Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
7. feb 2012

Děvčata díky, oni si na mě vždycky něco vymyslí a já pak nemůžu v noci spát a pořád přemýšlím, jak to stvořím 😀

anibas
7. feb 2012

@vecernicci no ten je fantastiskýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mrka2
7. feb 2012

@sofi07 krasna! no uz nemas vela 😉 a po tebe ja 😀 uz aby to bolo 🙄 ja sa kotulam uz teraz 🙂
@vecernicci tak ten nema chybu! zlatucky. to by som ani nerozrezala 😕 bolo by mi luto 🙂

jakelina
7. feb 2012

@vecernicci vymyslela jsi to krásně 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maxjolie
7. feb 2012

Ahojte, tak opäť prosím o radu - ako dosiahnem krásne tyrkysové žiarivé farby, respektíve krikľavé čo používate príp. odkiaľ objednávate? ďakujem... 😉 😵

mrka2
7. feb 2012

dievcata, ako robite parizsky krem? nad parou,ci klasicky len v hrnci zohriat? ja som robila vzdy nad parou,ale rozmyslam, ci sa neda len tak na peci, trvalo by to kratsie.. asi blba otazka,ale... 😀

vinka
7. feb 2012

@mrka2 ja robím tento *350g kryštál cukru
*250ml šľahačky
*2 žĺtka
*1 kakao (100g)
*150g roztopeného tuku (Cera)
*2 veľké kocky masla (500g)
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.

vinka
7. feb 2012

baby nemáte nejaké tortičky vhodné na fašiangy?Ak máte fotečky inšpirujte ma dík. 😉

1katuska73
7. feb 2012

@vecernicci ten je krasny, hotove umelecke dielo šikulka.

79zuzana
7. feb 2012

dievcata, dakujem vam za vase rady. Tu je moja dnesna torticka, objednavka dosla o pol tretej a o pol siedmej uz bola hotova 🙂 a velmi sa pacila a uz si urobili dalsie tri objednavky na buduci mesiac. Tak sa vytesujem aj ja ;)

jakelina
7. feb 2012

@79zuzana krásně se ti povedla

79zuzana
7. feb 2012

@jakelina dakujem... vela som tam toho nenazdobila, ale pacila sa aj tak 🙂

vera_vila
7. feb 2012

@mrka2 Určitě jde i jen tak nad ohněm... Já mám tento:
2 čoko na vaření nalámeš do 2 šlehaček, zahřeješ, mícháš a necháš čoko rozpustit, pak dáš schladit a do ledničky a druhý den vyšleháš se ztužovačem (nedá se dát přímo pod potah, ale je výborný)

mrka2
7. feb 2012

@vera_vila no no, presne toto som sa pytala. dakujem!!! 🙂

adkoalauri
7. feb 2012

@vinka chcela by som sa spýtať, či tento krém nie je moc sladký? Pozerala som aj iné recepty a väčšinou sa dáva len 50 g cukru. Ja sa ho chystám tiež robiť, ďakujem za pomoc 🙂

mizulienka
7. feb 2012

@79zuzana krasna a za taky kratky cas perfektne 😉

iwulka23
7. feb 2012

Baby,idem len tak z dlhej chvíle skúsiť robiť ružičky 🙂 mám PDT ..treba mi to nechať vonku sušiť alebo ako to funguje aby mi stvrdli??

mariann2
7. feb 2012

@79zuzana super sa ti podarila

@iwulka23 ja suším všetko, aj kvety v kuchyni, neprikryté, pri izbovej teplote

mariann2
7. feb 2012

práve dorobené zvieratká, teda celá výzdoba na tortičku, chceli veeľa zvierat, tak majú, tortu totiž nebudem piecť ja, je to pre kamošku a tortu upečie jej mama, nezvyknem robiť také veci, že robím výzdobu, bez pečenia, to len výnimočne, ale teraz mám dilemu, čo za to pýtať 😒

mariann2
7. feb 2012

a ešte foto 🙂

vinka
7. feb 2012

@adkoalauri na tolko 50g je nič.Ved je tam pol kila masla.Ta kde 50g.Ale ja dávam tých 320g. 350 mi už príde vela.Ale tých 320 je tak akurát

79zuzana
7. feb 2012

@mariann2 tiez si neviem predstavit aku cenu by som pytala za modelovanie,,, ved aj material ta cosi stal a ta praca sa asi ani zaplatit neda

vinka
7. feb 2012

@mariann2 to sú len postavičky: 😕 ale nádherné

anibas
7. feb 2012

@mariann2 krásne a je toho dosť - ceny v obchode 1ks cca 0.89 € a nie také krásne ako tvoje 😵 😵 pozri si www.natortu.sk určite 12€ a viac

79zuzana
7. feb 2012

@mariann2 wow.... tak to ich je riadna kopa... krasne su ako z rozpravky

anibas
7. feb 2012

@mariann2 no keď som pozrela na tú stránku tak asi 25€ by si mala dostať 😅 😅 😅

mariann2
7. feb 2012

ďakujem kočky za rady, @anibas hej pozerala som na majkinu stránku a ona tam má riadne ceny, no ale je to tak, že je to pre kamošku, ale na druhej strane som nad tým strávila dva večery, takže neviem, uvidím, ešte popremýšľam 🙂

akme
7. feb 2012

@lusil2005 - teraz od štvrtku je v Lidli na mascarpone akcia za 1,19€ a je pri šlahačke v chladiakoch aspon u nas tak je, ved sa spýtaj mávajú ho

vinka
7. feb 2012

Baby nemáte žiadne fotky tortičiek na fašiangy? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Súrne to potrebujem 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lussy23
7. feb 2012

@mariann2 krásna torta aj postavičky
@vecernicci nádherný jelenček
@sofi07 nádherná @heni79 peknučké margarétky
@desmodka krásna
@raci nádherné výtvory @79zuzana nádhera