Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
15. jan 2012

@iwulka23 neboj,ide to fajn...hlavne klud,nastuduj videa na youtube ako sa potahuje...ide to pekne,ta pasta dama je pevna,nebude sa ti to trhat..... ja som zacinala bez zehlicky,uhladzala som to len rukami a islo to... 😉

alenv
15. jan 2012

@bzucinka2 krásné dorty

bzucinka2
15. jan 2012

@martinex to na vrchu su co zelatinove kvapky?

iwulka23
15. jan 2012

@martinex noo ved vlastne mi to aj akurát bude stačiť...no som velmi zvedavá..zatial sa musím takto vzdelávať 🙂 prax až 27.januára 🙂))
@79zuzana Ďakujem veelmi pekne 🙂 budem sa snažiť ,musím sa aspon takto vzdelávať 🙂 ja sa skor bojím pri tom poťahovaní toho že sa mi budú okraje krčiť a že to nebudem vedieť pekne uhladiť :(((

iwulka23
15. jan 2012

@martinex tak sa budem snažiť..včera som videla asi 50 videii 🙂) ono to takto nevyzerá ťažko..no ktovie ako mi to pojde v praxi 🙂

79zuzana
15. jan 2012

@iwulka23 musis si rozvalkat tu potahovku o dost vacsiu nez je torta a potom sa ti uhladia okraje ovela lepsie 😉 ja uhladzujem so zehlickou, ale predtym som to robila rukami a slo to 🙂

lusil2005
15. jan 2012

@bzucinka2 wooow ja toto chcem vidiet vo velkom!!! su uz na FB? krasne krasne! ta bielo-zlta kvetinkova - tu raz skusim. videla som ju poschodovu bielo-fialovu a odvtedy mam na nu zalusk 😅 podarila sa ti krasne. aj ta kravicka sa mi strasne paci a vlastne vsetky 😀

iwulka23
15. jan 2012

@79zuzana noo hej to som videla na videách..tú že žhličku som si objednala z netu..no uvidíme 🙂 ešte nejaké rady,na čo nemám zabudnúť??

lusil2005
15. jan 2012

@bzucinka2 a co znamena "rezat ihlou"? 😕

zlatat
15. jan 2012

Ahojte
kočeny veľmi pekne vám ďkujem za všetky "like" ... ste zlatučké
@alenv maľujem prachovými farbami - rozriedim si ich s vodkou a maľujem štetcom 😉

vera_vila
15. jan 2012

@mima1311 Stromečky jsem tu viděla u @vecernicci udělané z vloček 🙂 tak jsem na sebe naskládala pár velkých, pár středních, pár malých a na špičku jsem vymodelovala kužílek...
@reruna Mě právě zarazila i ta růžová s tou bordó, že prostě neudělaly, co měly... Ale tak třeba příště to bude v pořádku
@alenv No, tak to nevím, proč Ti to neztuhlo... Ale pokud to byla šlehačka od Kunínu, tak to je šit... Ta se mi vždycky srazila, ty kelímkový šlehačky já vůbec nepoužívám, nejradši mám takovou tu červenou v krabičce. Z té se mi vždycky podařil jakýkoliv krém apod.

Holky, jinak děkuji za všechny "liky", ani jsem to nečekala 🙂

vera_vila
15. jan 2012

@mima1311 Nestíhám číst, ale salkový krém - karamelové salko Tatra ušlehat s 250-300 g másla. Případně se dá použít klasické Salko Tatra, den předem 2 hodiny uvařit plechovku, ono zkaramelizuje a pak se zase vyšlehá s máslem... Já už mám objednávky jen na tenhle salkový krém....

katy1979
15. jan 2012

@mima1311 niekto robi len salko uvarene na karamel a maslo. ja k tomu davam este vajecny uvareny z 3 vajec a pol kila masla. s tym vajecnym je to take lahsie a vzdusnejsie.

mima1311
15. jan 2012

@katy1979 a ten karamel sa zmiesava s maslom az za studena ?

vera_vila
15. jan 2012

@iwulka23 Já jsem taky měla před prvním dortem strach a kupodivu to dopadlo velmi dobře... A to jsem vlastně ani žádná videa nestudovala, prostě jsem to jen zkusila a zvládlo se to...

vera_vila
15. jan 2012

@mima1311 Ano, vmíchává se za studena, resp. v pokojové teplotě

iwulka23
15. jan 2012

@vera_vila teeeda gratulujem 🙂 no uvidím ako to pojde mne..už sa nemožem dočkať kedy sa do toho pustím 🙂

mariann2
15. jan 2012

ahojte baby, tak tento týždeň som skončila, posledná - orchideová s nervami, včera sa mi sekol parižák, tak mi muž bežal o 21,45 do tesca po smotanu a dnes od šiestej som makala, fuj, neznášam robotu na poslednú chvíľu, tak to potom aj vyzerá 😠

yamahafazer
15. jan 2012

@mariann2 krasna ta orchidea ma uz davno laka v kvetinaci

yamahafazer
15. jan 2012

@bzucinka2 peknucke si si makla a to bola aka objednavka tolko kraviciek

dakujem vam vsetkym za paci sa mi 🙂

vera_vila
15. jan 2012

@iwulka23 Tak zkus doma jen tak pro vás jeden na zkoušku...

iwulka23
15. jan 2012

@vera_vila hej hej aj idem jednu teraz len na skúšku urobiť..malá bude mať 1 rok..jednu sme dali objednať(do istoty 😀 ) a druhú skúsim ja 🙂

vera_vila
15. jan 2012

@iwulka23 tak ať se podaří

eliska22
15. jan 2012

@mariann2 tá orchidea je nenormálna aj tie listy waw 😵

larah
15. jan 2012

kocky co hovorite na stretnutie Ludanice a Velke Kostolany oplatilo by sa niektore? naucila by som sa nieco?

larah
15. jan 2012

@mariann2 orchidea velmi pekna

martinex
15. jan 2012

@bzucinka2 nie nie,to je blba foto,muz mi zobral fotak,tak som fotila mobilom..je taka leskla lebo je certvo pomalovana....a to co sa ti zda ako kvapky je valcekom dekoracnym robene-take vrtulky 😉

79zuzana
15. jan 2012

@iwulka23 ani neviem, ja nie som este profik v tortach, tiez len zacinam... akurat ma este napadlo, aby si si dala pozor na vsetky hrbolceky ked budes potierat tortu s kremom, lebo potahovka vsetko kopiruje 🙂

79zuzana
15. jan 2012

@mariann2 wow, wow a este raz wow 🙂 nadhera

zuzana124
15. jan 2012

@mariann2 tá orchidea je prekrásna 🙂 veľmi ma lákajú orchidee akú máš na ňu vykrajovačku a čo všetko by som na to potrebovala? Treba na to aj nejaké žilkovače? 🙂