Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
19. júl 2010

@sse krasne a mozem sa ta spytat kolko vazil ten tvoj sud? Ja mam na tento tyzden robit nieco take,ale len 3,5kg. 😅 a to bude asi taky maly...nie?? ...

@henikav teda ja som si to tiez predstavovala,ze ten holubnik je vecsi...a som normalne myslela,ze ako torta..a pozeram a ty si tiez miniatury robila!!! 😀 😀 inak neviem,ale na tej torte su len tie tvoje ozdoby pekne!!! 😀 😀 😀
@jajax K2 ti vydrzi tak dlho,aku ma dobu spotreby...musi to byt napisane na sacku...netreba ju davat do mrazaku..staci do chladnicky....ale musi byt v sacku igelitovom uzavreta,aby neuschla...a myslim ze kilo nie je az tak vela...mozno na jednu tortu...taku väsciu budes mat aj malo... 😅
@bury dakujeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!

henikav
19. júl 2010

@alionuska dakujem za pochvalu si zlata, vies ze velmi nestiham, tak aj takato drobnost ma potesi, stale ma nutia ucit sa 😀 Ak zvladnem statnice v auguste, tak od septembra mozem zase zacat vypekat, mam aj minizakazku, ktoru uz niekolkokrat zmenili, iste je len to, ze ma mat max do 1 kila, ale uz to bola futbalka, futbalovy teren (velmi mini) a teraz je to ponajnovsom kniha, tak necham zakaznicku, nech sa vybury, porozmysla a ked si bude ista, nech povie co vlastne chce. Od nej ocakavam este aj to, ze mi to na poslednu chvilu zrusi 😀
sse, krasne tie tvoje torticky, pozerala som, nadhera

sse
19. júl 2010

ďakujem dievčatá 🙂
@alionuska mal presne 3,5 kg robila som 2 korpusy vo forme 22 cm

vinka
19. júl 2010

Ten sud bol fantastický.Fakt dokonalý.A to malovanie bože ako keby si ho z dosák poskladala nie z múky 😉 😀 😀

sse
19. júl 2010

toho maľovania som sa najviac bála, som skúšala na kúskoch hmoty čo bude najlepšie. Nakoniec vyhralo kakao s vodou 🙂 A vraj ju na oslave ani nechcel oslávenec rozkrájať 😀

vinka
19. júl 2010

@sse ani sa nedivím.Ved ani mne by sa nechcelo taký sud krájať.By som sa bála,že víno vytečie 😀 😀 😀

sse
19. júl 2010

@vinka som aj rozmýšľala, či tam nezapracujem aj nejakú fľaštičku s vínkom 😀 😀

jajax
19. júl 2010

dakujem vsetkym 🙂 🙂 🙂

bianca
19. júl 2010

cafte.Tak davam foto tej roztecenej katastrofy

beruska2x
19. júl 2010

@bianca teda me se libi, je jak pestra rozkvetla zahrada, to se bude libit 😉

me ted dort padl, odjizdime narychlo na dovcu tak peceni az po navratu 😀

bianca
19. júl 2010

@beruska2x ta bola na vcera.povodne to mal byt kosik kvetov no nevosiel by sa do chladnicky.Inak este neni ani nacaty.Babina ho drzi v chladnicke a nechce ho rozrezat.Vraj az dojdu kamaratky aby tiez videla.Neviem ale nahodou ci sa neboji ze by som ju otravila tak bude testovat

beruska2x
19. júl 2010

@bianca 😀 chce se holkam pochlubit no, bud rada, ja budu delat babi srdce na rijen tusim... 😉 otraveni se urco neboji 😉 a nas deda rika : Kdyz to snis s chuti, tak ti po tom nemuze spatne bejt" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav
19. júl 2010

@bianka, no nadherna roztecena katastrofa 😉 vedela som ze bude nadherna ta torticka, vzdy mate tendencie prehanat, ze aka hroza 😀 😀 😀 ani sa necudujem babicke ze sa s nou chce pochvalit

bianca
19. júl 2010

decela cele boky sadli dole.Vidno to na druhej a tretej fotke.No des.

benjik
19. júl 2010

@bianca fakt krása

vinka
19. júl 2010

@bianca pána ja fakt nevidím kde sa tá torta roztiekla. 😕 mne sa roztiekla rau a to bolo aj vidieť. 😀 😀Ale tá je krásna a tie torty tak to ani nehovorím. 😉

vinka
19. júl 2010

@henikav súhlasím s tebou.baby to opíšu ako pohromu a potom kukám či zle vidím alebo si srandu robia,že pohroma a torta jak delo. 😀 😀

tessa
19. júl 2010

Babuľky, idem aj k vám skúsiť...nejaká šikovná maminka z Ba a okolia, čo by mi upiekla tortičku pre drobca k narodkám??

vinka
19. júl 2010

@tessa http://www.tortyodmamy.sk/ tu máš link kde nájdeš v BA baby čo pečú a ešte si aju album jej môžeš pozrieť 😉

bianca
19. júl 2010

@tessa no nazdar 😀 urcite sa dakto najde. zeny kto je z BA?

dm1
19. júl 2010

tusim ali je z Blavy nie?

@sse zabudla som pochvalit ten sudok bol uplne genialne spraveny 😉

dm1
19. júl 2010

inak som si bola dnes spravit radost v peceni hrou maju tam teraz zehlicku na marcipan len za 5,80 tak som si kupila a este aj nejake vykrajovatka

nadulici
19. júl 2010

@dm1 tu abecedu mas tiez odtial?

anibas
19. júl 2010

@bianca čo ti tieklo ???? prekrááásne kvety - teda si sa vybláznila 😵 😵 😵 😵

alionuska
19. júl 2010

@dm1 ja som z Hlohovca,ale do Bratislavy peciem casto.... 😀
@tessa tak ak chces upeciem aj nieco pre tvojho drobceka...nieco...co budes len chciet! 🙂 😀

anibas
19. júl 2010

@alionuska veruže upečieš
Ali, keby tebe dali do ruky knihu Genezis - tak stvoríš z cukru nový Svet 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
19. júl 2010

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
19. júl 2010

@nadulici ano aj abecedu mam odtial vlastne vsetky pomocky kedze to mam tu pri ruke a ani postovne platit nemusim

dm1
19. júl 2010

vidis ali tak mozno preto som si to pomylila ze si spominala ze si piekla niekomu z BA 😉

bianca
19. júl 2010

@anibas vsetko okrem kvetov :-/ ked som vyslahala maslo so salkom tak to bolo ako sr.... a vobec to netuhlo.Proste des.Nakoniec som to musela plnit a zrejme sa stredny plat na tom rozmocila,ptrhal a vyteperil sa pod vahou torty do sveta.Sak to je aj vidno ako sa boky totalne pokrkvane a prevalene.Ale vraj to vyzeralo ako keby to bol umyselne spraveny kvetinac tak som v klidku