Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
16. okt 2011

@lussy23 díky 🙂 moje první.. jsem zvědavá na druhou..

alenv
16. okt 2011

@zlatat já to nechápu.. ted jsem dělala první a když vím kolik to stojí a kolik je s tím práce.. uff.. a to ho přítel ukazoval kamarádovi a ten tyy joo.. ten by stál aspon tři stovky 😕 😕 😕 😀 jdu do kolen

mrka2
16. okt 2011

@lussy23 nic si z toho nerob, my uz to berieme od teba ako ze si nas pochvalila 😀 tolko nas tu snad nikto nechvali ako ty 🙂

alenv
16. okt 2011

@dadka212 no já nevím, ale mě přijde krásný... vubec nevidím důvod nespokojenosti 😅

ivkaivka
16. okt 2011

naša víkendová s domácim ovocím, ešte aj jahody nám dozreli na balkóne :D

ivka30
16. okt 2011

@ivkaivka nádherná tortička, čo si použila na poťahovanie?

pristela
16. okt 2011

Holky prosim vas potrebujem poradit ohladne tej torty s oplatkou, ten gel co sa dava na oplatku, musi tam byt? ak ano da sa niecim na nahradit? trebars cirou zelatinou? sa mi neoplati ho kupovat kvoli jednej torte 😖 a pod oplatku moze ist co? no a posledna otazocka mozem dat na tu oplatku mmf? teda ozdoby z mmf, keby ste mi niektora vedela poradit by som vas aj vybozkávala 😀 😀 😀 😀 😀 virtualne 😝 😝 😝

lencza
16. okt 2011

@pristela ahoj...jestli můžu já...já dávala fotku na dort nedávno, nahoru se dávat nemusí, je to spíš jen pro zvýraznění té fotografie, bez toho gelu je taková nemastná neslaná..........a já fotku dávala přímo na potah z MMF a nic se nestalo, tak si myslím, že ani ozdoby z MMF nic neudělají

lencza
16. okt 2011

@pristela a pod oplatku může jít i krém, tady je malá instruktáž http://www.prachenska-cukrarna.cz/FIN_JF_M.wmv

pristela
16. okt 2011

@lencza oo, jasne, že mozes 😵 taaaakto moc dakujem a chces aj tu pusinku poslat ? 😀

lencza
16. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 😀 to je dobrý 😉 😉 😉

dadka212
16. okt 2011

@maya30 jednoznačne najrýchlejši e-shop je peceniehrou.sk

dadka212
16. okt 2011

@zlatat nádherné fakt krásne 😵

jankalac
16. okt 2011

ahojte ja pridam moj vytvor masinku tomasa pre mojho Samka k narodeninam , nesmejte sa moc 😀DD

mizulienka
16. okt 2011

baby tak uz aj ja mam zlu skusenost 😒 zakaznicka chcela cokoladovu plnku a ja somurobila tu z tej coko torty, co tu niekto hadzal recept (aj na ten cokoladovy korpus) a teraz mi pani pisala, ze torta bola dobra, ale ze oni si mysleli, ze to bude klasicky cokoladovy krem a nie pudingovy? to aky je klasicky cokoladovy krem?
som z toho smutna, zatial kazdy vychvaloval a teraz toto 😒

bzucinka2
16. okt 2011

@dm1 na rodine sa najlepsie skusa 😀 krasna je ta torticka, si sikulka velika 🙂

bzucinka2
16. okt 2011

@yamahafazer dakujem, veru hadam tento tyzden bude volnejsi, zatial tam mam len 2 tak by som sa aj potesila 😉
@broucek2 jeeeeeeeeeeeeeej ty mas ulozenu moju torticku, tak to sa tesim, ze sa ti pacila 🙂

pristela
16. okt 2011

@mizulienka no ja robim coko krem co robievala este moja mama 😀 roztopim cokosku pridam krystal cukor cele vajcia a nad parou miesam a miesam , kým sa cukor nepusti a nezhustne to, necham vychladnut a pak vmiesam maslo, je suprovy cokoladovo cokoladovy 😉
a nic si z toho nerob, pri tortach je to tak, kazdemu chuti nieco ine 😉 neda sa trafit vsetkym do chuti

bzucinka2
16. okt 2011

@dadka212 no je trosku tucnejsi, ale inak je krasny 🙂
@zlatat krasne su obidve a zase az taky cenovy rozdiel tam nieje, ved to mas na vahe cca 0,5 kg 😉
@lussy23 dakujem za pochvalu 🙂

jakelina
16. okt 2011

@mizulienka asi chtěli jenom čokoládu s máslem, pro některé lidi je krém nastavený pudinkem ošizený. 😒 Prostě měli říct jasně co chtějí a ne si pak stěžovat. Čokoládových krémů je spousta druhů.

katulkaaaaaa
16. okt 2011

🙂 @lussy23 preto mal byt v kosi indian lebo plnka vytiekla,korpus sa rozmocil,ale baby poradili a zachranili 🙂

katulkaaaaaa
16. okt 2011

@dadka212 dadi krasna je,zda sa mi troska sirsia ale perfektne prepracovana,aka bola vaha?

dajna11
16. okt 2011

abay neviete čo s rastlinnou šlahačkou ked mi ostala otvorená?nedá sa zmraziť?škoda to vyhodiť.

mizulienka
16. okt 2011

@jakelina mozno som sa ja mala spytat, ze aky presne chcu, ale mna ani nenapadlo 😒 ja som prvy krat robila cokoladovy krem a ten je fakt chutovo vyborny, ale presne ako vravis, ked je tam puding mozno si mysleli, ze som ich osudila...pritom do toho kremu isla 200g cokolada a cele maslo, takze nebol o nic horsi 😒

jakelina
16. okt 2011

@mizulienka já ti věřím, že to mrzí, ale kdo dělá s lidma, tak občas prostě má nějakou špatnou zkušenost.

mizulienka
16. okt 2011

@jakelina ano je tak, len ja tazko zvladam takuto kritiku 😉 no nevadi, snad sa to nebude casto objavovat :0)

jakelina
16. okt 2011

@mizulienka já peču fakt málo a počkej až mně někdo zkritizuje dort, tak to budu v sobě uvnitř řešit týden.
Dorty máš nádherné, bylo to spíš nedorozumění.

lucula73
16. okt 2011

jej dievčatá,ešte raz ďakujem za všetky lajky,naozaj som ich taaak veľa nečakala 🙂 ,veľmi ma to teší 🙂
aj ja som podávala páči sa mi,všetky toirtičky sú úžasné 😉

@mizulienka napíš panej,že čoko krémov je spústa,každému chutí niečo iné 😉 a nabudúce sa opýtaj aký chcú..niektorým nevyhovieš 😒 ......a hlavne si nič z toho nerob,tortičky máš úžasné 😉

lusil2005
16. okt 2011

Ahojteeeeeeeeee!!!! Tak mame oslavu za sebou... (CHVALA BOHU!!!) vsetko som postihala, az na tu piatu - nasu narodeninovu dvojtortu... tu som upiekla, naplnila, zachladila, omaslovala, spravila na nu orchidejky, ale nestihla som ju potiahnut. nevadi!!! nakrajala som ju, a na nakrajanej si to nikto nevsimol 😅 a orchidejky zjedli deti. skoda ze som ich nestihla cvaknut, boli krasne... 😒 ani krstinkovu som v tom strese nestihla odfotit, tak mi ju odfotili az priamo na oslave, cize foto nic moc 🤐 dakujem za inspiraciu alionuske!!!!

lusil2005
16. okt 2011

Neni to tu vidiet lepsie?