Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
27. feb 2012

@mia114 ja som pre 30 ludi piekla na velkost plechu, takze pre 50 urcite velkost plechu.

pristela
27. feb 2012

@larah tak to potom uz neviem v com mohlo byt 😕 ja si davam ceru len na ruky ked miesim

lifinka
27. feb 2012

@vecernicci chtěla jsem se zeptat na čokoládový korpus, děláš nějaký? Můj je podle mě mňamka, mamka ho teď chutnala a říká jestli nejde ubrat čoko na vaření a dodat do "g" třeba ledové kaštany? nevíš?

holky, dají se muffiny péct na plechu stím, že naplním tětsem jen ty papírové košíčky, třeba bych nechala 3ks v sobě?

anibas
27. feb 2012

@bianca že : decká 😀 😀 😀 😀 no také ku 40 - tke !! 😅 😅 😝 😝

larah
27. feb 2012

@pristela ostáva asi moja nešikovnosť 😢

pristela
27. feb 2012

@larah ale niee, to chce len cvik si myslím a prist na spravnu konzistenciu potahovky 😀

jakelina
27. feb 2012

@pristela už jsem našla, no já jsem pořád hledala jinde než jsem měla, díkes. 😉

larah
27. feb 2012

@pristela povedz, že nesed na r... a trenuj 😀 😀

jakelina
27. feb 2012

@larah 😀 😀

pristela
27. feb 2012

@larah ale neeee 😀 😀 😀 ja tiez netrenujem , stale si vravim toto budem a hento a nejak casu nic , tak vzdy robim na poslednu chvilu a velakrat na ostro 😀

reruna
27. feb 2012

@lifinka dají se péct na plechu, jeden košíček ti to ale neudrží, 2-3 by měly stačit...super jsou na to ty silikonové košíčky, já je mám z Lidlu....

larah
27. feb 2012

@pristela no vidíš adarí sa ti, ja len teoriu na nete a prax...................... 😒 😒

reruna
27. feb 2012

@pristela kupované hmoty jsou oproti mmf takové sametovější a hladší na dotyk a lesklejší...aspoň když to srovnám s mmf hmotou, jaká mi vždy vyjde...mě taky přijde mmf takové "drsnější"

dm1
27. feb 2012

@florentina ono to staci niekto dava dovnutra este spajdlu ta to isti. Ja pouzivam original cukrrasu vyztuz to je taka palicka

dm1
27. feb 2012

@pristela jasne ze mozes 😉 . A verim ze tvoja bude bombova ty nepotrebujes od niekoho postupy obkukavat 🙂

lusil2005
27. feb 2012

@reruna ja som donedavna mala tiez mmf taku drsnejsiu, ale dosli mi amerikace, a robila som z umyvanych rubino po sto rokoch. dala som aj trochu viac cery, a ten potah bol ako zrkadlo 😕 fakt uuuplne hladucky. dnes som potahovala so SFV a nebolo to take hladke ako ta mmf. normalne keby som mala na vyber, potiahnem radsej s tou mmf (aj keby to nebolo niekolkonasobne lacnejsie 😀 )

kleopatris
27. feb 2012

@abriela ja som ugulala tu bielu hmotu, ja neviem asi je to ako smartflex, len tu v nemecku sa to asi inak vola 😅 kazdu gulicku som gulala a lepila na seba 🙂

@lussy23 dakujem 😵

dakujem moc za vsetky lajky 😵 som rada, ze sa torticka pacila 🙂

lusil2005
27. feb 2012

ach zienky dnes som sa natrapila... niezeby bola torticka tazka, ale vobec sa mi nedarilo, Luky nespolupracoval, a - no proste clovek sa stale uci. poucenie z dnesku - KED ROBITE AUTO NA PODVOZKU, NEDAVAJTE NA PODLOZKU ZRKADLOVU FOLIU. ODRAZA CELY SKAREDY PODVOZOK ZDOLA 😒

eliska22
27. feb 2012

@lusil2005 nádherné auto a nedalo sa to ešte preniesť a vymeniť papier pod tým?

reruna
27. feb 2012

@lusil2005 auto je super🙂
vidíš, mě se mmf nikdy tak pěkně nepovedlo, vždycky jsem nadávala, a poslední dobou jsem spíš dělala z kupovaných hmot...

pristela
27. feb 2012

no ved prave ze ja ju mam tiez hladku , tak som nechapala, som si myslela ze to bude asi cukrom , mozno davaju iny, a pak este mozno ju malo gúľkajú 😀

@lusil2005 affto je super !!

eliska22
27. feb 2012

sranda ako každej vyhovuje niečo iné, ja som mala 2x PDT, potom som mala SFV, z toho som ale robila len postavičky, kvety to išlo super, s tou som bola spokojná, ale ja fičím na mmf 😀 😀 😀 už niečo cez rok 😝 a teraz, keď do nej najnovšie ešte pacnem tú čokoládu bielu, tak to Vám je paráda 😵 😵 😵

iwulka23
27. feb 2012

Dnes som sa vybujačila v kuchyni 🙂 pre malého Alexíka k meninkám 🙂)) musela som si nájsť nejaký dovod na pečenie..🙂 tak aspon taká mini mini k meninkám-má asi 1,5kila 😀

iwulka23
27. feb 2012
jania023
27. feb 2012

kocky o cm je ten program bajecne torty na prima love?oplati sa to pozerat?

pristela
27. feb 2012

no ja som aj chcela nejaku kupovanu hmotu na modelovanie , ale ked vzdy ich napisete 10 a kazdej vyhovuje ine, a mne sa zas neoplati kupovat vo velkom alebo viac dtruhov, by som to nemala kde minut ja nemozem vela piect ☹ a tak som dosla na tu coko mmf a uz nezmenim ani za šlaka 😝 😀 😀

pristela
27. feb 2012

@jania023 teeeeed 20:45

iwulka23
27. feb 2012

No ale po dnešku s MMF už ani nedoktnem ..neviem čomu,ale otrasne sa mi snou robiloo :(( asi som mala zle spracovaný alebo čo..ale nedalo sa :( s horkou biedou som to spongeboba dokončila...a to mám na svadbu robiť v marci :(

awooojky
27. feb 2012

tak dievcence nakoniec som si plnku spravila vcera... aj naplnila a dnes dorobila.. nie som sice uplne spokojná ale hlavne ze oslávenec bol strašne velmi spokojný..

awooojky
27. feb 2012

@iwulka23 ja som mala problém s MMF minule zo zelenou. a dnes ta modrá bola strasná.. tiez neviem co to.. ale som zistila ze nová hmota je nová hmota...z mrazničky.. nie je uz taka super.. aspon mne sa zda.. hoci niektoré boli v pohode ale niektoré farby katastrofa..