Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

iwulka23
19. feb 2012

Baby odkial objednávate gelovky?? dnes som tak ňurala po nete a som našla za 2,10-2,15€ dobrá cena celkom nie? doteraz som objednávala za 2,40..máte ešte niekde lacnejšie?? dík ♥

abriela
19. feb 2012

@pristela tvoju postavicku dostal niekto co sa nepokusi ju ani napodobnit????? nieee 😝 . Ja ju chcem, mne sa paci.

lucula73
19. feb 2012

@abriela ahooj,podarila sa 🙂 🙂 ,síce som musela dať o dosť viac cukru,lebo sa mi to stále lepilo,ale nakoniec som to potiahla,ale to je malá tortička ,druhé poschodie,tak tú spodnú neviem či by som si trufla,či nevytiahnem smartflex 😀 .Ozaj a nevieš či by sa táto čoko mmf mohla zmiešať s inou poťahovkou? 😕

abriela
19. feb 2012

@lucula73 wau, ty si sikovna 🙂 . Ak by si jej mala viac, rozvalkas na vacsiu plochu a ide to. S cokohmotou som prvykrat potahovala obdlizikovu tortu asi 25x32.
Zatial som miesala len cokoMMF s cistou MMF, takze skusenosti nemam. 😒
CokoMMF pouziva aj @pristela - ta je skusenejsia ako ja.
Ja skoro vobec pri valkani nepodsypavam, nelepi sa mi. Lepi sa mi, len ked ju hotovu vytiahnem s chladnicky a hodim do mikrovlnky.

anibas
19. feb 2012

@pristela možno potrebovala zmeniť prostredie, možno si niečo utriediť v hlave - určite to dostala správna osôbka - verím tomu 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dm1
19. feb 2012

@pristela ja ti dam ze jedna zenska robila cokotortu 😀 . A to nika vravela s tym spanim ja furt neviem ktora to bola 😝 . Ale co mi je luto ze sme neurobili fotecku spolocnu len moje zababrane ruky od gelovky su na tych fotkach 😀

pristela
19. feb 2012

fu holky stihla soom , teda ta krivá bola naplnena a ozdobena cez noc 😖 a dve hodky poobede 😝 no des, alee ta pribinackova plnka umreeeeeeeeem z nej , bombováááááá!!!! odporucam ! maly mi polovicu vyjedol 😠 a ja doma uz ani jednu slahacku 😠 tak som tam supla kyslu smotanu a bola este lepsia!!!!+cucoriedky, no mnaaa!

@abriela aach no ono mne to je jedno, len mi bolo luto, ze ine zaciatocnicky si schovavali co sa dalo, aby sa podla toho mohli doma ucit a tato zienka teda nemala zaujem absolutne o nic 😕 bolo to divne-kaslat na moju zensku 😀 robila som ju zo zvedavosti, ci to budem vediet , ale divne bolo, ze tam sla ked o nic nejavila zaujem 😅 mozno kvoli obedu 😵
no a este konecna fotosa tej zenske-chuderka ani meno nedostala 😀 😀 😀

dm1
19. feb 2012

@pristela jej krasne a aj macko zo stretka tam je 🙂

pristela
19. feb 2012

@dm1 ved ju ani vidiet nebolo, take drobne dievcatko to bolo 😉
vies , ze som na to fotenie spolocne myslela ked som tam sla??, a ja tapa tiez som zabudla ☹ ☹ ☹ ☹

@anibas ale urcite ano, ved ono je to vlastne jedno 😉 robila som ju zo zvedavosti ci sa to dá, este som postavicky nerobila len raz 😉 a teda na zlepsenie nalad to stretko isto bolo, a isto aj pre nu, bolo tam dobreeee 😉

abriela
19. feb 2012

@pristela este ze si nam ju tu na rozlucku hodila 🙂
Tie mafinky pri torte - perfektny napad.

pristela
19. feb 2012

@lucula73 ja z ineho nez z mmf nerobim, tak neporadim 😖
chcela som ze si kupim hotovu hmotu na modelovanie kvietkou atd, ale ako som skusila coko mmf, nedam na nu dopustit 😀 ja nepeciem vela a hlavne nie casto,tak mne by sa neoplatilo kupovat vedra potahoviek

anibas
19. feb 2012

@pristela krásne farebne zladené tortičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
19. feb 2012

este pridavam svoju tohtotyzdnovu co ma vytrapila + medovnicek co som davala ako swap na stretku. Aj 3D kraslicu pernikovu som robila len tu som nestihla sfotit a podarovala som Nike 😵

pristela
19. feb 2012

a este jednu co som robila minuly vikend ci kedy som to bola tak des chora, tu druhu som ani nestihla fotit, no hroza , plakala som pri nich a pak skolabovala do postele a lezala 3dni v kuse ☹ ☹

nabuduce uz budu lalie viazane na drotikoch 😝 😝 😝 chechee sa mi to lahko pise, sakris na stretku im to slo taaak lahko 😅

@dm1 Dani ved je naadherna, ja som ti to pisala ze bude isto nadhernaa!!!!

lucula73
19. feb 2012

@pristela teba tu vidím moja.........akurát som dorobila tú čoko mmf,teda vobec sa mi nepodarila,prvý raz som dala bielu čoko a v pohode,teraz som dala z lidla a vobec to nie je elastické,a vychádza mi z toho tuk..nevieš prosím ťa či sa to dá ešte zachrániť?
díkes 😉

dm1
19. feb 2012

@pristela nebola az som sa hanbila za to ako je potiahnuta foto su velmi milosrdne 😝 . Ono keby mala byt ta torta hladka bez ozdob tak nehrozi lebo v tych rohoch mi to normal dopukalo esteze tam boli motyle 😝 . A to som 3x potah strhavala....

mizulienka
19. feb 2012

@pristela naderna vsetky torty
@dm1 Dani krasna svadobna

pristela
19. feb 2012

@lucula73 a aku z lidla? tu Schogeten ci jak sa vola? z nej tiez robievam a je super, mne sa to este nestalo a ako si ju robila? skus popisat

lucula73
19. feb 2012

@pristela tú 52 percentnú.......roztopila som si čokoládu ,v druhej miske cukríky,potom som to zmiešala,pridala tú smotanu,premiešala,cukor a total porovitá je tá hmota,a celá úplne mastná....
ale som kusok zmiešala so smartflexom a neni taká hnedá,ale sa dá valkať,tak neviem či to nedám dáko dokopy...ach jaj a robila som rovno z dvoch dávok,reku šak biela sa mi podarila,tak nebude problém a je 😝

jakelina
19. feb 2012

@pristela
@lucula73 a co děláte se zbytkem, když tam je smetana?? To se brzo pokazí ne?? Mně vždycky zůstane, neumím to odhadnout 😒

pristela
19. feb 2012

@lucula73 ahaa robis s hnedou, ja davam este aj maslo do toho, dam hrniec nad paru hodim coko, do toho hned cukriky o chvilku aj maslo a smotanu , sem tam premiesam , ked je coko rozpustena uz to davam na podlozku z cukrom a miesim ja necakam pokial sa mi cukriky uplne roztopia na tekute

lucula73
19. feb 2012

@pristela aj ja som dala maslo,spolu s cukríkmi...no nevadí,asi si dám pauzu zas,nadšenie opadlo 😀
ale ako som to zmiešala s smartflexom,tak to vyzerá lepšie o dosť,idem to skúsiť vygulať,je to len pre nás,tak nič také sa nedeje 😉
a ďakujem 😉

mima1311
19. feb 2012

@pristela kraaaaasna je 😲

ajka82
19. feb 2012

@janie80 ja som dost objednavala z tortomania.sk do dvoch dni bol kurier u mna, alebo hned v ten isty den odozva, ze si mozem prist pre balik osobne

simasa
19. feb 2012

@pristela mozno tam isla len ako doprovod. A nie je na niektorej fotke zo stretka? Ze by sme ju kontaktovali a vypytali ju spat? 😀

pristela
19. feb 2012

@jakelina zlatinko ja neviem , ja mam vzdy malo, zarabam si malo, akurat som na stretku mrkala ta holka co tam potahovala tortu davala potahovku straaaaaaaasne hrubu,to je jasne, ze je pak torta uuzasne rovna a krasna , ja blbec kedze potahovky nelubim , tak kazdemu ju valkam na tenulinko bo si myslim, ze ani oni nelubia a pak sa trapim s hladenim potahu ☹ asi budem aj ja slahat taku hrubku 😠 a je po probleme

@simasa 😀 😀 😀 😀 si ma rozosmiala 😀 mozno bola len hanbliva, ved aj ja som hanblivá 😀 a len tak poza pliecko mrkám 😀

yamahafazer
20. feb 2012

@pristela nadherne vsetky torticky 🙂 no taku krasnu postavicku dostat urcite musela byt nadsena len to mozno nedavala najavo.Aka je prosim ta ta pribinacikova plnka?som ju nestacila zaregistrovat ak sa tu recept pisal lebo ja vas nestiham vsetko citat. dakujem 🙂
@dm1 krasne sa ti podarila aj medovnicek ako vysivany 🙂
@abriela ved su tie kvetinky pekne neboj len skusaj dalej a uvidis ,ze to bude len lepsie a lepsie

alenv
20. feb 2012

@pristela prosím prosím dáš mi recept na tu pribináčkouv nápln?

abriela
20. feb 2012

@dm1 krasna postavicky a aj kombinacia farieb - motyle, kravata 🙂
@pristela nadhera 😲 . Co pouzivas na pisanie?
@lucula73 ja som robila coko MMF len z lidla cokolad za 39centov
@jakelina ved v tej hmote je podla receptu len 3lyzicky smotany. V 300-400 g cukru ostatnych surovinach sa to strati 🙂
@yamahafazer dakujem za povzbudive slova

vecernicci
20. feb 2012

@anibas hele, nepřidala jsi taky do soutěže tu svoji klec na ptáky? 😉