Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
25. sep 2014

@maya30 a prečo nedošli pre tortu? alebo kde vznikol problém?

dada23
25. sep 2014

dievčatá,aj keď už pečiem len výnimočne ale sem občas rada nakuknem,no teraz potrebujem pomoc,robila som marcipán z penových cukríkov a vždy mi ruže držali tvar,ale teraz mi nechce stvrdnúť a nemôžem vytvarovať ľaliu,čo myslíte,pridať cukru?
poradte mi ,prosím,súri ma to,ďakujem 😢

jakelina
25. sep 2014

@maya30 a zavolala ti alespoň tak kamarádka?? Jako kdyby byla co k čemu, tak ti ten dort zaplatí, však to byla jejich blbost 😝

mimcak
25. sep 2014

@sikag krásne obidve svadobné 😵

maya30
25. sep 2014

@dada2007 ze vraj zabudli a spomenuli si az vecer ale uz nechceli rusit 😝 😝 😝

@jakelina ona mi volala na druhy den okolo obeda, aj to az po tom ako si to precitala na fb, ale to uz bola rozporcovana pre susedov, tak som jej ju ani nedala, uz som bola z toho celeho taka nanic, ze mi to bolo jedno ze som prerobila, chcela som mat od vsetkych pokoj

maya30
25. sep 2014

@dada23 v tomto vlhkom pocasi ti kvet z mmf drzat nebude, nepomoze ani cukor, snad ak by si pridala tylo prasok, ale to uz si radsej kup hotovu hmotu na kvety napr. smartflex flower

dada2007
25. sep 2014

@maya30 jj, chápem....mne sa to už tiež stalo....pani mi odpísala, že nech ju neotravujem, že ona ABSOLUTNE netuší, o čom točím a že si žiadnu tortu neobjednala......pred tým som s nou volala, aj s jej chlapom. Ešte mi cez FB posielala foto, akú to teda chce......a on mi ešte hovoril, že písmo také, číslo také....atd. A potom zapreli..... 😝 🤐 v tú sekundu som sa cítila strašne divne a nedá sa to opísať, na to sa nedá pripraviť......vôbec.....teraz už na to pozerám inak..........ale je to sviňarina, každej jednej čo sa to stane, ľutujem ju......

jakelina
25. sep 2014

@dada2007 to si děláš srandu?? 😒 😒 😒 Tak to je síla.

@maya30 zlatko to ti věřím, že jsi z toho byla špatná, hlavně ty co děláš takové úžasné dorty a jediné štěstí, že to byl jednopatrový dort. Kdyby ti takhle nevyzvedli velký patrový dort, tak to je na mašli úplně.

dada2007
25. sep 2014

@jakelina nie.....nerobím 😖

sikag
25. sep 2014

@maya30 ? skus este raz 🙂 🙂 dnes nejak nemam predstavivost 😀 cize uz naplnenu tortu hore nohami, vrchne 2/3 orezes na uzsi priemer zo vsetkych stran? a potom odrezky nacapis na vrchnu cast - spojis to kremom? takto nejako? alebo tu vrchnu otocenu 1/3 nezrezanu nasledne este zosikmis
a este otazocka - ked si fotila s tym pauzakom, cim si si to nasvietila?

maya30
25. sep 2014

@sikag nieee, nie tak ...ono sa to dost zle vysvetluje, pozri tu, tu je to pekne nafotene...http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34735 len ona tu nema zuzovany spodok, to je to co som pisala o tom otacani - otocim hore nohami a zrezem po obvode cca 2cm, najlepsie podla nejakej okruhlej podlozky aby som docielila ten kuzelovity tvar 😉

maya30
25. sep 2014
pristela
25. sep 2014

@sikag ja by som ti aj poradila ale absolut nechapem ako to Majka myslí 😅 a vlastne ani netusim co sa pýtas ty 😀 😀 😀 takze sa tentokrat zdrzujem radenia 😅 ale drziiim palcoky, ono je to lepsie ked to priamo robis, nez takto v hlave si konštruovat a premyslat 😉

dadulka271
25. sep 2014

Babulky prosímvas ako by som urobila ten vzor na kornutku nemám nič sčím by som to urobila ☹

abriela
25. sep 2014

@dadulka271 otlacila by som velke sito alebo pracne kostivou a pravitkom

pristela
25. sep 2014

@dadulka271 chod si do stavebnin alebo farby laky kupit kusok sieťky, bud na komarov alebo co murári použivajú 😉 aaalebo chod do cukrarskeho kamenneho obchodu ci eshop a kup si taku tu obycajnu 3D foliu, stoji par € a da sa pouzivat "donekonečna" napr. : http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/sablony-...

dadulka271
25. sep 2014

@abriela
@pristela vy ste zlatíčka dakujem idem kuk či to majú aj v t-fornaxe 🙂

jachin
25. sep 2014

Baby neviete kde dostanem bábätko na tortu? klasické ležiace na brušku? prešla som asi 10 internetových obchodov a nič. väčšinou majú len silikónovú formu na jeho výrobu, príp. také divné tie bábätká, už všelijako pomaľované...

mamiaigi
25. sep 2014

Ahojte sladké víly 🙂 prosím vás neviete mi poradiť v čom by som mohla upiecť korpusy na takúto torticku. Mohla by som ich upiecť aj v nerezových miskach? Už ste robili takúto torticku?

mamiaigi
25. sep 2014
dagmarmustafa
25. sep 2014

@pristela Dakujem...zahrialo ma pri srdci🙂)))) Si zlata.

andy1978
25. sep 2014

Dievčatá, prosím Vás, neviete mi poradiť, kde by som zohnala jedlú oblátku s motivom lego friends? ďakujem.

dagmarmustafa
25. sep 2014

@pppeeetttaaa Dik.Presne tuto fialovu som robila takto: mala som bledo fialovy smartflex zafarbeny a potom.som tienovala.V strede je viac ruzovej, posledne su este s trochou african violet.

pppeeetttaaa
25. sep 2014

@dagmarmustafa jeej dakujem..si zlata.. ja som sa raz pokusala taku fialovu urobit, ale nehrozilo..ale to som este ani nevedela ze to sa prachovymi tienuje..ja som to len gelovkou farbila a nejako to stale nebolo ono :D a este ani nemam vela prachovych farieb, len zakladne farby, takze najskor si musim dokupit, a potom zacnem kuzlit :D u nas v obchode tie odtiene ani nemaju, ale nasla som ich v eshope tak sa tesim :D este raz dakujem

pppeeetttaaa
25. sep 2014

@dagmarmustafa jeej prave pozeram ze si z nr..ja som z brancu :D

lucula73
25. sep 2014

@mamiaigi ja som robila a presne ako píšeš,som piekla v nerezových miskách,mám aj malé priemer 12cm a jednu veľkú tuším 23cm,tak som to nejak dopasovala... 😉

mia114
26. sep 2014

ahojte, tento tyzden dve torticky, jenu uz mam hotovu druhu este budem robit.Mala to byt torta v tvare hriba ale ja 3d torty nerobim tak som ich presvedcila na klasicku a hribikmi tak snad sa bude pacit 😝

pipka
26. sep 2014

@mia114 krasna aj hribiky aj tie šišky 😵 😵 😵

denisak77
26. sep 2014

Dopečené ,kuchyňa uprataná,jedna torta odovzdaná a pre ostatné o chvíľku prídu.Ďalšie 2 ma čakajú na pondelok. Dnes si dám pauzu a zajtra všetok kolobeh a bordel od znova 😝 😝 😝 😝 .