Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
10. jan 2012

@mariann2 ja som na tu penu vyslahala 2 bielka s cukrom ( 14g ) nad parou a super to drzalo.

jakelina
10. jan 2012

Někde jsem četla, že i královskou glazurou dělají tu pěnu na pivo

eliska22
10. jan 2012

@mariann2 ja mám tiež teraz objednávku na sobotu krígeľ piva 😀 a tiež už dumám ako na to 😝 mne robí starosti ako namiešať tú farbu, aby to vyzeralo ako pivo 😕

eliska22
10. jan 2012

@daducha ako si ty namiešala prosím ťa tú farbu na ten pivový krígeľ?

vecernicci
10. jan 2012
bianca
10. jan 2012

ahojte.Kocky hromadne oznamujem ze kto poziadal tak bola jeho ziadost potvrdena :-*

lamps
10. jan 2012

@jakelina súhlasím s tebou a ticho v dobrom závidím všetkým tehuľkám 😅

jakelina
10. jan 2012

@bianca děkujeme 😉

jaja555
10. jan 2012

@mamina1978 waw, tak ta je nadherna, uplne dokonala, krasne . Si sikulka.

eliska22
10. jan 2012

@vecernicci ďakujem 🙂

alenv
10. jan 2012

@vera_vila prosím tě a která je to přesně ta hmota co chutná jako mléčnej marcipán? Ale já dělám z toho mléčnýho a vypadá to dobře dělala jsem i na zakázku 😅

alenv
10. jan 2012

tak právě dneska jsem dostala domácí pekárnu takže zkusím mléčný marcipán poprvé tam místo růčo jsem zvědavá

vera_vila
10. jan 2012

@alenv No, je tu víc, co dělá z mléčného, já jsem taky to 3D auto dělala z něj, ale neumím ho ještě tak dokonale, abych si to dovolila dát cizím lidem, musím ještě trochu trénovat... Těch hmot s mandlovou příchutí je víc, já mám ten Smartflex mandlový (ten se dělá v několik příchutích). Já ten mléčný právě teď moc nechci, dokud nemám vyzkoušenou práci s tou bělobou, protože Kitty prostě musí být sněhově bílá... Tak uvidím, jak se s tím bude pracovat... Snad mi na tu Kitty bude jeden kyblíček toho Smartflexu stačit.

alenv
10. jan 2012

@vera_vila a jak se ti s tím Smartlexem pracuje?

jaja555
10. jan 2012

@dm1 dakujeeeeeeeem si pokladík

bianca
10. jan 2012

kocky mate viac skusenosti tak sa pytam (ja sa stale nieco pytam 😀 ) co by ste dali chlapovi na tortu?Mojho zaujimaju iba lietadla a cyklistika...no co dodat.

mariann2
10. jan 2012

@vecernicci
@daducha ďakujem za radu, foto piva doložím 🙂

njonja
10. jan 2012

@daducha su nadherne! prosim, mas nejaky navod na tie plamy? Moje sa mi dako nedaria😢

njonja
10. jan 2012

@bianca vsak mu daj lietadlo🙂

mizulienka
10. jan 2012

@njonja ty si spominala, ze mas recepty na bezbielkove korpusy, mozem ta o ne poprosit? dakujem krasne 🙂

vera_vila
10. jan 2012

@alenv To nevím, já s ním budu dělat poprvé, ale holky si to tady chválí... Pak jsem si koupila ještě ten White Icing, taky to tady holky hodně chválí a hodně jich používá na potáhování právě jen ten, a jsou daleko zkušenější, než my, tak jim věřím...

alenv
10. jan 2012

@vera_vila mě jde hlavně o tu chut🙂 tak pak mi dej vědět jo.. já si objednala tu bělobu tak do soboty bych jí měla mít.. a dostanu hodně věcí k narozeninám co jsem si naporoučela tak jsem zvědavá 🙂 i na tvoji kittynu 🙂

njonja
10. jan 2012

@bianca mozem sa aj ja pridat? posles mi cez IP, prosim kontakt na fb, ak je to mozne? Dakujem krasne!

njonja
10. jan 2012

@mizulienka jasne🙂 je to jeden recept od nemeckej cukrarky. Ja som tam pridala este horucu vodu, lebo mi bol moc husty. Pekne mi narastol a vysiel na dva korpusy.
100g cukru vymiesat s 100 gr masla, 4 zltka tam dat postupne, 1 sacok vanilkoveho cukru, 125 gr.muky a 1/2 PDP. piect na 180 stupnov 30 min.

mizulienka
10. jan 2012

@njonja dakujem ti velmi pekne 🙂

njonja
10. jan 2012

@mizulienka, potom som mala este aj piskotu bezlepkovu, ak potrebujes, len tu ti dam az v nedelu, lebo tu pri sebe nemam ten recept.daj info, ci potrebujes..

jaja555
10. jan 2012

@bianca prosim, aj ja som poslala ziadost

mizulienka
10. jan 2012

@njonja dakujem za opytanie, ale bezlepkovu uz mam osvedceny recept, len toto som nemala a asi budem potrebovat, este raz vdaka 🙂

vera_vila
10. jan 2012

@alenv jj, já se pak ozvu, jak s tím budu dělat... Počítám tak v pátek večer se s tím budu patlat... Teď se musím naučit na ekonomii na pondělí na zkoušku, tak mi ten dort teď na sobotu zrovna moc nevyhovuje, ale co nadělám už, když jsem to slíbila...