Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
15. máj 2012

baby, ktore ste robili kalich, taky leziaci na torte, ako ste to robili? davali ste na vinovy pohar vyschnut alebo ako?
ja som to dala do salky ale mne s ato prilepilo k salke a nejde mi to vybrat? mala som to nejako vysypat solamylom alebo dat tam tu stretch foliu?

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 tak teraz som fakt rada, ze si to pochopila tak, ako to bolo myslene🙂

anibas
15. máj 2012

@jaja555 @mamina1978 @aduskatt - ešte že tak .... nebudeme sa tu škriepiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 v týchto našich diskusiách veľmi chýba mimika a intonácia 😉 😉 😉

anibas
15. máj 2012

@mizulienka presne tak 😉 😉 skús pobúchať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
15. máj 2012

@anibas my sa neskriepime🙂) adresatka to pochopila tak ako mala a jaji som to vysvetlila.nie je dovod na hadky🙂

mariann2
15. máj 2012

@anibas nie, neberiem, ale ja fakt pečiem iba tým, ktorý prišli na odporúčanie, čiže sa viem dopátrať odkiaľ majú kontakt a do tých novín to písala konkrétne tá objednávajúca pani 😝

jaja555
15. máj 2012

@aduskatt prepááááááááááááááč , ospravedlňujem sa ti . Fakt som to zle pochopila . ☹

vecernicci
15. máj 2012

@lucula73 já když si ho dělám, tak dělám v robotu, takže dám kapku víc vody a pak dosypávám cukr a mléko ve stejněm poměru až je tak akorát a mléko používám polotučné, al jde i odtučněné i plnotučné, ale musí se upravit dávka oleje.
Zkus dát do mikrovlnky a propracovat mokrýma rukama, normálně si je několikrát za sebou namoč, dokud nebude hmota ok, na tom není co zkazit, musí být jako modelína
a do mw klidně dej, lehčeji se ti půjde propracovat 😉

aduskatt
15. máj 2012

@jaja555 v pohodke🙂)

jaja555
15. máj 2012

@aduskatt ........ je mi to fakt nesmierne ľúto, že som ťa zle pochopila. Este raz sa ospravedlňujem ☹

aduskatt
15. máj 2012

@jaja555 fakt je to uuuuuplne v pohode, tak prehod smajlika a usmev na tvar, ved krasne svieti slniecko🙂

mizulienka
15. máj 2012

@anibas nejde, asi vyskusam hodit o stenu 😀

eliska22
15. máj 2012

@mizulienka http://www.tortyodmamy.sk/content/kalich-na-prv...
ja idem robiť takto ten vrch, ale ten spodok sa mi takto moc nepáči, to vymyslím nejako inak 😉

jaja555
15. máj 2012

@aduskatt 🙂 🙂 🙂

aduskatt
15. máj 2012

@jaja555 no super🙂

aduskatt
15. máj 2012

no, do nasej temy by sa mohli chodit ostatni ucit, ako sa nehadat🙂

irriss
15. máj 2012

@aduskatt
Uz dlouho sem za vami chodim do Temy se "uklidnit" a nadychat se "cisteho vzduchu"..vedle v ostatnich pokojich je nekdy sakra horko😉

p.s. Zdar nejen praci, ale i Vasi dusevni pohode..

Deti, kdyz si hraji,- nezlobi..
Dospelak, kdyz pracuje, tak se nehada 😎

Jste vzacny priklad😉

aduskatt
15. máj 2012

@irriss kazdy, kto prichadza v mieri ma dvere otvorene🙂

mizulienka
15. máj 2012

@eliska22 aj ja som robila presne podla toho, ale dala som to do salky, nejde mi to teraz od nej odlepit 😕

mamina1978
15. máj 2012

@aduskatt Winnetouuuuuuu old shatterhand 😀 😀 😀 😀 😀

mariann2
15. máj 2012

@mizulienka skús trocu poodlepovať nožom kraje a klekni šálkou hore dnom po stole, isto vypadne

mizulienka
15. máj 2012

@mariann2 oki, vyskusam 😉 dikes kocky, velmi som rada, ze si tu takto pomahame 😵 😉

jakelina
15. máj 2012

@mizulienka snad to z toho dostaneš ven, jinak myslím trochu posypak solamylem by nemělo vadit

jakelina
15. máj 2012

@mariann2 čtu o těch novinách, no to je na mrtvici, já bych z toho byla vytřepaná, jak se znám. Snad se to vysvětlí, hlavní je, že ti co tě znají ví, že to nejsi ty a pár závistivých duší z toho bude mít radost. 😒 😒
No nejlepší asi nechat to tak, však s tím stejně nic nenaděláš. 😝

peroli
15. máj 2012

@aduskatt už se popraly? už se popraly? 😀 😀 😀

pipka
15. máj 2012

@peroli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaaaj normalne sa musim nahlas smiat 😀 😀 😀

pipka
15. máj 2012

babulkyyy..nemate niekto nejaky fajny recept na orechovy korpus?..zistila som, ze tu mam nejak vela mletych orechov...tak ma to zlakalo 😉

abriela
15. máj 2012

KOCKY, dnes som si spravila radost a ani som netusila, ze to bola taka dobra kupa. Tri kliestiky kazde iny tvar za 1,3€

larah
15. máj 2012

@mamina1978 dakujem velmi pekne 🙂 na tej ruskej stránke je to dobre vidiet,snád to zvládnem

@aduskatt ja som aj napísala prosím .....nedovolila by som si len tak pýtat 😅

pristela
15. máj 2012

@mizulienka nalej do nej mlieka a pustí sa ti aj sama 😝 😀