Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
18. máj 2012

@dada2007 KUK str. 2909 ☹

mates22
18. máj 2012

trochu od témy, ale jen malounko, pekla sem dneska štrůdl a normálně mi v troubě shořel pečící papír, no chápete to? On byl odsad´ ze sámošky, nějakej no-name, ale to by snad neměl udělat žádnej pečící, koukala sem jak blázen ☹

lamps
18. máj 2012

@mizulienka Lucka, nádherná tortička, kvietky úžasné a mašličky sa ti tiež krásne podarili 😅 😅 😅

jakelina
18. máj 2012

@mima1311 tak to nezávidím, jestli jsi měla žaludeční problémy, tak to je nepříjemné a člověk je slabý jako moucha. Snad to bylo něco jednodenního a dort nějak zvládneš.
Kdyby jsi pracovala někde v provoze, tak tě s jídlem ani nenechají dělat 😒

@mizulienka dort je nádherný, takový do detailu vypracovaný. Tu mašli jsi udělala jak??? Nějak jsi to sešívala, slepovala??? Moc se mi to líbí a ještě jsem to nedělala.

lifinka
18. máj 2012

tak a red velvet se peče, uvidím, jak se podaří 😲

iwulka23
18. máj 2012

Akúútna pomoc babeny ☹ nedrží mi jedlá oblátka na torte ☹ nemám to lepidlo tak som lepila medom..no nedržíí :( čo mám robiiiiiť?? pomoooooc prosíím :( ☹ ☹ ☹

mima1311
18. máj 2012

@jakelina no mna skor skolila horucka , na staru babu dost velka 😀 😀 😀 na wc som bola len 2 x , nic hrozne , len som nevedela vobec spat , som bola ako mucha a oci dokoran ....tortu uz mam aj naplnenu aj zahladenu zvrchu , tuhne v chladnicke ,....nastava najkomplikovanejsia etapa ....potah 😒 😒 😒
uz teraz vidim ,, skusenym 😝 😀 😀 😀 okom ,, ze potiahnem mozno do polovice 😠

jakelina
18. máj 2012

@mima1311 tak držím palečky, schrupni si a pak se na to vrhni, alespoň se ti pořádně vychladí dort 😉

jakelina
18. máj 2012

@iwulka23 ráda bych poradila, ale ještě jsem s tím nedělala. Nech to chvilku zatuhnout, až ten med nasaje do toho oplatku a to by mělo držet.

iwulka23
18. máj 2012

@jakelina už som to zavažila troška a dala do chladničky..ale sa bojím žeby mi to nenasiaklo velmi :(

pristela
18. máj 2012

@iwulka23 ja lepila oplatku na mmf maslom , ale mala som tu hrubsiu opltku, byvaju aj take tenulinke tie sa zvyknu zvlnit

mamina1978
18. máj 2012

@iwulka23 Asi si dala vela medu, tam by malo ist len trolinku, alebo si mala zarosenu potahovku 😉

iwulka23
18. máj 2012

@pristela no tá moja je dosť tenka...
@mamina1978 práveže ani nie..fakt som len kraje jemučko prešla štetcom s medom..a tortu som mala už dlhšie vonku..takže zarosená nebola..

mima1311
18. máj 2012

@jakelina si zlataaaaaaa 😉 😀 😀 😀 a co urobim s mojim 9 mesacnym predatorom 😀 😀 😀

lifinka
18. máj 2012

holky tak red velvet už je celý vrch popraskanýýý, ach jo...ještě 1/4 hodiny v troubě... čím to?

pristela
18. máj 2012

@lifinka no čím ? aby si ho mohla zrezať a to pak celé sežrať 😀 😀 😀 som zvedava napis pak ako vypadal a chutil, sa nan chystam aj ja 😅

aduskatt
18. máj 2012

@lifinka aj ja si prosim info o chuti, mam v plane skusit 🙂

daducha
18. máj 2012

@mizulienka 🙂))) , je nadhernáááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵

lifinka
18. máj 2012

@pristela teď jsem do praskliny zajela špejlí a vypadá to na praskliny až ke dnu, to je pech....no líto je mi jen gelovky 😀 večer musím zkusit ještě jednou, dělám synovi k svátku na zítřek dortík, tak jsem to chtěla už koonečně vyzkoušet.
jaký máš recept ty?
já tento
http://dorty.artmama.cz/red-velvet
má se nechat vychladit ve formě aspoň 10min, než se vyndá korpus

mamina1978
18. máj 2012

Lacny zilkovac
Ja snad natrafim na vselico, len nie na to co hladam ☹

lifinka
18. máj 2012

@aduskatt 😀 jasně, jsem zvědavá zda aspoň povrch odkrojím a něco by mohlo zůstat jako slabší korpus
😕 😅 zda to vůbec bude použitelný korpus....nevím zda to nebylo málo vyžlehané, neměl se šlehat na velké otáčky, jen pozvolna a přidávát další ingredience...

lifinka
18. máj 2012

@mamina1978 a co hledáš?nečtu víš, jaksi nemám čas

mamina1978
18. máj 2012

A este nieco 😉

kleopatris
18. máj 2012

@mamina1978 ja som nasla tento postup, sice je to z latky, ale mozno by to slo aj z marzipanu 😉
http://www.google.de/imgres?start=193&um=1&hl=d...
dufam, ze to pojde otvorit, ten megalink 😝

jakelina
18. máj 2012

@mima1311 tak to neporadím, já mám doma taky malého trapitele a už nespí po obědě, tak jsem fáááááááááákt hodně ráda, když jde večer v 19 hodin spát 😀 😀

mamina1978
18. máj 2012

@kleopatris to je on 😵 .... dakujeeeem...... , je sice z latky , no ale skusim, po najhorsom skonci v kosi 😉 😀

pristela
18. máj 2012

@lifinka ak bude cely dopraskany, nevyhadzuuuuj !!!urob puncovinove gulicky, daj na spajdle a ponamácaj do cokolad 😵 😵 😵 ja mam toto, robil podla neho tusin vecernici : http://www.mamincinyrecepty.cz/kremove-a-slehac...

pristela
18. máj 2012

@mamina1978 oo idem si ho urobit z latky na babuluuuu 😅 😅 😅 😅 😅

dadka212
18. máj 2012

baby do dobošky môžem použiť aj hladkú múku miesto polohrubej? či mám utekať do obchodu?