😀 😀 😀 tak se te jeste budu snazit pobavit 😀 a nahodou nemas link na tu varnu??? ta mi prijde asi levnejsi nez kupovat mliko i kdyz sem jeste nevidela suroviny tak treba budu hodne prekvapena 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
9. nov 2010

@hejdita Vždycky mě nečím,překvapíš..🙂 Já bych se měla ptát tebe, ne ty mě..🙂 Já jsem slaboulinká amatérka oproti tobě..🙂

Varna

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...

hejdita
9. nov 2010

@zdenallicka coze????? 😕 amaterka???? a to si odkud vzala??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dekuji za odkaz 😵