Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
14. mar 2012

@jakelina nejde to otevřít 😝

mrka2
14. mar 2012

@mia1111 mnaam, to vyzera byt super!! len mne sa uz nic nechce 😝 ale ukladam 😉

mia1111
14. mar 2012

@mrka2 - nie len vyzerá, aj super chutí, fakt odporúčam, vôbec to nie je sladké, ako to na prvý pohľad vyzerá 😉 . Ja nemám rada presladené dezerty, tento je úplne mňam 😉

mamina1978
14. mar 2012

@jakelina Ja mam tiez tu pilku, ale moc mi to s nou neslo. A mm bol minuly tyzden v obchode a doniesol mi uplne necakane toto z Globusu u nas za 16,99 euro aj s tym dlhym nozikom co je k tomu. A aj na internete som to obkukavala , lebo tiez neviem pekne rovnomerne rozkrojit korpus. Uz to len musim vyskusat. Da sa tam korpus prekrojit na 8 x. Mne staci ak ho pekne na 3 x prekrojim. Taaaaak som sa potesila. 😵 😵 😵

http://www.neckermann.de/Tortenboden-Schneidehi...

alenv
14. mar 2012

holky ted jsem si dala teda.. barvila jsem marcipán na černo.. vrrr.. dala jsem tam červenou tuny kakaa a černé barvy.. povedlo se, ale jakej máte fígl na černou.. díky

alenv
14. mar 2012

@mamina1978 ježiš to je skvělý... a to prodávají v Globusu? No to jsem ještě neviděla moc bych to chtěla 😀 😀

alenv
14. mar 2012

holky doporučte mi nějakou gelovku, která je opravdu sytě červená.. zářivá díky moc

mamina1978
14. mar 2012

@alenv Ano ,ale u nas v nem. neviem ci to v cechach globus tiez dostane. U nas to mali minuly tyzden , mozno u vas to bude neskor. Ale ma to aj neckermann no neviem ci zase len u nas alebo cesky tiez. Skus pozriet u vas 😕

alenv
14. mar 2012

@mamina1978 tak já se kouknu... díky moc 🙂 ale tohle by mi fakt bodlo.. prosím tě a jký je to průměr.. a v tom se to dá i péct?

jakelina
14. mar 2012

byla to tady ta hmota

alenv
14. mar 2012

@jakelina ty jo to vypadá doobře.. já bych do toho šla.. možná bych to zkusila ty jo.. jen by mě zajímálo kolik z toho jednoho kila uděláš nakonec hmoty.. budeš to objednávat to je nějaká novinka ne

mamina1978
14. mar 2012

@alenv Korpus do 28 cm . Ale myslim , ze ked by som to nechala kusok pootvorene tak aj tu 32 cm asi. V tom nepecies !!! Polozis to na korpus a krajas, bud kazdu radu alebo kazdu druhu...podla toho kolko chces mat vrstiev. Ked vyskusam ,dam vediet ako sa s tym robilo. 😉

mia1111
14. mar 2012

@alenv - aj u nás majú podobné v Orione, za super cenu - 10,20€. V ČR to isté http://www.zasilkovyobchod.cz/eshop-drzak-na-ko...

mia1111
14. mar 2012

@alenv tento z orionu je na korpus do 32cm 😉

alenv
14. mar 2012

@mamina1978 já myslela jeslti to nemá ještě jednu vrstvu, kterou pak třeba vyndáš 🙂 já mám formu 24, ale i tak by to šlo je to skvělý pohledám díky

jovanka81
14. mar 2012

ahojte kocky....mam dnes na vas specialne zelanie....s mojimi ziakmi som sa zapojila do sutaze o interaktivnu tabulu, k vyhre potrebujem mooore lajkov na facebooku....budem vam nesmierne vdacna, ak nas podporite....prosim o lajk pre nasu III. triedu ZŠ s MŠ Bolešov http://www.facebook.com/SetrimeEnergiu

alenv
14. mar 2012

@mia1111 ou děkujiiiii tak to určitě chci 🙂

mamina1978
14. mar 2012

@mia1111 tak to mate este lacnejsie super ,len ten cukrarensky nozik tam tusim chyba.
Ale urcite je to super vecicka. 😉

mia1111
14. mar 2012
alenv
14. mar 2012

@mia1111 to jsou mi věci 😀 😀 😀 😀 díky

lucka_o
14. mar 2012

baby idem robit cez vikend 3D rybu, len sa bojim ze smotanovo slahackova plnka, este som ju nikdy nerobila, vydrzi?, viete ako to myslim....planujem ju robit z platov a vrstvit na seba, dotvarovat puncovinou...co si o tom myslite? mam dat nejaku inu radsej? a na tuto plnku mozem dat K2?ci radsej maslovu?hodila by sa pribinacikova, ale nechcu ju.... ☹
a mate niekto receptik na mascarpone plnku?

jakelina
14. mar 2012

@mamina1978 už jsem se vytočila a objednala si tady tu pilku, ta snad vydrží všechno. S tím můžu i dřevo řezat.

http://cukrarske-pomucky.cz/profi-pila-na-dorto...
Na třetí fotce jsou dobře vidět ty tlusté pláty na té pilce můžu s ní řezat i čtverce a obdelníky.

mia1111
14. mar 2012

@jakelina tak toto je ozaj pilka 😉 , s tou prerežeš každý korpus 🙂 Super 😵

jaja555
14. mar 2012

@mamina1978 super, perfektné. Ty máš k tomu aj ten dlhý nožík. U nas je to bez toho nožíka, škoda. Ten je tiež super.

akme
14. mar 2012

@jakelina ja krájam ako v dobe kamennej korpusy nitkou 😀 narežem korpus kolom dokola ako potrebujem potom tam dám nitku ale nemám ju vystretu ked to režem ale tak že ruky sú viac dopredu ako je niť ( neviem či rozumieš niť je na zdnej stene korpusu ale ruky už držia niť na bočných stenách lebo ked som to mávala vystreté tak sa mi stávalo že som zarezala krivo) kontrolujem či ide niť v narezanej ryhe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no hotový sloh ale som s tým spokojná a korpus narežem aký chcem teraz sa mi NESMEJTE

b.janka
14. mar 2012

baby prosím o radu... mám upečené tie 3 korpusy... ako ich mám skladovať... a kde?... ďakujem

jaja555
14. mar 2012

@mia1111 hej , len tento náš má len pílku, ta keď sa zlomí ... a myslím si, že ten dlhý nožík je super.

mia1111
14. mar 2012

@b.janka - nechaj vychladnúť, úplne vychladnuté zabaľ do mikroténového vrecka (alebo tašky) a buď nechaj v špajzi, alebo daj do chladničky. Ja som dala minule prvýkrát do chladničky a ráno sa mi perfektne podarilo prekrojiť ho, vôbec sa nedrobil 😉 . Predtým som ho nechávala len v kuchyni...

jakelina
14. mar 2012

@akme jo jo, pochopila, to abych si napsala na každou ruku, kam ji mám dát a jak držet nit. 😀 😀 😀 😀