Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
10. feb 2012

@mia1111 ahoj , oproti stanici ...

adul67
10. feb 2012

@mima1311 chcem ich

iwulka23
10. feb 2012

@vecernicci no to ma vobec nenapadlo..ale urobila som z plnotučného a je v poho 🙂 dobre sa mi vymiesilo v pekárničke už aj kvietky mám narobené 🙂 no spokojna som..a pyšná na seba 😀 😎 dííík za radu ..budem mudrejšia ♥

mima1311
10. feb 2012

@adul67 ano , sme dohodnute , tieto + margaretky ...spolu 2 ks , tak ?

mia1111
10. feb 2012

@mima1311 - fúha, oproti stanici, to je široký pojem, vieš mi bližšie povedať? Vlakové tu máme 3 😀

lucinka
10. feb 2012

ahojte... krásne tortičky ste zase všetky popridávali.. 😉 . @pristela ty si už úplne iný level... 😉 a tu je moja v poradí piata, tete na zajtrajšiu oslavu... a pokus o macka... 😀

ikula2
10. feb 2012

@desmodka no tak ta je uzasna, taka gentlemanska 😀

janulkamartinko
10. feb 2012

@iwulka23 dakujem 🙂 vobec nie toto je moj 5 🙂 uz by mohlo prist nieco ine 🙂 robila som podla fotopostupu na TOM,drzim paste nech sa podari 🙂

iwulka23
10. feb 2012

@janulkamartinko tiež som ho tam našla..vyzerá to jednoducho..ale muž sa zo mna smial..že či si myslím ked to tak lahko vyzerá či to aj take lahké bude..no neviem.. 😀 toho vyrezávana sa ani nebojím..ved ked dačo prešvihnem tak punčovina to zachráni..skor sa bojím toho poťahovania 😀

janulkamartinko
10. feb 2012

@iwulka23 praveze to je lahke,neboj na potahovani nemas co pokazit 🙂

lussy23
10. feb 2012

@reruna waw ako živé, neskutočné 😲 @lucinka že pokus, veď je nádherný a aj torta @lifinka nádherná torta @larah krásny chlapček a hneď si berie jedneho pinga, podarené 🙂

iwulka23
10. feb 2012

@janulkamartinko no uvidíme 🙂 snáď sa podarí 🙂 nejako som sa rozpiekla 😀 a najradšej by som piekala každý den 😀

janulkamartinko
10. feb 2012

Babenky chcem sa Vas spytat ked robite tvarohovu plnku, alebo krem z mascarpone cim macate krpus????

iwulka23
10. feb 2012

Otázka..ked ste začínali robiť torty..a mali ste nejakú objednávku známim a tak..kolko ste pýtali €???

lucula73
10. feb 2012

@iwulka23 ja som tiež robila podľa toho postupu a šlo to v pohode.... 🙂

iwulka23
10. feb 2012

@lucula73 tak snááď sa mi podarí 🙂

larah
10. feb 2012

@janulkamartinko ja som teraz poslednu robila mascarpone s bananmi ,korpus som poliala stavou z kompotu a broskynky sme zjedli samotne 😅 torticka je vynikajuca 🙂

lucula73
10. feb 2012

@mima1311 a tá vykrajovačka čo je v hornom riadku druhá a v poslednom riadku prvá fotka....to je to isté,či iný vzor?lebo tam dolu noc nevidno,čo je to 😉

anibas
10. feb 2012

@iwulka23 nie je známy ako známy 😉 😉

iwulka23
10. feb 2012

@anibas jasne..ale vieš tak približne..teraz ma pýtala kamoška urobiť jej mame..bude to moja 3 torta..neviem ako sa podarí..vezmem od nej 17-18€ ..ale potom neskor ked by ma niekto pýtal..tak napr.mama mojej "kamošky" tak kolko asi približne??

pristela
10. feb 2012

@janulkamartinko štavou z ovocia, ktore do plnky davam

@iwulka23 7-8€ podla toho kolko a ako narocneho modelovania tam je , ale ako @anibas píše nieje znamy ako znamy , stava sa , ze ten tvoj "znamy" objedna torticku u teba akoze pre seba a pak sa dozvies , ze sla uplne niekomu pre teba cudziemu 😝

ivigirl
10. feb 2012

@jakelina neví jestli už něko psal, ale špongia je houba na mytí - koupelnová-klasická pěnová 😉

lucula73
10. feb 2012

@iwulka23 však si spočítaj náklady,koľko ťa na tú tortičku vyjdú.....lebo to može byť kludne aj tých 17 euro,aby ti aspoň niečo ostalo 🙂

larah
10. feb 2012

@pristela poznam jednu co berie 11 a pritom su vobec neni narocne ,len vykrojene formickou.......
no zda sa mi to privela .....divim sa

mrka2
10. feb 2012

ahojte, pridavam svoju, na vrchu nema byt nic, tam pojde ze vraj MqQeen auticko hracka 😔 torta podla foto,ktore mi poslali

iwulka23
10. feb 2012

@pristela 7-8 myslíš za kilo?? noo keby som mala doma váhu že si tortu odvážim 😀 musím zaobstarať 🙂))) no tak to ma porazí ked sa také stane..určite nebudem vypekať hockomu..tak to vidím..a asi si dám(neskor) pevnu taxu pre všetkých a bude pokoj..

iwulka23
10. feb 2012

@lucula73 náklady ma presne vyšli na 13,20 ale poťahovku som rátala až 4,50..alebo som musela kupiť aj suš.mlieko aj práškovy cukor..aj ked nespotrebujem celú poťahovku..ale aj tak...robota bola,kým som ju vvyrobila..a budem ju pýtať 17€ ..a neskor,podla toho ako sa mi bude daríť tak si zvýšim cenu..

lucula73
10. feb 2012

@iwulka23 jasné...treba takto skúsiť.......lebo závisí aj od plnyk,poťahovky,koľko budú náklady 🙂

kočky ktoré si podpisujete fotočky,viete mi jednoducho vysvetliť,ako sato robí?lebo ten postup na TOm,čo som čítala,tak na to moj rozum veru nestačí 😀 😝

pristela
10. feb 2012

@lucula73 andelička podpis na foto , snad to bude zrozumitelne 😕
prva foto č11. pravym tlacitko kliknes na obrazok ktory chces podpisat , otvori sa ti tam takato tabulka v nej kliknes pravym na UPRAVIT , otvori sa č22 - kliknes pravym na pismeno A /pisanie/ pak si vyberieš farbu písma , potom si pravým tlacitkom oznacis miesto kam chces napis /tym ze si klikla na to A sa ti bude dat urobit okienko do ktoreho budes pisat ako je na foto č33- vyberies si typ pisma, napises svoje meno,stlacenim laveho tlacitka na myske a nasledne jej potiahnutim do strany si napis oznacis/to je ta modra farba ako na č44, pak mozes len klikat zmenu farby, pisma , velkost pisma a same sa ti to bude prehadzovat, vyberies velkost pisma foto č44 a hotovo, uz len kliknes myskou mimo ramiku s napisom a "zafixuje" sa ti to , potom uz len staci klik na krizik/zatvorenie foto/ opyta sa ta ci ulozit a kam a mas to hotovo.
snad to je pochopitelne 😕

pristela
10. feb 2012

@lucula73 len neviem ci to na tychto mini foto uvidis ak nie poslem ti to na FB staci ak mi tam napises 😉 som tam tiez ako Pristela takze lahko najdes 😉