Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jachin
21. máj 2013

Dakujem, teda ten ganache polevu vyskúšam.Už som robila ganache ako krém, len ten som vyšľahala ked vychladlo a dala ako plnku do zákuska....

pipka
21. máj 2013

@ajka82 milacku...vymenim s tebou osem tucniakov za jedneho mickeyho a minnie 😅 😅 😀 😝

medynka82
21. máj 2013

baby pomozte mi , pred casom tu bol pridany link na recepty na plnky atd. mozete mi ho prosim dat este raz. Neviem to najst. Dakujem

lucula73
21. máj 2013

@ajka82 ešte k tej výstave...ja som teba ani nespoznala,no mne bola povedomá hlavne maličká 😀 .ale ak si mala taký ružový ruksačik tušík s kitty na pleci,tak ste to boli vy 😉 😀

tamianati
21. máj 2013

Ahojte kočky, aké krémy okrem pribináčikového, preferujete a máte osvedčené cez leto? dakujem pekne za rady

mnamuela_aduskatt
21. máj 2013

táááákže dnešné novôstky v prac postupoch: potiahnutie okrúhlej torty a modelovanie Vlak Tomáš krok za krokom, k tomu aj inšpirácia na ozdobenie detskej vláčikovej tortičky - samozrejme nájdete v postupoch na stránke. Postupy kopírovať netreba, tie sa meniť nebudú, len pridávať🙂

artepf
21. máj 2013

holky všem vám moc děkuju za pochvaly a @ikula2 ptala ses na ty bílé desky, co mám pod dortama? To jsou od jednoho místního truhláře, jsou to vlastně desky, co se používají třeba na korpusy kuchyní a on mi po obvodu i zažehlil ještě takové bílé pásky, že vypadají fakt pěkně. Ale používám to jenom pod dorty pro známé, u kterých vím, že se s nima uvidím a můžou mi to vrátit, jinak dávám taky kartony obalené balícím papírem a celofánem. No a na svatební dort jsem minulý rok taky dala takovou desku a zálohu 100,-, ale už se mi bohužel nevrátila, asi jim to za tu stovku nestálo, příště budu muset dát větší zálohu, pokud to bude pod svatební dort a nebudou to známí 😒

mia1111
21. máj 2013

babulkyyyyyy, tak ako tá naša krajka? Chceme objednať? Kukla som stránky, teta dvihla cenu o 100kč, tá motýľová ostala za 580KČ, ale tá moja kvietková zamilovaná stojí 680... http://www.eshop-olja.cz/product/silikonova-for...
no čo už, ja si ju idem objednať teda, u nás ju neviem nájsť v žiadnom e-shope... @aduskatt - Ty tiež nič nové? Nezohnala si ju náhodou?

aduskatt
21. máj 2013

@mia1111 zatial nie a NItra vobec nekomunikuje☹ musim hladat inde, necakajte asi, obavam sa, ze to bude dlhsie ako na dva, tri dni☹

mia1111
21. máj 2013

@aduskatt - jasné, škoda, ale nejako to vymyslíme, ja to asi objednám z tých Čiech. Ani to síce nebude tak rýchlo, keďže ten e-shop odosiela najneskôr do 7dní od objednávky ale zasa kým to príde, to sú ďalšie 2-3dni a kým to príde ku mne, ďalší týždeň istotne. Takže rátam také 2-3týždne, ale to je v pohode, zas tak mi to nesúri... 😉

aduskatt
21. máj 2013

@mia1111 no nejako to aj ja vymyslim, neviem este ako🙂 ale hovorim, necakajte na mna.....vidim, ze tu na SVK maju vsetci vsetko na haku🙂

mysiatkoo
21. máj 2013

@mia1111 ja stale nemam kam ponahlat, ale je to na tebe 😉

katkak23
21. máj 2013

dievcata prosim o radu...ja som doteraz robila z K2 vsetko 😀 ale ako ste pisali raz som vyskusala smartflex a uz ho nedam za nic 🙂 len teraz ma trosku sklamal chcela som stojace cisla na tortu a ani za svet vyschnut vyschli ako tak po 3 dnoch no a chcem sa opytat ked z neho robite postavicky tak ako dopredu ich robite daju sa aj hned pouzit alebo nechat schnut vonku? niekto tu pisal uz tak davnejsie ze sa mu postavicky prepadavali a deformovali....dakujem kraaaasne :o)

dm1
21. máj 2013

@mia1111 tu kvietkovu chcem aj ja strasne ale este pockam lebo som vyhadzana z penazi ze az krajecku mam novu mm som ani nepovedala som povedala ze je cela pristelkina 😀 . Ja som sa pytala u nas v obchode a ze budu mat urcite ale nevie kedy lebo to ona uvidi ked pojde na tovar co maju

dm1
21. máj 2013

@mia1111 ale to vychadza teraz v celku dost okolo 27e nechces to zobrat radsej od toho budzaka ci on nereaguje vobec?

mia1111
21. máj 2013

@dm1 - veď ani mne to neponáhľa, ja by som dala radšej zarobiť nejakému slovenskému e-shopu 😉 Tak uvidím, ako ostatné babulky, ale určite kvietková krajka musí byť aj mojaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😀 😀 😀

karmenta
21. máj 2013

Holky, nevíte jak udělat otevřenou krabičku cigaret? prošla jsem na netu co jsem mohla a nemůžu najít ani obrázek, natož návod

mia1111
21. máj 2013

@dm1 - no, cca 26€ 😒 ...ja som mu nepísala, tuším aduskatt s ním volala a nechce spolupracovať. Si myslíš, že by mi to poslal, keď nemám živnosť? On má e-shop?

dm1
21. máj 2013

@mia1111 ale podla mna on prave preto nechce spolupracovat ze ada to chce vo velkom v malom v pohode baby brali ved on normalne ma e-shop staci mu napisat. skor si myslim ze nechce podporovat konkurenciu preto je taky neustretovy na velkopredaj ale mozno sa mylim lebo mne dala na neho kontakt jedna kocka ze v pohode to u neho kupila za 22e len dlho cakala lebo to dovaza

dm1
21. máj 2013

@karmenta skus napisat @pristela ona robila uzasnu krabicku cigariet

medynka82
21. máj 2013

@zuzanam80 dakujem, si poklad 🙂 toto som hladala

ikula2
21. máj 2013

@artepf aha dakujem, takze to je normalna doska na dres? A nesucha sa potom torta z toho, lebo to je asi take klzke.

zuzanam80
21. máj 2013

@medynka82 aj druhykrat 🙂. Dostanes sa tam aj tak, ze kliknes na forum a do vyhladavaca napises marcipanove torty recepty a najde ti aj toto.

jakelina
21. máj 2013

@ikula2 já myslím, že to je obyčejný melamin se zažehlovací páskou na bocích.

ikula2
21. máj 2013

@jakelina ano nevedela som tomu prist na meno 😀 , len sa mi to zda take velmi hladke ci sa ta torta na tom neposuva

jakelina
21. máj 2013

@ikula2 to nevím, já takové desky nemám. Ale dávala jsem dort pro nás na skleněný tác na nožce a ani se to nehlo, tak myslím, že to na tom melaminu taky bude držet dobře. 😉

artepf
21. máj 2013

@ikula2 jo, je to hladké, proto vždycky máznu trochu krému na desku a na to pokládám první část korpusu, ono se to pěkně přilepí a dort se ani nehne 🙂 . Jen se to pak trochu hůř vytahuje z lednice, tak se musí opatrně, navíc je dort s tou deskou těžší, ta největší, co dávám pod svatební dort, je 40x40 cm a váží 1,5 kg

mamcas
21. máj 2013

@maya30 Dakujem za tip, len mozes mi pls dat presnu adresu? Nasla som len nejaku FB stranku a tam som to zatial nenasla... Dakujem 🙂