Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
19. jún 2012

@katulkaaaaaa vrch potiahni oplatku tortovu. spodok ako chces bud torta klasika malicka alebo nechaj vytvrdnut len kruh a poloz an to tu oplatku

eliska22
19. jún 2012

@katulkaaaaaa ja som práve dnes robila tú čiapku 😀 spodok som si upiekla korpus , robila som menšiu čiapku tak korpus má 9 cm priemer 😉 nenaplnený som ho potrela maslom a potiahla a ten vrch som si spojila dve tortové oblátky a potiahla a je to 🙂

katulkaaaaaa
19. jún 2012

@dm1 @eliska22 baby dakujem myslela som si ze oplatku ale nebola som si ista 😉

eliska22
19. jún 2012

@levandulka3 ja pridávam na tie americké cukríky na jeden balík 1 1/2 čokolády bielej a používa gelovky ale aj práškové, červená je najlepšia čo zafarbí gelovka extra červená a čierna vlastne tiež, ale ja som už zafarbila na čierno aj práškovou.....

mizulienka
19. jún 2012

@katulkaaaaaa ja som robila presne podla tejto torty este davno, tiez oplatku som davala...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=22055697...

len ja som mala problem, ked som tu oplatku potahovala, ze sa mi na krajoch deravila z tej oplatky, tak ju radsej poriadne namaz.
ja idem tiez v juli robit ten klobuk, tak som zvedava

katulkaaaaaa
19. jún 2012

@mizulienka luci nadherna sa ti podarila!!!
joj baby v tomto teple mam strach piect....

mima1311
19. jún 2012

@vecernicci no aspon vidis ze ja ked nieco chytim , vzdy sa sekne .....musim aj s mm opatrne 😀 😀 😀 😀 😀
Ja si sam este jednu sancu a potom sa uvidi ...rozhodne sa pridem pochvalit 😝

anibas
19. jún 2012

No baby - nechala som sa ukecať na tortu - bo susedka má veľmi dobrú kamarátku čo chce objednať - najprv špekulovali aký vzor, potom už len 4-lístok pre 2 oslávencov cca 4-5kg , a keď prišlo k cene - tak, že 9€ je veľa, že či nedám zľavu lebo je na MD 😅 😅 😅 tak som napísala, že aj ja som na MD a že robiť 5 hodím pre zisk 10 € nebudem - tak tortu zrušili - juj ale som rada 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
19. jún 2012

@katulkaaaaaa ja sa skor bojim prevozu v aute 50 km

mrka2
19. jún 2012

@anibas dobre si urobila 🙂

mrka2
19. jún 2012

Dievcata, prosiiim vas, ktora mate cinana,co ma tie pomocky na predaj a ste ochotne mi skocit tam a poslat nieco?????? potrebovala by som tie srdiecka malicke... ☹ idem akurat objednavat z dvoch inter.obchodov,ale tam to nemaju. alebo ked mate na predaj svoje,tak kupim. surne 😅

mizulienka
19. jún 2012

baby uplne od temy ale potrebujem PORADIT!!!!
maly mi rozbil ortutovy teplomer 😕 😕 😕 zozbierala som ho z dlazky vechtom, ake to je nebezpecne? mam vyhladat lekara alebo co??? muz spanikaril, ze mozem aj zomriet 😕

iwulka23
19. jún 2012

Babenky moje krásne 🙂 prosííím hodte mi niekto recept na poriadnu piškotu...fakt že poriadnu..robila som doteraz Bohušov piškot..no od kedy mám zmenu ruru tak otras..tvrdne..nenadýchana...hnusná proste...neviem kde robím chybu..idem robiť teraz srdce ..priemer cca 22 cm..som už taká nešťastná že ani neviem z kolkých vajce atd mám piecť korpusy-3x a 2x plnka..pomoooc :(

aduskatt
19. jún 2012

@mizulienka daj do malej uzatvaratelnej nadobky a zajtra odnes do lekarne.urcite nezahadzuj do kasickych smeti, ale neboj, pokial ste to nepojedli, neumries
vypary su vsak toxicke, takze preto to uzavri do niecoho

aduskatt
19. jún 2012

@iwulka23 skus tak, ze kolko vajec, talko lyzic cukru a muky s praskom do peciva.........malilinko vody a malilinko oleja.....

abriela
19. jún 2012

@mrka2 Skocim sa pozriet na to zajtra. V KE je cinan v dargove a naposledy ked som tam bola prerabal alebo koncil 😕 . Napis mi do IP telefonne cislo, ak budu, poviem ti cenu a poslem ti to.

iwulka23
19. jún 2012

@aduskatt a kolko PDP?? neviem či neje chyba v tom...a na kolko piecť a ako dlho? normálne sa cítim jak keby som 1x mala isť piecť 😅

abriela
19. jún 2012

@mizulienka pamatam si, ze doma sme ako deti tiez rozbili teplomer. Zabavali sme sa na tom, ako sa ortut rozutekala. Vsetci sme v poriadku, aj mamka kt. to po nas upratovala.

florentina
19. jún 2012

@dadka212 to tu máme vše o tolik levnější, že se vám to vyplatí objednat i s poštovným?

mizulienka
19. jún 2012

@abriela
@aduskatt dakujem dievcata, ved ja si tiez myslim,ze pri takomto mnozstve by sa nemalo nic stat, to lenmoj muz skoro hasicov volal 😀 😀

aduskatt
19. jún 2012

@mizulienka hlavne nepanikar.............

aduskatt
19. jún 2012

@iwulka23 ja davam jeden, pec tak 40 minut na 160

florentina
19. jún 2012

@dm1 prosím, často tu píšete o dortové oplatce? Co to je? To se v obchodě prodává něco, co se tak přímo jmenuje?

mrka2
19. jún 2012

@abriela jooj, dakujem, ale tak zase len koli tomu nemusis ist do mesta.. iba ked mas cestu 😕

aduskatt
19. jún 2012

@florentina ano🙂 priamo v obchode, vyzera to ako veeeelky keks, len je to nenaplnene🙂 v baleni je ich tusim5

mrka2
19. jún 2012
mrka2
19. jún 2012

@mizulienka ja som raz rozbila teplomer,ked som bola tehotna, som myslela,ze ma klepne. este som to ja sikovna aj povysavala 🤐 a az potom sadla za net a citala... takze poriadne vyvetrat,ale v takom malom mnozstve ako je v teplomeri cloveku nic nehrozi. len to netreba jest. ale kamoska ked bola mala,tak rozbila teplomer a tie gulky aj zjedla a teraz studuje druhu vysoku skolu 😀

florentina
19. jún 2012

@mizulienka tak já vůbec nevím, ale pokud si nejsi jistá, pro mužův klid, tak si zavolej někam k doktorům např. na dětskou pohotovost a zeptej se. U nás funguje i toxikologická linka, ale tam se volá na pojišťovnu, ale vždy bez problémů poradí. Máte také něco takového? Já tam volala nedávno, dcerka mi tu olizovala razítka 😅

abriela
19. jún 2012

@mrka2 idem. Mozno niekto zareaguje, co to ma doma navyse, preto som chcela cislo. Cena sa pohybuje okolo 3€, aj ked ako som napisala, neviem, ci len prerabal, alebo rusil prevadzku. Ak by si sla do KE, napisala som ti aj kde je 😉

florentina
19. jún 2012

@mrka2 @aduskatt hm, tak to jsem holky v životě v obchodě neviděla, ale ani jsem to nehledala, se musím podívat, zda tu taky něco takového máme, děkuji 😉