Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
17. máj 2013

@lamps - asi máš pravdu 😀 ...som si zdriemla na trištvrte hodiny na gauči. Som KO. Ale idem bojovať. Ráno si prídu pre tortušu, tak musím makať...

lamps
17. máj 2013

@mia1111 keby si bola bližšie ja by som normálne fakt prišla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macamac
17. máj 2013

tak dievčatá-čavte 🙂
dnes som si kúpila formu na písmenká-tú vytláčaciu.
raďte prosím
napchám do písmen marcipán a čo? nechám stuhnúť? a kde? v chladničke? a ako dlho?
alebo vytláčate hneď? ˇ
Ďakujem 😉 🙂

muffinka8
17. máj 2013

@lamps originálna nádhera 🙂 ja asi prestanem piecť a budem si objednávať u teba 😀

reruna
17. máj 2013

Tak svatební ježečková hotová a odevzdaná

mia1111
17. máj 2013

@lamps - juuuuj, ani nehovor, bodlo by mi to 😉 . Ale tak určo sa raz stretneme, až budem môcť doraziť na nejaké to stretko 😵

timonko
17. máj 2013
levik7
17. máj 2013

Ahojte kočky, velmi rada pozeram na vase umelecke dielka a tak ste ma inšpirovali a tiež som sa pokusila - moja prasiatkova prvotina s minonkami🙂

jakoubek25
17. máj 2013

@gabkostanka
@mia1111 moc děkuji,udělala jsem to máslo,tak snad zítra ráno dobrý.Můj první dort a jsem spokojená,i když na ty krásné tady to nemá.

nika1985
17. máj 2013

babule o kolkej cca to vidite na tie topolcany? MM je pozvany na gulas este mam dorabat tortu tak aby som si to vedela nejako podelit.

1katuska73
17. máj 2013

zdravim, tak tu su moje dnesne.

reruna
17. máj 2013

@pristela tak to je poklona, že máš uložený můj soudek s vínem jako inspiračku, jsem z toho normálně vedle 🙂

reruna
17. máj 2013

@florentina tvaroh ve vaničce je úplně jiný a na pribinák je nejlepší, ty v alobalu jsou vždycky takové hrudkovité i na chuť trochu víc jakoby tvarohovější, ale někdo má právě takový tvaroh rád, tak si myslím, že to určitě bude v pořádku, ono na chuti se toho zase tak moc nezmění

pristela
17. máj 2013

@reruna 😀 😀 😀 😀 až mi zabehlo od smiechu 😀 😀 😀 vsak je nadhernýýý 😵

bambula1307
17. máj 2013

@lamps no to by ma nenapadlo, musim si zvyknut na novu pomocku polystyren 😀 😀 dakujem za odpoved 😉

pralinka25
17. máj 2013

@lamps ta ruzova ryba je dokonala. nema chybu. krasna. aj ta kvietkova je krasna nezna

jaja555
17. máj 2013

@mamina1978 Krásnučké kvietky si urobila ... 🙂 😉 🙂

anibas
17. máj 2013

@livia76 perfektná !!!!!!!!!

jaja555
17. máj 2013

@mamina1978 tak nech sa ti darí Zdeni 🙂 ... a dávaj pozor 😉

anda1980
17. máj 2013

@lamps nádherné torticky robis, jemnucke, ciste, a ta rybka má taký milý kukuč 😉

pralinka25
17. máj 2013

dievcata minuly tyzden som toho mala vela tak som nestihala citat no ale vas docitat je hotova pohroma :D kolko tu toho je popisaneho. ale nejako ma to nenecha preskocit ziadnu stranku. no zavislost 😀

dnes som dokoncila tuto na prijimanie ale je kombinovana aj s narodeninami tak je taka trochu neutralnejsia aby sa hodila na obe prilezitosti. a s tou tvarickou som sa insprovala linkom co tu jeden cas hodila dm. sa mi tie tvaricky pacili tak som si chcela vyskusat 😅

len rozmyslam ze cim asi tak maluju tie uplne jemnunke linky ako napriklad tie mihalnicky. lebo tato postavicka je pomerne malinka tak aj ten nechtovy stetecek bol na to hruby a dokonca aj sparatko. tak som sa snazila ihlou ale na nej zas nedrzala farba. by ma zaujimalo cim to robia alebo potom len musia byt tie postavicky asi trochu vacsie.

jakelina
17. máj 2013

@pralinka25 ta je strašně milená 😉

bambula1307
17. máj 2013

@pralinka25 na cakelandii dala Andrea Stolfova taketo stetce..ze su na nechty a bude posielat n DE do SR..

mysiatkoo
17. máj 2013

@pralinka25 krasna 😉 a skusila si si z vacsieho stetca odstrihnut tak, aby ti ostalo len zopar stetin?

mysiatkoo
17. máj 2013

baby z Topolcian a okolia - ako je lepsie ist z NR do Ludanic? Tou sialene dedinovou cestou Vycapy-Opatovce alebo cez Dolne Lefantovce prosim?

pralinka25
17. máj 2013

@bambula1307 @mysiatkoo ja mam taky jeden na nechty je tenulinky ale aj tak to neni uuplne tenucke. ale asi to bude tym ze ta postavicka je prilis malinka. je to mala torta.
lebo velkostne je to fakt tak ze ta linka ihlou by bola akurat len na tej kovovej ihle to zas nedrzi ta farba. ale skusim osmykat nejaky stetec asi tak ze necham asi dva tri chlpy a uvidim. dik za tip

lenja01
17. máj 2013

@pralinka25 a cim malujes prosim ta? ja som davala gelovu farbu a nevyzeralo to dobre

zz134
17. máj 2013

@lamps jej dkujem a postup ze to iba cele scapem dokopy? dakujeeem

lamps
17. máj 2013

@zz134 áno, scápeš to dokopy a hotovo

zz134
17. máj 2013

@pralinka25 ta postavicka je prenadherna! ja som tiez skusala tu tvaricku nuz ale nevydarila sa. Ale ja som strasny kydo, jemna motorika nikde :( ako si prosim ta robila oci? malovala si cele ocka alebo z hmoty?