Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
11. jún 2011

@yamahafazer
@dm1
@lamps
@mia114 dakujem vam dievcata 🙂

vinka
11. jún 2011

@mia114 mario to aj tú hanu si urobila?kriste tá je ináč namakaná 😀 😀 😀
Ináč baby všetke torty su krásne nebudem všetke menovať aby som náhodou nezabudla na niekoho.Joj nemám na vás ani čas.Tu pridávam moje posledné tortičky.

79zuzana
11. jún 2011

no teda... jeden den som tu nebola a teraz vas ani nestiham citat... chvalim vsetky najnovsie torticky, dufam, ze som ich oznacila vsetky 🙂 😉 😉 a pridavam dnesnu moju... zajtra mam stretko v Dubline z mojej vysivacej skupiny, tak nesiem nieco ku kavicke 😀

jajuuus
11. jún 2011

ahojte babulky, nemáte náhodou fotopostup na kaktus? ďakujem 😵

vinka
11. jún 2011

@79zuzana V írsku?Dobre som to pochopila?Ty kde žiješ?A z akej skupiny?Vyšívacej? 😕

vlada111
11. jún 2011

@dm1 nevieš mi poradiť, či mám vystužovať dvojposchodovú tortu, keď je prízemie punčová torta, tá na reze pásikavá. Ďakujem pekne

daria77
11. jún 2011

@jajuuus ahoj,mám uložené len toto,tak neviem,či Ti to pomôže,ale možno áno 🙂
http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=5

dm1
11. jún 2011

pridavam aj ja svoje tohtotyzdnove

mia114
11. jún 2011

@vinka ano aj tu hannu som robila, prvu som celu muzela znicit bo bola hrozna, ale druha sa podarila celkom:o) a mala oslavenkina po 5minutach z nej odhrizla hlavu 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
11. jún 2011

@vlada111 ja som puncovu este nerobila tak neviem ale zase v tychto teplach by som to pre istotu asi vystuzila ak by to bolo pre cudzich

jajuuus
11. jún 2011

@daria77 ďakujem 😉

alicc
11. jún 2011

@dm1 boze to su zase krasne torty, a ta cokoladova je prenadherna. si velka sikulka 😉

eliska22
11. jún 2011

@dm1 nádherné torty 😵

eliska22
11. jún 2011

júúj toľko nádhery ste popridávali......ja som robila na dnes dve torty, moja milovaná sestra mi včera zavolala, že potrebuje na dnes dve torty, no nemiluj ju.....ale nejako som to zvládla a tu je výsledok 😝

adka7755
11. jún 2011

bože baby ako sa vám podarili také krásne torty??? ja som sa s tým marcipánom trápila a trápila a aj tak skončil v koši od jedu, lebo sa mi vždy prilepil.a nakoniec vyhrala klasika - krémová.

alicc
11. jún 2011

@mizulienka ta krtkova torta je nadherna, teda vyhrala si sa, velky moj obdiv mas 😉

vlada111
11. jún 2011

@dm1 je to pre nás, ale tak sa mi nechce. No asi ju vystužím. Ďakujem

bubbles
11. jún 2011

ahoj.. chcela by som spravit malu okruhlu torticku dievcatku.. bidňatko ekzematička, takze nemoze velmi cokoladu, hoci ju velmi lubi.. takze len vrch ozdobim coko, aby mala radost.. vnutro by malo byt ovocne, ale netusim, ktora plnka mi udrzi cesto - chcem rozrezat kruh o 5-6 vajkach napoly.. musi byt asi len maslova?
alebo spravit cesto nejake zaujimave, aby po rozrezani a zlizani cokolady to nebol len nezaujimavy suchy kusok cesta?
ja viem, ze ste tu urcite parkrat pisali recepty, ale ste take sikovne, ze za 1 den zaplnite niekolko stran a fakt sa to tu neda hladat 🙂 keby ste boli take dobre a dali mi sem link na zaujimave cesticko alebo ovo plnku? pri hladani na nete to boli hlavne maslove plnky a radsej sa spolahnem na Vas, ked to mate odskusane 🙂 dakujem!

katy1979
11. jún 2011

tak moje dnesne. na tej cervenej mi stale nieco chybalo ale boli 3 hodiny rano a dalsiu hodinu by som asi nezvladla.
no hold nabuduce to snad bude lepsie.

dendy1
11. jún 2011

ahojte, potrebovala by som radu od odborníčok 🙂 Dnes sme úplne neočakávane dostali od návštevy krásnu marcipánom potiahnutú tortu - vnútri vraj ovocná. Je taká krásna, že by sme ju chceli malej nechať na krstiny - budú o 2 týždne. Je možné nechať ju zmraziť a potom nechať v chladničke rozmraziť? Ak áno, ako dlho môže byť v mrazáku? ďakujem za rady.

lencza
11. jún 2011

@dendy1 jestli můžu, já tedy nejsem extra odbornice, ale já jsem si nechávala zmrazit potahovaný svatební dort a jedli jsme ho až na 1.výročí svatby a po rozmrazení byl jako by se upekl včera, takže já myslím, že by to šlo

lamps
11. jún 2011

@katy1979 nádherné obidve, ukážkové 🙂 🙂 🙂

dendy1
11. jún 2011

@lencza dík, aj sestra mala zamrazenú svadobnú tortu, len už si nepamätám aká bola a už mi potom nespomínala ako dopadlo rozmrazenie 🙂 Tak ale uvidíme 😀 Hádam neostaneme na krste bez torty 😀

eliska22
11. jún 2011

@katy1979 mne sa tá červená práve páči taká aká je, pekná jednoduchá 😉

jajuuus
11. jún 2011

konečne som vás dočítala žienky, krásne tortičky, polajkovala som, čo sa dalo 😉
čítam, že väčšina z vás v jeden deň upečie korpus, naplní a ešte aj potiahne a ozdobí - celý v podstate dokončí... nebojíte sa, že vám torta "kľakne"? viete čo myslím? 😅 😕 lebo ja vždy v jeden deň naplním a nechám odstáť do ďalšieho dňa a až potom poťahujem a zdobím...

mia114
11. jún 2011

@jajuuus ja tiez peciem korpus a plnim v jeden den a az na druhy potahujem a dokoncujem.
Vsetky vlozne nove torticku su krasne 😵 😵
dakujem za vsetky like 😵 😵
ja som akurat dokoncila dalsie postavicky na torty na dalsi vikend, este musim spravit jednu ale dnes uz urcite nie, uz mam dnes dost 😅

lawli
11. jún 2011

Ahojte ,chválim všetky tortičky ,sú nádherné 😵 😵 😵 😵 😵
Tiež pridávam svoje dnešné.........

mizulienka
12. jún 2011

@alicc si zlata dakujem 🙂
aj vy ste tu popridavali krasne torticky, nebudem menovat aby som na niekoho nezabudla 🙂

mizulienka
12. jún 2011

ale predsa budem menovat 🙂
@dm1 krasne torty, ta coko vyzera uplne uzasne a to mlieko bomba 🙂
@katy1979 aj mne sa ta cervena velmi paci, je taka krasne cista 🙂
@lawli krasne torty, ten vlacik tomas je ako zivy 🙂

mizulienka
12. jún 2011

dievcence budem robit taku tu trubickami okolo torty dozdobenu tortu, potrebujem nejaku peknu stuhu, neviete, predavaju ich aj v cukrar shopoch? alebo kde kupujete take stuhy?dakujem