Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
20. nov 2013

@bimbas V cukrarskom e - shope dostanes kupit tenucke drotiky,
s tych mozes urobit tie huslickove struny 😉 🙂

eliska22
20. nov 2013

@maya30 ja som z MMF prešla na smart kvôli časovej tiesni ( už chodím do práce) a bordelu v kuchyni, ale nezarobím už nič na tých tortách a uvažujem od januára úplne skončiť, lebo aby som piekla na úkor detí a nič z toho 😝 už odmetam všetky torty a budem piecť už len pre nás a blízku rodinu ...

zuzana92101
20. nov 2013

@bimbas ak nevadi, ze to nebude jedle, tak by som dala klasicku bavlnku, alebo nit, ja som tak robila pri gitare 😉

zuzana92101
20. nov 2013

@kacen84 ja z tejto davky robim na korpus 26cm. Ako pises, tento krem nemoze ist pod potah, tak si vymiesaj dobre maslo s praskovym cukrom a mozes pridat aj rozmrveny korpus (a davam aj pomlete piskoty) a s tym potri celu tortu.

lucula73
20. nov 2013

@aduskatt díky,už som objednala tú podložku,tak uvidím 😉

lucula73
20. nov 2013

@maya30 ahojky,neviem či si dobre pamatám,ty si tuším vyrábala ten košík s bábatkom podľa lorny.........nepamatáš si náhodou,aké to bolo asi veľké?,ten ovál koľko asi cm má???10?menej??ďakujem......

akapulko
20. nov 2013

@eliska22 ak mpzem vediet co ta stoji ta robena hmota na cca 26-28cm priemer?ako to ze nezarobite mna stoji kupena hotova cca 1kg6eur to je vela??domaca vyjde ovela lacnejsie?a stale si dam cenu torty tak aby som na tom nieco mala hoc to nieje bohvie co ale predsa 😒 😒

pristela
20. nov 2013

@akapulko mna kilo mmf vyjde 2 abo 3€ , podla toho aky receptos robis , kolko vody a cukru das a za kolko kupis cukriky a cukor

akapulko
20. nov 2013

@pristela aha 😝 tak to mam potom fakt drahu hmotu 😖 😖

lucula73
20. nov 2013

@akapulko ak možem... ja som raz rátala mmf,teda tú doma robenú,vyšla okolo 3eur???čiže polovicu.......takže síce zarobíme aj my,čo používame hotovú,ale menej 😀 ,ale zas mne to za ten bordel v kuchyni nestojí a furt umývať zaondené misky od cukríkov 😝

akapulko
20. nov 2013

@lucula73 ved to ze ja som ju skusala len raz neratala som sice co ma stala este vtedy ale ta praca kolo toho a bordel navyse ako vravis 😝 😝 😝 asi som leniva ale jednoduchsie je mi kupit hotovu 😝 😀

woman04
20. nov 2013

@blcha jeeeej..perfektná kresba... 😉

denisak77
20. nov 2013

Divčatá,mám otázku,viezli ste už niektorá veľkú 3 poschodovú tortu 170 km?Ak áno,akým spôsobom,som z toho prevozu strašne nervózna,nebudem to ja prevážať ,prídu si po ňu ,ale aj tak mám obavy.. ☹ ☹ ☹

luciahromadkova
20. nov 2013

@bimbas z floristickeho drotika bieleho 😉

luciahromadkova
20. nov 2013

dievcata nejaka inspiracia na adventnu tortu na navstevu 😉

aadulik2110
20. nov 2013

@blcha krásne a môžem poprosiť receptík na cesto?

pristela
20. nov 2013

@luciahromadkova mne stačí aj neobalená 😀 😀 😀

maya30
20. nov 2013

@eliska22 uplne chapem, ja ak pojdem do roboty tak tiez skoncim, teraz som doma, ale musim makat ako kon aby som z toho nieco mala...na malej torte ak mi zostane 10 Eur pre mna tak to je vela a za ten peniaz modelovat 3-4 hodiny a zasr.. celu kuchynu, to mi za to ozaj nestoji

maya30
20. nov 2013

@lucula73 ten kosik si spravis od oka aky chces, ja vystrihnem oval z kartonu a iba primeriam aby tam voslo babatko...ale moze mat cca 10cm alebo aj menej

luciahromadkova
20. nov 2013

@pristela aj mne.... 😀 😀 😀 ale ideme na navstevu do TN cesta - BA- TN to by asi nerozchodila....

maya30
20. nov 2013

@lucula73 @akapulko neviem ale ja som si na mmf zvykla a ked v tom mate prax, tak to ide rychlo a bez bordelu....to ja mam bordel pri plneni ked prekrajujem korpusy a pri zdobeni, to je katastrofa 🙄 a zas mne ak ten rozdiel medzi smartom a mmf spravi za mesiac aj 100 eur tak mi to stoji za to 😉

maya30
20. nov 2013

@denisak77 ja som viezla hlavnu 3poschodku cca 200km do Piestan a povedala som nikdy viac...celu cestu som ju drzala na kolenach, ale moja chyba bola ze som poriadne nenatrela podlozku pod druhym poschodim maslom, tym padom mi celu cestu "tancovala" a tocila sa na tom spodnom poschodi, aj mi vydrala niekde potah a tak...nastastie sa to dalo zamaskovat a prezila, ale tie nervy uz nechcem zazit 😝

adrika202
20. nov 2013

@denisak77 Deni moja trojposchodka sla z RS do BA ,a vonku horučava asi 30 stupnov ...normal do krabice som to dala,riadne som tortu vystužila a prežila v pohode kukni v mojom albume taka modra na vrchu lietadlo na 2 narodeniny .

akapulko
20. nov 2013

@maya30 tak to ano to uz je iny rozdiel 😉 a vedela by si mi tu supnut tvoj presny recept ako to robis?a ak som spravne pochopila tak kupujete len biele cukriky?dakovala 😉

ejkula
20. nov 2013

@denisak77 my sme teraz v lete prevážali len dvojposchodové ( na svadbu - mám ich v albume), ale išlo to tiež jedna okolo 150 km a druhá asi 250. Lenže vonku bolo vtedy skvelých 37 v tieni 😖 , tak som ešte vyrábala krabicu obloženú polystyrénom , nakoľko auto nemalo žiadnu klímu. Torty to prežili v pohode, ale samozrejme boli poriadne vystužené a spodný plát tiež poriadne prichytený marcipánom o podložku. Tak držím palce 😉 🙂

katkak23
20. nov 2013

ahojte dievcata zistila som ze mi dosla hneda prosim o nejaky spolahlivy a veeelmi rychly recept na coko hmotu alebo ako zo SMF urobit aspon trosku hnedy 😀 😀 😀 DAKUJEEEM

luciahromadkova
20. nov 2013

vianocne a predvianocne...

jachin
20. nov 2013

@maya30 lebo tiež som mala požiadavku plnku kinder bueno, našla som len rezy a tiež som nevedela ako to prispôsobím do torty..tak som myslela že si to už nejak urobila, tak reku popýtam sa profíka 😅

viera6
20. nov 2013

Ahojte,sladulienky prosim vas nemate nejake inspiracie na ruzovu tortu k 1 rocku?

jakelina
20. nov 2013

@mamina1978 když to potřeš hned po vytažení z trouby, tak to vajíčko se na tom ještě upeče. Jde z toho dělat cokoliv, domečky i svícny. Pokud se bojíš bílků, tak si kup královskou glazuru, je to prášek a bílky jsou tam upravené, nehrozí nákaza.